Løperprofil

Liam Helge Lindbeck-Dahlstrøm

Halden

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser N-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

14.0016.0018.0020.002024Ungdomsserien løp 1 18.04.2023: 14.30Fjelldilten 13.08.2023: 17.17Ungdomsserien løp 6 12.09.2023: 17.35Ungdomsserien løp 4 31.08.2024: 21.07

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.12
Løpskapasitet
9.00
O-evne
0.12
Jevnhet ±
5,8 %
Usikkerhet ±
0.50
Sikkerhet
1
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
65 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 09.02.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1056
fartMuRaa (evne før krymping)0,3634
fartSigma (dagsform-spredning)0,0585
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0868
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,17
evidensVekt (sikkerheten)0,69
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0496
bomVekt4,69
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,1801
bomStorSigma0,6112
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0688
havariVekt1,95
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3339,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3412,4
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.11
Løpskapasitet
12.33
O-evne
2.39
Jevnhet ±
9,1 %
Usikkerhet ±
1.35
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
102 s
Disk/brutt
4 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 13.05.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0174
fartMuRaa (evne før krymping)0,2646
fartSigma (dagsform-spredning)0,0914
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0996
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,22
evidensVekt (sikkerheten)0,73
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1184
bomVekt3,28
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6265
bomStorSigma1,0055
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0409
havariTrening (disk/brutt, trening)0,1785
havariVekt4,04
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2960,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3584,5
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.36
Løpskapasitet
10.47
O-evne
1.49
Jevnhet ±
10,8 %
Usikkerhet ±
1.25
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,5
Typisk bom
93 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
best på lange (−0,2 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 31.08.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1579
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0462
fartSigma (dagsform-spredning)0,1076
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1067
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,22
evidensVekt (sikkerheten)2,33
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1145
bomVekt12,1
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5285
bomStorSigma0,7612
antallBom8
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0323
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0274
havariVekt2,18
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0028
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,5854
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0023
fartSesongSin−0,0044
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2576,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3010,3
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (218 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 9 23.09.2025 Ungdomsserien løp 6, bom 2.34 55 –
Bom over fem minutter 40 03.06.2025 Ungdomsserien løp 3, sprint, bom 5.06 71 –
Bom over ti minutter 218 hele karrieren siden 2018 218 –

Løp

44 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang C-åpen 10-16 58.41 – – – – – – –
12.09.2026 Ungdomsserien løp 6 - finale H10-20 Utvikling 33.51 Disk – – – – – –
01.09.2026 Ungdomsserie løp 5 H 10-20 utvikling 15.31 – – – – – – –
29.08.2026 KM Mellomdistanse C-åpen 10-16 24.02 – – – – – – –
23.08.2026 KM Langdistanse - Ertemarka C-åpen 10-16 28.21 Disk – – – – – –
18.08.2026 Ungdomsserien løp 4 H 10-20U 1.00.40 – – – – – – –
02.06.2026 Ungdomsserien løp 3 H 10-20 U 1.23.37 – – – – – – –
05.05.2026 Ungdomsserien løp 2 D/H 11-20U 14.30 – – – – – – –
21.04.2026 Ungdomsserien løp 1 H10-20U 41.30 – – – – – – –
19.04.2026 Halden O-Meeting Lang C-åpen 10-16 43.32 – – – – – – –
18.04.2026 Halden O-Meeting Mellom C-åpen 10-16 35.01 – – – – – – –
15.03.2026 Blåveissprinten C-åpen 10-16 58.57 Disk – – – – – –
15.01.2026 Klubbmesterskap ski H 13-14 19.06 5 /5 – – – – – –
18.10.2025 Blodslitet H 11-12 1.21.41 Disk – – – – – –
23.09.2025 Ungdomsserien løp 6 H 11-12 20.12 14 /16 – – – – – –
09.09.2025 Ungdomsserien løp 5 N1-åpen – – – – – – – –
26.08.2025 Ungdomsserien løp 4 H 11-12 22.01 14 /18 – – – – – –
03.06.2025 Ungdomsserien løp 3, sprint H 11-12 29.20 10 /15 – – – – – –
13.05.2025 Ungdomsserien løp 2 H11-12 50.08 15 /16 11.37 25.40 5.57 – – –
29.04.2025 Ungdomsserien løp 1 H 11-12 1.00.26 Disk – – – – – –
27.04.2025 Solrenningen Mellomdistanse N1-åpen – – – – – – – –
02.03.2025 Øst for fjorden - Indoor løp 4# Fredrik II avd. Cicignon H9-12 55.33 14 /17 – – – – – –
09.02.2025 Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole H9-12 26.00 – – – – – – –
09.02.2025 Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole Joker 22.39 88 /135 2.02 12.33 1.08 – – –
26.01.2025 Øst for fjorden - Indoor løp 2# Spetalen skole H9-12 35.04 – – – – – – –
19.10.2024 Blodslitet H 11-12 58.06 41 /45 – – – – – –
24.09.2024 Ungdomsserien løp 6 H 11-12 21.13 12 /15 – – – – – –
10.09.2024 Ungdomsserien løp 5 H 11-12 1.14.13 Disk – – – – – –
31.08.2024 Ungdomsserien løp 4 N-åpen 32.06 – 7.53 21.07 5.11 15.32 1.55
24.08.2024 KM Mellom N1-åpen – – – – – – – –
04.06.2024 Ungdomsserien løp 3 H11-12 0.00 Disk – – – – – –
07.05.2024 Ungdomsserien løp 2 H11-12 32.25 Disk – – – – – –
14.04.2024 Halden O-Meeting Lang N1-åpen – – – – – – – –
06.04.2024 Blåveissprinten H 11-12 1.09.40 11 /12 – – – – – –
23.09.2023 Ungdomsserien Løp 7 - FINALE D9-10 24.19 – – – – – – –
12.09.2023 Ungdomsserien løp 6 H9-10 37.45 12 /13 6.57 17.35 3.14 14.52 1.24
13.08.2023 Fjelldilten H 9-10 31.31 – 1.48 17.17 0.59 14.23 0.53
13.06.2023 Ungdomsserien Løp 4 H 9-10 21.18 – – – – – – –
09.05.2023 Ungdomsserien Løp 2 H 9-10 14.35 – – – – – – –
18.04.2023 Ungdomsserien løp 1 H 9-10 18.11 – 0.04 14.30 0.03 14.04 1.16 –
17.09.2022 Ungdomsserien løp 7 med etterfinalen H 9-10 28.46 – – – – – – –
09.04.2022 Halden O-Meeting Mellom N-åpen – – – – – – – –
30.09.2021 Klubbmesterskap Halden SK N-åpen-T 22.40 6 /8 0.29 12.04 0.15 – – –
15.09.2018 Sport8serien finale N-åpen 30.07 – – – – – – –

Løp per år

2018: 1 løp12018201920202021: 1 løp120212022: 2 løp220222023: 6 løp620232024: 9 løp920242025: 12 løp1220252026: 13 løp132026