Løperprofil
Hedda Robøle Løberg
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
12 løp
C-rankingen
17 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.01
- Løpskapasitet
- 12.59
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,139 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4081 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1069 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2086 |
| bomVekt | 5,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2147 |
| bomStorSigma | 0,6139 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1296 |
| havariVekt | 0,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3457,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3729,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.37
- Løpskapasitet
- 9.07
- O-evne
- 0.29
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 140 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1187 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2455 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0566 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1116 |
| bomVekt | 5,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9398 |
| bomStorSigma | 0,76 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0792 |
| havariVekt | 0,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3383,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3566 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 256 av 335
Nr. 256 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 91 av 97 i klassen D13–14 · nr. 41 av 44 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 19.00
- Løpskapasitet
- 16.35
- O-evne
- 2.26
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 06.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2572 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3012 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1037 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0285 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3674 |
| bomVekt | 96,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4712 |
| bomStorSigma | 0,7815 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0864 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1644 |
| havariVekt | 16,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2256 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | −0,0087 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3900,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4472,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.44
- Løpskapasitet
- 13.07
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 12,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 02.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0243 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0437 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,125 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0572 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9501 |
| bomVekt | 67,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4983 |
| bomStorSigma | 0,7869 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,043 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0412 |
| havariVekt | 6,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0131 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6275 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | 0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3097,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3481,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.35
- Løpskapasitet
- 9.30
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 14.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2828 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2584 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1031 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0579 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8509 |
| bomVekt | 25,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,302 |
| bomStorSigma | 0,7259 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0597 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,037 |
| havariVekt | 2,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6347 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0053 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2273 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2530 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 35 | 06.10.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7, bom 12.55 | 89 | – |
| Bom over fem minutter | 35 | 06.10.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7, bom 12.55 | 164 | – |
| Bom over ti minutter | 35 | 06.10.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7, bom 12.55 | 188 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | Skogsrushet | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2026 | OBOS Trollnatta og Natt-o-toget | D 13-14 | 44.31 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 3 | Rekrutt | 30.41 | 5 /12 | 2.06 | 10.31 | 0.43 | 10.36 | 1.04 | |
| 07.10.2026 | Harry Lagerts Nattstafett 2026 - Individuelle klasser | Rekrutt | 21.56 | 6 /17 | 0.03 | 8.57 | 0.01 | 10.36 | 1.04 | |
| 06.10.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7 | d13-14 | 1.00.31 | 4 /5 | 21.27 | 26.14 | 9.18 | 19.01 | 2.26 | |
| 22.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 6 | d13-14 | 41.30 | 4 /4 | 1.03 | 19.42 | 0.30 | 18.47 | 2.01 | |
| 15.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 5 | d13-14 | 54.01 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2026 | Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup | D 13-14 | 59.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 4 | d13-14 | 42.32 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap | d13-14 | 37.17 | 5 /7 | 3.52 | 16.42 | 1.44 | 18.47 | 2.01 | |
| 25.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 2 | d13-14 | 55.29 | 4 /4 | 4.19 | 21.38 | 1.41 | 19.15 | 2.24 | |
| 18.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 1 | d13-14 | 1.02.14 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D13 | 1.13.40 | 139 /150 | 14.55 | 26.08 | 5.17 | 19.11 | 2.24 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D13 | 42.03 | 116 /150 | 3.53 | 17.53 | 1.39 | 19.11 | 2.24 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D13 | 1.13.26 | 122 /150 | 6.06 | 19.04 | 1.35 | 19.11 | 2.24 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D13 | 1.11.31 | 130 /150 | 9.45 | 19.17 | 2.38 | 19.11 | 2.24 | |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | D13-14 | 39.51 | 45 /48 | 2.41 | 20.25 | 1.23 | 18.05 | 1.36 | |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | D 13-14 | 43.25 | 41 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | D13-14 | 28.28 | 42 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 4 | d13-14 | 36.12 | 3 /4 | 1.59 | 17.50 | 0.59 | 18.05 | 1.36 | |
| 19.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | d13-14 | 40.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | D 13-14 | 1.02.29 | 23 /29 | 6.12 | 19.29 | 1.57 | 17.35 | 2.18 | – |
| 12.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d13-14 | 36.15 | 5 /5 | 3.57 | 17.42 | 2.01 | 17.35 | 2.18 | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | D 13-14 | 15.54 | 18 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | D 13-14 J | 1.17.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | D13-14 | 1.06.27 | 10 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | D 13-14 | 31.15 | 11 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | D 13-14 | 58.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | D13-14 | 34.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 13-14 | 43.12 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D13-14 | 29.33 | 23 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 21.02.2026 | Innendørs Orientering Korsvoll Skole | Middels | 47.34 | 36 /40 | 23.07 | 21.06 | 10.15 | – | – | – |
| 12.11.2025 | VBIL Natt-o Sognsvann Vest | Kort | 1.15.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | d11-12 | 25.09 | 7 /11 | 1.38 | 14.41 | 0.57 | 16.07 | 1.43 | |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d11-12 | 38.50 | 3 /7 | 8.47 | 16.16 | 3.41 | 16.33 | 1.49 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | d11-12 | 31.56 | 2 /10 | 4.07 | 17.10 | 2.13 | 17.23 | 1.39 | |
| 17.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5 | d11-12 | 46.45 | 2 /8 | 6.29 | 21.17 | 2.57 | 17.23 | 1.39 | |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d11-12 | 41.44 | 2 /8 | 2.05 | 15.01 | 0.48 | 17.23 | 1.39 | |
| 27.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | d13-14 | 1.33.07 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | D 11-12 | 49.57 | 12 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D11-12 | 47.05 | 17 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | D 11-12 | 15.39 | 12 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | D11-12 | 39.23 | 17 /23 | 5.16 | 18.35 | 2.29 | 18.18 | 1.51 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | D 11-12 | 39.52 | 20 /30 | 4.04 | 19.03 | 1.57 | 18.18 | 1.51 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D11-12 | 42.03 | 19 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2025 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | C-åpen 10-16 | 1.09.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2024 | OBOS Trollnatta og OBOS Natt-o-toget | lang | 43.34 | 41 /51 | 3.29 | 21.21 | 1.42 | – | – | – |
| 15.09.2024 | Romeriksløpet 2024 | D 11-12 | 55.41 | 7 /9 | 3.33 | 20.26 | 1.18 | 19.41 | 1.54 | |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | D 11-12 | 42.11 | 10 /14 | 8.30 | 20.34 | 4.09 | 19.41 | 1.54 | |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | d11-12 | 52.53 | 6 /7 | 7.06 | 23.10 | 3.07 | 19.41 | 1.54 | |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | D 11-12 | 1.21.53 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 | d11-12 | 59.50 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7 | d11-12 | 54.48 | 6 /6 | 5.38 | 23.20 | 2.24 | 20.07 | 1.41 | |
| 11.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | d11-12 | 1.08.35 | 4 /4 | 9.03 | 26.12 | 3.27 | 20.07 | 1.41 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | D 11-12 | 55.04 | 18 /20 | 8.40 | 24.43 | 3.53 | 20.07 | 1.41 | |
| 04.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d11-12 | 50.17 | 10 /10 | 7.11 | 24.02 | 3.26 | 20.07 | 1.41 | |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | d11-12 | 37.11 | 4 /6 | 2.32 | 17.31 | 1.12 | 16.39 | 1.03 | – |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | D11-12 | 19.48 | 2 /4 | 2.31 | 19.28 | 2.29 | 16.39 | 1.03 | – |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D11-12 | 12.27 | 4 /7 | 0.18 | 15.44 | 0.23 | 16.39 | 1.03 | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | C-åpen 10-16 | 22.05 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | C-åpen 10-16 | 30.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D11-12 | 56.57 | 15 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 7 | n-åpen | 40.11 | – | 6.24 | 19.42 | 3.08 | 17.44 | 1.54 | – |
| 12.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | n-åpen | 26.09 | – | 1.09 | 17.30 | 0.46 | 17.44 | 1.54 | – |
| 10.09.2023 | Folloløpet med Trimtex-Cup | D 9-10 | 35.03 | – | 8.17 | 20.20 | 4.48 | 17.44 | 1.54 | – |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | D -10 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 5 | n-åpen | 39.12 | – | 6.29 | 22.11 | 3.40 | 17.44 | 1.54 | – |
| 06.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | n-åpen | 39.56 | 19 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | n-åpen | 31.56 | – | 2.54 | 20.21 | 1.51 | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | N1-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | N1-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2022 | Gromløpet med Trimtex-cup | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2022 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |