Løperprofil
Signe Marie Strøm Lie
Halden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.09
- Løpskapasitet
- 17.03
- O-evne
- 3.06
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2861 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4975 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0939 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0631 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3008 |
| bomVekt | 11,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7534 |
| bomStorSigma | 0,7929 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 1,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0118 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0669 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4011,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4738,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.55
- Løpskapasitet
- 15.23
- O-evne
- 2.33
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 08.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1873 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,265 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0784 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0535 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2134 |
| bomVekt | 22,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7364 |
| bomStorSigma | 0,7442 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0914 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,061 |
| havariVekt | 3,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,919 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3629 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4230,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.06
- Løpskapasitet
- 10.39
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,17 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0097 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0884 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,51 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0165 |
| bomVekt | 3,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4464 |
| bomStorSigma | 0,6984 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,032 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2543,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2891,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 21.04.2026 Ungdomsserien løp 1, bom 5.25 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 19 | 21.04.2026 Ungdomsserien løp 1, bom 5.25 | 63 | – |
| Bom over ti minutter | 176 | hele karrieren siden 2021 | 176 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.05.2026 | Ungdomsserien løp 2 | D 13-14 | 24.30 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Ungdomsserien løp 1 | D13-14 | 1.07.15 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | D 13-14 | 1.18.55 | 30 /34 | 5.23 | 27.33 | 1.54 | 22.28 | 2.53 | – |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | D 13-14 | 51.13 | 29 /35 | 8.14 | 25.23 | 4.08 | 22.28 | 2.53 | – |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | D 13-14 | 1.01.13 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2026 | Hallandspremiären, lång | Gul 2,5 | 36.25 | 16 /32 | 2.28 | 18.06 | 1.14 | 18.42 | 2.37 | |
| 07.03.2026 | Hallandspremiären, medel | Gul 2,5 | 51.07 | 31 /52 | 8.55 | 20.33 | 3.35 | 18.42 | 2.37 | |
| 06.03.2026 | Kattegattnatt | Vit 2,0 | 25.29 | 12 /19 | 3.08 | 17.02 | 2.06 | – | – | – |
| 15.01.2026 | Klubbmesterskap ski | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D12 | 50.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | U2 (Mycket lätt) | 14.59 | 9 /69 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | U2 | 24.23 | 14 /52 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Ungdomsserien løp 6 | D 11-12 | 14.04 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Ungdomsserien løp 5 | D 11-12 | 38.36 | 8 /10 | 6.23 | 20.57 | 3.28 | 18.24 | 2.51 | |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | D 11-12 | 50.08 | 18 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Ungdomsserien løp 5 | D 11-12 | 46.32 | 10 /13 | 4.38 | 21.01 | 2.06 | 18.44 | 2.59 | – |
| 24.08.2024 | KM Mellom | D 11-12 | 33.23 | 12 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | D 11-12 | 48.48 | 20 /23 | 15.23 | 26.34 | 8.23 | – | – | – |
| 09.05.2023 | Ungdomsserien Løp 2 | D 9-10 | 13.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.03.2023 | Blåveissprinten | D 9-10 | 51.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Ungdomsserien løp 7 med etterfinalen | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2022 | Østfoldsprinten løp 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2022 | Halden O-Meeting Lang | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2022 | Halden O-Meeting Mellom | N-åpen | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2022 | Øsfoldsprinten løp 2 | N-åpen | 15.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2021 | Klubbmesterskap Halden SK | N-åpen | 22.12 | 2 /21 | – | – | – | – | – | – |