Løperprofil
Camilla Furuseth Simensen
Fossum
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
16 løp
Skogsrankingen
nr. 1393 av 2067
Nr. 1393 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 132 av 198 i klassen D50–54 · nr. 22 av 31 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 15.44
- Løpskapasitet
- 13.39
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 04.11.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1887 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,191 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0751 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0267 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,365 |
| bomVekt | 127,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6207 |
| bomStorSigma | 0,8709 |
| antallBom | 43 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0469 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0377 |
| havariVekt | 8,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0064 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3238 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | −0,013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3633,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4189,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 697 av 1119
Nr. 697 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 59 av 107 i klassen D50–54 · nr. 10 av 14 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 9.19
- Løpskapasitet
- 9.02
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 11.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1082 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1068 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0574 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0184 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0094 |
| bomVekt | 225,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4299 |
| bomStorSigma | 0,8401 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,052 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0564 |
| havariVekt | 8,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9165 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0038 |
| fartSesongSin | −0,004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3348,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3454,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.05
- Løpskapasitet
- 14.00
- O-evne
- 1.05
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0893 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,076 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0948 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0543 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9413 |
| bomVekt | 29,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,178 |
| bomStorSigma | 0,5776 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 2,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0245 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1253 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0065 |
| fartSesongSin | 0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3295 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3550,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.18
- Løpskapasitet
- 12.40
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.21
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0078 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2839 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2101 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9225 |
| bomVekt | 1,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4845 |
| bomStorSigma | 0,8449 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0673 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7275 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2989,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3373,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 04.11.2026 VBIL Nattløp Gaustadskogen, bom 3.23 | 141 | nr. 4026 |
| Bom over fem minutter | 106 | 16.05.2026 KM mellomdistanse Akershus og Oslo, bom 6.42 | 159 | nr. 2655 |
| Bom over ti minutter | 603 | 07.10.2024 Skumringskampen løp 3, bom 10.49 | 603 | nr. 1927 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | VBIL Nattløp Gaustadskogen | Lang | 1.06.38 | 46 /54 | 7.44 | 15.15 | 1.46 | 15.44 | 2.05 | |
| 12.10.2026 | Skumringskampen 4. avd. 2026 | D-50 | 49.39 | 10 /11 | 6.37 | 16.17 | 2.10 | 15.49 | 2.10 | |
| 11.09.2026 | Veteranmesterskapet sprint | AL-åpen | 23.00 | 10 /16 | 0.24 | 9.10 | 0.10 | 9.19 | 0.17 | |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | B-åpen 17- | 48.16 | 3 /8 | 4.53 | 13.58 | 1.25 | 14.59 | 1.10 | |
| 25.08.2026 | Fossumcup #3 | A-kort Åpen | 35.52 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Orange 5,0 | 53.09 | 72 /136 | 1.30 | 15.38 | 0.26 | 15.34 | 1.00 | – |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | AK-åpen | 1.21.14 | 48 /57 | 22.39 | 19.19 | 5.25 | 15.32 | 2.11 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | D 50- | 53.04 | 9 /16 | 6.38 | 14.29 | 1.50 | 15.32 | 2.11 | |
| 07.05.2026 | Fossum Cup #1 2026 | A-kort Åpen | 43.21 | 8 /8 | 4.10 | 15.14 | 1.29 | 15.32 | 2.11 | |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | ÅpenLang | 16.35 | 33 /95 | 0.07 | 8.00 | 0.03 | 9.29 | 0.19 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | D50 | 28.49 | 15 /42 | 1.15 | 9.08 | 0.24 | 9.35 | 0.19 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 50- | 24.18 | 19 /34 | 1.46 | 9.54 | 0.43 | 9.35 | 0.19 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D50- | 23.02 | 20 /60 | 0.08 | 8.56 | 0.03 | 9.35 | 0.19 | |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | AK-åpen | 1.14.57 | 37 /49 | 21.13 | 12.53 | 3.39 | 9.40 | 0.23 | |
| 14.03.2026 | Åpent Oslomesterskap Innendørs Orientering | BÅ17- | 50.28 | 5 /11 | 13.45 | 11.58 | 3.16 | 9.40 | 0.23 | |
| 12.03.2026 | Vintergate-O-løp nr. 5 | Mellom | 31.23 | 18 /31 | 1.46 | 9.42 | 0.33 | 9.40 | 0.23 | |
| 05.02.2026 | Vintergate-O-løp nr. 3 2026 | Mellom | 56.35 | 12 /33 | 2.42 | 12.10 | 0.35 | 14.44 | 1.36 | |
| 03.12.2025 | VBIL Nattløp Fornebu | Kort | 33.57 | 36 | 5.44 | 18.17 | 3.05 | 15.45 | 1.56 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 34.36 | 80 /328 | 4.46 | 14.14 | 1.58 | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 28.11 | 57 /140 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 1. løp høst | d mellom | 43.44 | 10 /18 | 7.53 | 16.29 | 2.58 | 15.18 | 1.51 | |
| 15.06.2025 | Midtsommerløpet | AK-åpen | 50.15 | 6 /15 | 3.49 | 13.36 | 1.02 | 15.16 | 1.55 | |
| 14.06.2025 | Midtsommersprinten | D45 | 25.40 | 8 /10 | 2.42 | 10.42 | 1.08 | 9.34 | 0.10 | |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | D 40- | 50.19 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D40 | 28.04 | 12 /18 | 0.53 | 9.21 | 0.18 | 9.26 | 0.10 | |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | D 40 | 26.23 | 10 /12 | 1.57 | 10.02 | 0.45 | 9.27 | 0.10 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | D40- | 31.19 | 16 /22 | 2.09 | 9.51 | 0.41 | 9.27 | 0.10 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 23.07 | 13 /31 | 0.49 | 9.03 | 0.19 | 9.27 | 0.10 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 1.09.45 | 78 /110 | 14.54 | 16.12 | 3.28 | 16.02 | 2.28 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D40- | 26.45 | 16 /31 | 0.09 | 9.07 | 0.03 | 9.27 | 0.10 | |
| 20.11.2024 | VBIL Natt Hvalstrand | Lang | 1.20.12 | 38 | 11.23 | 16.46 | 2.23 | 16.24 | 2.19 | – |
| 13.11.2024 | VBIL nattløp #4 - Veritas 2024-11-13 | Mellom | 46.20 | 36 | 2.31 | 13.55 | 0.45 | 16.24 | 2.19 | – |
| 07.10.2024 | Skumringskampen løp 3 | D17-Kort | 1.18.40 | 3 /3 | 23.20 | 25.11 | 7.28 | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | ÅL | 22.33 | 10 /27 | 0.16 | 9.10 | 0.07 | 9.32 | 0.09 | |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | AL-åpen | 28.44 | 73 /87 | 2.02 | 11.03 | 0.47 | 9.54 | 0.09 | – |
| 22.04.2023 | KM sprint med Trimtex-cup | D 40- | 28.40 | 7 /15 | 1.16 | 9.09 | 0.24 | – | – | – |
| 10.10.2022 | Skumringskampen løp nr. 3 av 6 | C-åpen | 41.30 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | OABIK P13 ÅM | ÅK(KORT) | 1.09.12 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2022 | Night Hawk Individual | Åpen C | 51.36 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | C-åpen 17- | 24.05 | 4 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2022 | P9 OABIK Burudvann Lommedalen | D-TRIM(TRIM-C) | 58.45 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | Knut Valstads Minneløp med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 25.51 | 2 /9 | 2.07 | 12.12 | 1.00 | – | – | – |
| 17.01.2019 | Gate-O #2 Fossum IF | C-åpen | 28.44 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | KM Stafett - Østfold og Oslo/Akershus | D150 | Fossum IF 1 | 2 | 39.46 | 3 | 6 |