Løperprofil
Haakon Knudsen
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
24 løp
Sprintrankingen
14 løp
Skogsrankingen
nr. 2329 av 3540
Nr. 2329 av 3540 blant menn i Norge · nr. 286 av 401 i klassen H55–59 · nr. 46 av 68 i 1971-kullet
- Forventet kmtid
- 13.13
- Løpskapasitet
- 12.00
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i januar (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 10.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0601 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,061 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0756 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0474 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,41 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0727 |
| bomVekt | 58,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4798 |
| bomStorSigma | 0,6633 |
| antallBom | 66 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0697 |
| havariVekt | 2,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0055 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3194,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3518,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.53
- Løpskapasitet
- 8.42
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 3.10
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 30.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0704 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0298 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0675 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3041 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9717 |
| bomVekt | 8,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,171 |
| bomStorSigma | 0,6709 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0851 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0702 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3226,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3295,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.46
- Løpskapasitet
- 14.27
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 5.31
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.05.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1209 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0459 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2841 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0108 |
| bomVekt | 0,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,627 |
| bomStorSigma | 0,9054 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0833 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3398,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3947,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.57
- Løpskapasitet
- 11.15
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.47
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 29.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1271 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4947 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1007 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3148 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9521 |
| bomVekt | 0,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4871 |
| bomStorSigma | 0,8565 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2655,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3057,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 03.12.2025 VBIL Nattløp Fornebu, bom 3.34 | 170 | nr. 4137 |
| Bom over fem minutter | 133 | 16.05.2020 Morgenfrisk i Follo #3 UsynligO/LiveloxO/Touch Free, bom 6.02 | 482 | nr. 2236 |
| Bom over ti minutter | 670 | hele karrieren siden 2011 | 670 | nr. 1789 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.12.2025 | VBIL Nattløp Rikshospitalet | Kort | 24.11 | 6 | 1.16 | 11.10 | 0.35 | 12.56 | 1.12 | |
| 03.12.2025 | VBIL Nattløp Fornebu | Kort | 24.55 | 18 | 4.02 | 13.25 | 2.10 | 12.56 | 1.12 | |
| 20.11.2024 | VBIL Natt Hvalstrand | Kort | 27.29 | 12 | 5.05 | 15.06 | 2.48 | 13.48 | 1.19 | |
| 13.11.2024 | VBIL nattløp #4 - Veritas 2024-11-13 | Mellom | 46.05 | 32 | 3.56 | 13.50 | 1.11 | 13.48 | 1.19 | |
| 23.10.2024 | VBIL nattløp #1 Haugsvollen | Kort | 53.50 | 19 | 6.09 | 15.09 | 1.44 | 13.50 | 1.21 | |
| 29.11.2023 | VBIL Nattcup #7 Midtstuen | Kort | 11.03 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 22.11.2023 | Veritas nattløp Kollhytta | Kort | 55.23 | 4 | 9.11 | 14.33 | 2.25 | 13.15 | 1.18 | |
| 15.11.2023 | VBIL Natt#5 Hvalstrand | Kort | 31.07 | 12 | 4.58 | 14.08 | 2.15 | 13.15 | 1.18 | |
| 08.11.2023 | VBIL Natt#4 Konglungen | Kort | 29.24 | 13 | 2.14 | 13.22 | 1.01 | 13.15 | 1.18 | |
| 25.10.2023 | VBIL natt 2 (Kalvøya) | Kort | 28.21 | 12 | 3.36 | 13.22 | 1.42 | 12.54 | 1.14 | |
| 18.10.2023 | VBIL natt 1 DNV | Kort | 27.06 | 2 | 3.07 | 12.42 | 1.28 | 12.54 | 1.14 | |
| 16.05.2020 | Morgenfrisk i Follo #3 UsynligO/LiveloxO/Touch Free | B | 50.52 | 11 /15 | 8.05 | 19.42 | 3.08 | – | – | – |
| 10.05.2020 | Morgenfrisk i Follo #1 UsynligO 11.apr-10.mai | AM | 1.15.03 | 36 /50 | 10.23 | 16.10 | 2.14 | 14.24 | 1.39 | |
| 10.05.2020 | Morgenfrisk i Follo #2 UsynligO 11.apr-10.mai | AM | 1.00.07 | 15 /27 | 10.01 | 14.42 | 2.27 | 14.24 | 1.39 | |
| 08.10.2019 | Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering | B-åpen | 44.09 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2019 | KM stafett Akershus, Oslo og Østfold - Individuelt tilbud | Dir A | 1.09.47 | 21 /31 | 8.31 | 13.13 | 1.37 | 13.27 | 1.18 | |
| 03.07.2019 | Veritas sommerløp Årnes | Mellom | 1.05.18 | 38 | 4.43 | 14.08 | 1.01 | 13.48 | 1.01 | |
| 29.06.2019 | Morgenfrisk i Follo #5 | C | 33.37 | 1 /10 | 1.09 | 8.21 | 0.17 | 9.35 | 0.38 | – |
| 22.06.2019 | Morgenfrisk i Follo #4 | C | 40.16 | 3 /13 | 0.36 | 8.45 | 0.08 | 9.35 | 0.38 | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | H 40- | 23.23 | 27 /42 | 0.14 | 8.17 | 0.05 | 8.32 | 0.08 | |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | H40- | 24.50 | 37 /46 | 1.28 | 9.06 | 0.32 | 8.32 | 0.08 | |
| 06.04.2019 | Norwegian Spring - Vårspretten | H 17-B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | H40- | 23.11 | 39 /58 | 0.26 | 8.02 | 0.09 | 8.32 | 0.08 | |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | H 40- | 21.57 | 34 /60 | 0.14 | 8.35 | 0.05 | 9.10 | 0.09 | |
| 29.07.2017 | Svabergsprinten | Herrer åpen | 44.29 | 13 /24 | 2.42 | 12.36 | 0.46 | 12.45 | 0.57 | |
| 09.05.2017 | Høydepunktet med KM Sprint, Trimtex-Cup | H 40- | 27.03 | 26 /28 | 0.47 | 10.06 | 0.18 | 9.40 | 0.10 | |
| 02.05.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 5 | H40 | 1.02.20 | 31 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | H40- | 31.28 | 43 /50 | 3.04 | 10.34 | 1.02 | 9.33 | 0.10 | |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | H 40- | 25.01 | 38 /48 | 0.12 | 9.24 | 0.05 | 9.33 | 0.10 | |
| 26.04.2016 | Oslo City Cup 2016, løp 4 | H40 | 24.48 | 36 /43 | 0.35 | 10.08 | 0.14 | 9.50 | 0.08 | |
| 19.04.2016 | Oslo City Cup 2016 Løp 3 | H40- | 27.00 | 39 /45 | 0.20 | 9.56 | 0.07 | 9.50 | 0.08 | |
| 16.04.2016 | Lørdagskjappen | H 17-C | 27.34 | 1 /10 | 2.10 | 13.30 | 1.04 | 13.27 | 0.55 | |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | H 40- | 27.34 | 40 /46 | 0.39 | 10.17 | 0.15 | 9.50 | 0.08 | |
| 05.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr.1 | H 40- | 30.13 | 32 /39 | 1.33 | 9.43 | 0.30 | 9.50 | 0.08 | |
| 14.05.2015 | Fossumløpet | H 17-C | 25.09 | 2 /8 | 1.06 | 12.39 | 0.33 | 12.58 | 1.03 | |
| 18.05.2014 | Gromløpet 2014 | H17C | 42.03 | 2 /7 | 3.02 | 13.00 | 0.56 | 13.16 | 1.11 | |
| 26.05.2013 | Folloløpet på Nesodden Trimtexcup og uttak Unionsmatch | H 17-C | 3.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2013 | Oslo City Cup 2013 Finale | HJ 40- | 58.05 | 20 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2013 | Oslo City Cup, Løp nr 4 | H 40- | 23.07 | 33 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2013 | Oslo City Cup 3 | H 40- | 25.07 | 29 /34 | 0.57 | 9.36 | 0.22 | 9.15 | 0.10 | – |
| 16.04.2013 | Oslo City Cup 2 | H 40- | 24.40 | 31 /40 | 1.08 | 9.19 | 0.26 | 9.15 | 0.10 | – |
| 09.04.2013 | Oslo City Cup, Løp nr. 1 | H40 | 28.50 | 37 /46 | 2.03 | 9.53 | 0.42 | 9.15 | 0.10 | – |
| 09.09.2012 | Huldersprinten, Trimtexcup | H 17-C | 40.01 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2012 | Bækkelagets Høstløp - KM sprint , Trimtexcup | H 17B | 9.02 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2012 | Sommerløp Frognerseteren | Lang | 1.21.39 | 51 | 10.03 | 14.29 | 1.47 | 13.24 | 1.21 | |
| 25.07.2012 | Sommerløp Grinda | Mellom | 52.14 | 21 | 6.19 | 13.13 | 1.36 | 13.01 | 1.10 | |
| 18.07.2012 | Sommer O-løp Sognsvann | Mellom | 1.00.55 | 26 | 1.41 | 12.38 | 0.21 | 13.01 | 1.10 | |
| 13.05.2012 | Vårløpet, Trimtexcup | H 17-B | 33.23 | 4 /12 | 2.26 | 11.53 | 0.52 | 13.12 | 1.15 | |
| 11.10.2011 | Nattløp Dælivann | MellomKort | 41.23 | 6 | 6.24 | 14.57 | 2.19 | 14.17 | 1.34 | |
| 06.07.2011 | Veritas Sommerløp Låkeberget | Mellom | 1.06.57 | 46 | 9.40 | 14.59 | 2.10 | 13.51 | 1.29 | – |
| 29.06.2011 | Veritas Sommerløp | Mellom | 52.59 | 26 | 4.56 | 13.01 | 1.13 | – | – | – |
| 15.05.2011 | KM Sprint Oslo og Akershus | H17B | 15.57 | 3 | 2.32 | 9.30 | 1.31 | – | – | – |
| 28.07.2010 | VBIL Sommerløp nr 5 Grinda | Mellom | 57.37 | 32 | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2010 | VBIL sommerløp Frognerseteren | Mellom 3.5 km | 45.36 | 24 | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2010 | VBIL sommerløp Sognsvann | Mellom 4.0 km | 1.01.25 | 33 | – | – | – | – | – | – |