Løperprofil
Marek Štěrba
NTNUI
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
33 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.49
- Løpskapasitet
- 7.19
- O-evne
- 0.30
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 21
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 31 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4353 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,438 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0723 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0216 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 20,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6809 |
| bomVekt | 286,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0753 |
| bomStorSigma | 0,6319 |
| antallBom | 58 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0203 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0625 |
| havariVekt | 13,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,2938 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0093 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1946,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2080,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.41
- Løpskapasitet
- 5.33
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 26.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3782 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3893 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,051 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0351 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6885 |
| bomVekt | 58,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2525 |
| bomStorSigma | 0,6076 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0507 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0724 |
| havariVekt | 2,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1183 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,004 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2057,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2109,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 3.09 | 272 | – |
| Bom over fem minutter | 839 | hele karrieren siden 2022 | 839 | – |
| Bom over ti minutter | 839 | hele karrieren siden 2022 | 839 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H21 | 1.15.45 | 25 /239 | 3.43 | 7.36 | 0.22 | 7.51 | 0.32 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H21 | 41.04 | 40 /239 | 0.54 | 7.38 | 0.10 | 7.51 | 0.32 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H21 | 25.17 | 13 /239 | 0.20 | 6.58 | 0.06 | 7.51 | 0.32 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H21 | 1.24.40 | 13 /239 | 4.36 | 6.47 | 0.22 | 7.51 | 0.32 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H21 | 1.06.14 | 19 /239 | 2.15 | 7.04 | 0.14 | 7.51 | 0.32 | |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | H 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | H 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2026 | Åpent Klubbmesterskap Sprint | Dudes | 16.41 | 6 /23 | 0.07 | 5.40 | 0.02 | 5.48 | 0.08 | |
| 22.04.2026 | Armfeldtnatta | Herrer natt | 1.09.05 | 21 /51 | 9.21 | 7.54 | 1.05 | 8.05 | 0.36 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | M 21E | 1.57.59 | 50 /90 | 4.04 | 7.21 | 0.15 | 8.05 | 0.36 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | M 21E2 | 41.08 | 27 /69 | 1.02 | 7.21 | 0.11 | 8.05 | 0.36 | |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | H 21- | 14.28 | 4 /23 | 0.28 | 5.35 | 0.11 | 5.47 | 0.09 | |
| 09.02.2026 | WC R2 > LONG | Men | 1.44.16 | 16 /53 | 0.51 | 7.14 | 0.04 | 8.15 | 0.33 | |
| 07.02.2026 | WC R2 > MIDDLE | Men | 1.06.41 | 20 /56 | 5.06 | 7.25 | 0.34 | 8.15 | 0.33 | |
| 06.02.2026 | WC R2 > SPRINT | Men | 17.52 | 18 /58 | 1.12 | 5.40 | 0.23 | 5.45 | 0.11 | |
| 11.01.2026 | Ski-o-treff (med HL sprint) | H21 | 33.37 | 11 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2026 | Ski-o-treff (med NM og HL Langdistanse) | H21 | 1.20.55 | 9 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2025 | Byåsennatta | H19- | 1.17.32 | 7 /13 | 2.05 | 8.10 | 0.13 | 8.31 | 0.36 | |
| 09.09.2025 | Treningsløp (cupløp 11) | 5 | 39.58 | 5 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | KM Mellom | H 21- | 38.54 | 22 /32 | 1.52 | 8.09 | 0.23 | 8.34 | 0.37 | |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | H 21- | 2.03.03 | 28 /38 | 6.55 | 8.31 | 0.29 | 8.34 | 0.37 | |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | H 21- | 18.24 | 21 /41 | 0.18 | 5.50 | 0.06 | 6.01 | 0.09 | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H21 | 1.21.32 | 83 /201 | 2.33 | 8.42 | 0.16 | 8.32 | 0.34 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H21 | 1.14.13 | 33 /201 | 1.31 | 7.55 | 0.10 | 8.32 | 0.34 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H21 | 38.43 | 42 /201 | 1.19 | 7.56 | 0.16 | 8.32 | 0.34 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H21 | 1.37.33 | 91 /201 | 7.45 | 8.53 | 0.42 | 8.32 | 0.34 | |
| 23.03.2025 | ESOC, JWSOC and EYSOC Long 23.3.2025 | MEN | 1.38.44 | 36 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2025 | ESOC, JWSOC and EYSOC middle 22.3.2025 | MEN | 41.51 | 38 /59 | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2025 | ESOC, JWSOC and EYSOC sprint 21.3.2025 | MEN | 18.25 | 35 /59 | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H20 | 1.03.31 | 69 /153 | 4.55 | 9.05 | 0.42 | 8.18 | 0.33 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H20 | 30.54 | 49 /153 | 0.50 | 8.26 | 0.14 | 8.18 | 0.33 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H20 | 1.04.10 | 36 /153 | 3.01 | 8.23 | 0.24 | 8.18 | 0.33 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H20 | 30.07 | 9 /153 | 1.37 | 7.30 | 0.24 | 8.18 | 0.33 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H20 | 1.03.40 | 26 /143 | 1.25 | 7.43 | 0.10 | 8.18 | 0.33 | |
| 25.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final - Middle | Men | 1.05.17 | 37 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final - Pursuit | Men | 1.17.42 | 31 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final - Pursuit | Men WR | 1.15.44 | 31 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 23.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final | Men | 19.15 | 25 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2024 | WSOC + JWSOC + EYSOC Middle | Men 20 | 36.45 | 3 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2024 | WSOC Pursuit + JWSOC+EYSOC Long | Men 20 | 1.26.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.01.2024 | WSOC + JWSOC + EYSOC Sprint | Men 20 | 14.01 | 3 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2024 | WUSOC Open Race Middle | M21 | 43.01 | 13 /31 | 1.58 | 7.47 | 0.21 | 8.04 | 0.36 | |
| 12.01.2024 | WUSOC Open Race Sprint | M21 | 13.50 | 11 /33 | 0.01 | 5.14 | 0.00 | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H20 | 1.01.11 | 7 /68 | 0.52 | 8.34 | 0.07 | 8.12 | 0.39 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H20 | 38.14 | 22 /68 | 5.47 | 9.08 | 1.23 | 8.12 | 0.39 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H20 | 45.36 | 2 /68 | 2.33 | 7.48 | 0.26 | 8.12 | 0.39 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H20 | 58.39 | 1 /68 | 0.48 | 6.52 | 0.06 | 8.12 | 0.39 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H20 | 59.54 | 2 /68 | 5.02 | 7.41 | 0.39 | 8.12 | 0.39 | |
| 18.12.2022 | Sjusjørennet 2022 mellom | H 17-20 | 36.16 | 8 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2022 | Sjusjørennet 2022 sprint | H 17-20 | 19.26 | 8 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H18-2 | 45.33 | 8 /145 | 1.54 | 7.59 | 0.20 | 8.29 | 0.41 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H18-2 | 25.01 | 20 /145 | 1.53 | 8.16 | 0.37 | 8.29 | 0.41 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H18-2 | 48.54 | 4 /145 | 1.06 | 7.22 | 0.10 | 8.29 | 0.41 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H18-2 | 49.58 | 16 /145 | 0.58 | 7.38 | 0.09 | 8.29 | 0.41 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H18-2 | 42.31 | 39 /145 | 7.53 | 9.35 | 1.47 | 8.29 | 0.41 | – |
| 09.01.2022 | Ski-O-treff mellomdistanse | H 17-20 | 40.54 | 3 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 08.01.2022 | Ski-O-treff sprint | H 17-20 | 22.43 | 3 /15 | – | – | – | – | – | – |