Løperprofil
Inger Martinsen
Rogaland Regionale Bedriftsidrettslag
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
19 løp
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 1565 av 2067
Nr. 1565 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 116 av 133 i klassen D40–44 · nr. 28 av 31 i 1983-kullet
- Forventet kmtid
- 16.56
- Løpskapasitet
- 16.07
- O-evne
- 0.49
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3554 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3616 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0678 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0228 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8207 |
| bomVekt | 164,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3131 |
| bomStorSigma | 0,7245 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1181 |
| havariVekt | 13,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0056 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8933 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0041 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4290,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4509 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.11
- Løpskapasitet
- 11.02
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,5
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3089 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3437 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0644 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0417 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6205 |
| bomVekt | 39,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3309 |
| bomStorSigma | 0,6202 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0998 |
| havariVekt | 2,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7109 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0066 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4094,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4144,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.39
- Løpskapasitet
- 17.40
- O-evne
- 2.59
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 118 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 27.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3238 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3549 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1045 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,049 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0019 |
| bomVekt | 31,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7748 |
| bomStorSigma | 1,0832 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0836 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0607 |
| havariVekt | 2,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7936 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4169,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4872,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 21 | 27.08.2026 Torsdagløp August - Sørmarka, bom 14.05 | 87 | nr. 3443 |
| Bom over fem minutter | 21 | 27.08.2026 Torsdagløp August - Sørmarka, bom 14.05 | 424 | nr. 5832 |
| Bom over ti minutter | 21 | 27.08.2026 Torsdagløp August - Sørmarka, bom 14.05 | 424 | nr. 7251 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | Bedriftsløp - Frøyland - R15 | DT | 28.47 | 23 /49 | 0.34 | 16.23 | 0.19 | 16.54 | 0.49 | |
| 27.08.2026 | Torsdagløp August - Sørmarka | C-åpen | 1.08.47 | 3 /3 | 22.46 | 27.11 | 9.00 | 20.19 | 3.24 | |
| 19.08.2026 | Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13 | DT | 39.52 | 15 /53 | 2.37 | 17.12 | 1.08 | 17.00 | 0.51 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | DT | 35.13 | 28 /46 | 10.01 | 22.36 | 6.26 | 17.00 | 0.51 | |
| 10.06.2026 | Bedriftsløp - Selshammaren - R10 - postplukk | DT | 55.10 | 20 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | DT | 38.02 | 23 /48 | 1.27 | 17.45 | 0.41 | 16.48 | 0.44 | |
| 27.05.2026 | Bedriftsløp - Krossberg - R8 | DT | 37.24 | 17 /53 | 1.35 | 16.50 | 0.43 | 16.51 | 0.48 | |
| 20.05.2026 | Bedriftsløp - Melsvatnet - R7 | DT | 33.36 | 15 /54 | 1.16 | 16.12 | 0.37 | 16.51 | 0.48 | |
| 06.05.2026 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | DT | 28.54 | 20 /59 | 2.37 | 16.20 | 1.29 | 16.51 | 0.48 | |
| 22.04.2026 | Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp | DT | 26.31 | 27 /71 | 0.18 | 10.18 | 0.07 | 10.41 | 0.08 | |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | DT | 30.59 | 43 /71 | 4.30 | 19.45 | 2.52 | 17.28 | 0.57 | |
| 08.04.2026 | Bedriftsløp - Njåskogen - R1 | DT | 51.38 | 15 /50 | 2.21 | 17.08 | 0.47 | 17.28 | 0.57 | |
| 31.12.2025 | Nyttårsløp Melshei | Damer - kort løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | DK | 22.48 | 13 /33 | 0.02 | 15.11 | 0.01 | 17.36 | 1.00 | |
| 13.12.2025 | Høstkarusellen løp 3 - Krossberg | DK | 46.49 | 6 /8 | 7.14 | 20.01 | 3.06 | 17.36 | 1.00 | |
| 15.11.2025 | Høstkarusellen løp 1 - Vardeneset | DK | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | Trim | 2.16.36 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | DT | 33.47 | 25 /63 | 3.55 | 11.49 | 1.22 | 10.59 | 0.09 | |
| 06.09.2025 | Sprint Vardeneset, Stavanger - RR08 | C-åpen 17- | 13.41 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2025 | Bedriftsløp - Gramstad - R15 | DT | 42.48 | 10 /42 | 2.28 | 15.54 | 0.55 | 18.01 | 0.59 | |
| 27.08.2025 | Bedriftsløp - Haugstadskogen - R14 | DT | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | DT | 47.04 | 32 /61 | 6.26 | 21.29 | 2.56 | 18.38 | 1.03 | |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | DT | 32.23 | 14 /49 | 0.03 | 11.15 | 0.01 | 11.34 | 0.08 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 47.39 | 26 /44 | 7.07 | 19.15 | 2.53 | 18.36 | 1.59 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 50.25 | 27 /145 | 1.44 | 17.45 | 0.37 | 18.36 | 1.59 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 39.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | Bedriftsløp - Tananger - R10 | DT | 1.00.19 | 27 /48 | 10.59 | 23.16 | 4.14 | 17.54 | 1.00 | |
| 04.06.2025 | Bedriftsløp - Sørmarka - R9 | DT | 45.51 | 12 /55 | 4.36 | 19.25 | 1.57 | 17.54 | 1.00 | |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | DT | 25.37 | 7 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 | DT | 31.48 | 26 /60 | 0.15 | 16.27 | 0.08 | 16.56 | 0.49 | |
| 07.05.2025 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | DT | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2025 | Bedriftsløp - Sælandsskogen - R3 | DT | 36.07 | 26 /49 | 5.40 | 19.33 | 3.04 | 17.19 | 0.58 | |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | DT | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | DK | 46.26 | 7 /20 | 3.13 | 19.06 | 1.19 | 17.08 | 0.43 | – |
| 07.12.2024 | Høstkarusellen løp 3 - Kvernevik | DK | 29.52 | 6 /12 | 0.24 | 17.24 | 0.14 | 17.08 | 0.43 | – |
| 23.11.2024 | Høstkarusell løp 2 - Ulsnes | DK | 46.51 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2024 | Nattløp Øksnevadskogen | Damer - kort løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2024 | Bedriftsløp Lundehaugen - R18 | DT | 34.15 | 28 /44 | 4.54 | 14.33 | 2.05 | 12.10 | 0.12 | – |
| 18.09.2024 | Bedriftsløp Frøyland - R17 | DT | 33.08 | 37 /53 | 0.56 | 13.24 | 0.23 | 12.10 | 0.12 | – |
| 04.09.2024 | Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 | DT | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 48.31 | 40 /230 | 6.24 | 20.14 | 2.40 | 19.20 | 2.31 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 1.11.42 | 49 /230 | 15.57 | 22.44 | 5.03 | 19.20 | 2.31 | – |
| 29.09.2022 | SO-cup løp 10 - Krossberg | C-åpen | 30.01 | 1 /4 | 1.19 | 16.42 | 0.44 | – | – | – |
| 23.06.2022 | SO-Cup løp 5 - Gausel/Godeset | C-åpen | 26.10 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2022 | SO-Cup Løp 1 - Vannassen | C-åpen | 19.12 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 31.03.2022 | Torsdagsløp Sørmarka | C-åpen 17- | 38.51 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |