Løperprofil
Sunniva Linnea Norberg
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
10 løp
N-rankingen
15 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.34
- Løpskapasitet
- 16.22
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 136 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i november (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3696 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5027 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0801 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0502 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1785 |
| bomVekt | 16,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9163 |
| bomStorSigma | 0,7469 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 1,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,731 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0043 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4355,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4939,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 173 av 336
Nr. 173 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 81 av 97 i klassen D13–14 · nr. 37 av 44 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 16.15
- Løpskapasitet
- 15.17
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i desember (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 06.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1747 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2274 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1148 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0373 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7875 |
| bomVekt | 65,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2258 |
| bomStorSigma | 0,6081 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1148 |
| havariVekt | 9,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0054 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3596,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3824,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.49
- Løpskapasitet
- 11.02
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 02.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1457 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1413 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0902 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0601 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,51 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0332 |
| bomVekt | 44,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4319 |
| bomStorSigma | 0,8841 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0469 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0463 |
| havariVekt | 4,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0048 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6903 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0083 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2603,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3026,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
nr. 6 av 74
Nr. 6 av 74 blant kvinner i Norge · nr. 1 av 1 i klassen D13–14 · nr. 1 av 1 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 10.01
- Løpskapasitet
- 9.23
- O-evne
- 0.38
- Jevnhet ±
- 15,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 07.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,303 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2945 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1535 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0419 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7333 |
| bomVekt | 41,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9834 |
| bomStorSigma | 0,6222 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0297 |
| havariVekt | 3,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4612 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0056 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2242 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2392,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 2.00 | 209 | – |
| Bom over fem minutter | 278 | 12.11.2025 VBIL Natt-o Sognsvann Vest, bom 7.10 | 278 | – |
| Bom over ti minutter | 315 | 03.06.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3, bom 11.26 | 315 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | OBOS Trollnatta og Natt-o-toget | D 13-14 | 33.17 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | D 13-14 | 1.11.56 | 28 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2026 | Harry Lagerts Nattstafett 2026 - Individuelle klasser | Rekrutt | 21.55 | 5 /17 | 0.02 | 8.57 | 0.01 | 10.04 | 0.38 | |
| 06.10.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7 | d13-14 | 35.01 | 3 /5 | 1.11 | 15.11 | 0.31 | 16.17 | 0.58 | |
| 22.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 6 | d13-14 | 35.12 | 3 /4 | 0.54 | 16.43 | 0.26 | 16.53 | 1.15 | |
| 15.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 5 | d13-14 | 35.58 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 4 | d13-14 | 1.06.57 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap | d13-14 | 41.46 | 6 /7 | 4.11 | 18.43 | 1.52 | 16.53 | 1.15 | |
| 25.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 2 | d13-14 | 42.24 | 3 /4 | 1.29 | 16.33 | 0.35 | 16.31 | 1.19 | |
| 18.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 1 | d13-14 | 1.16.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | D13-14 | 49.52 | 48 /48 | 2.50 | (25.34) | 1.27 | 17.32 | 1.25 | |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | D 13-14 | 31.15 | 32 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | D13-14 | 18.33 | 32 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 4 | Kort c | 45.05 | 9 /12 | 2.52 | 20.55 | 1.29 | 18.52 | 1.59 | |
| 19.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | -10 nybegynner | 29.34 | 6 /14 | 1.03 | (14.41) | 0.33 | 10.14 | 0.34 | |
| 12.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d13-14 | 31.35 | 4 /5 | 2.05 | 15.25 | 1.04 | 15.02 | 1.37 | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | D13-14 | 1.15.19 | 12 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | D 13-14 | 29.46 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | D13-14 | 30.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 13-14 | 26.48 | 8 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D13-14 | 25.53 | 17 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2025 | Sjusjørennet 2025 sprint | D 13-14 | 35.16 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2025 | VBIL Natt-o Sognsvann Vest | Kort | 1.05.43 | 25 /34 | 14.08 | 21.58 | 4.43 | 18.00 | 2.19 | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2025 | OBOS Oslo O-kaos | 2,5km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | d11-12 | 20.10 | 4 /11 | 0.10 | 11.47 | 0.06 | 13.52 | 1.51 | |
| 19.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 2. løp høst | d11-12 | 36.28 | 2 /6 | 5.02 | 14.56 | 2.04 | 14.27 | 2.03 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | d11-12 | 27.59 | 1 /10 | 4.16 | 15.03 | 2.18 | 14.33 | 2.00 | |
| 17.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5 | d11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d11-12 | 57.18 | 5 /8 | 13.07 | (22.11) | 5.05 | 14.33 | 2.00 | |
| 20.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d13-14 | 43.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | D 11-12 | 26.18 | 3 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D11-12 | 32.44 | 8 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | D 11-12 | 14.18 | 11 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | D11-12 | 36.08 | 8 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 11-12 | 27.02 | 8 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D11-12 | 31.23 | 6 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2025 | Ski-O-treff mellom | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2024 | OBOS Trollnatta og OBOS Natt-o-toget | lang | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2024 | OBOS OSLO O-KAOS | Kort damer | 29.02 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | d11-12 | 32.29 | 1 /6 | 4.17 | 14.00 | 1.51 | 14.38 | 1.44 | |
| 10.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4 | d13-14 | 1.02.11 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | D 11-12 | 48.26 | 10 /11 | 13.32 | 20.04 | 5.36 | 14.38 | 1.44 | |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | D 11-12 | 28.41 | 2 /14 | 4.54 | 14.00 | 2.23 | 14.38 | 1.44 | |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | d13-14 | 54.19 | 3 /4 | 6.33 | 17.21 | 2.06 | – | – | – |
| 27.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 2 | d11-12 | 26.47 | 4 /6 | 4.09 | 15.58 | 2.28 | 15.27 | 1.24 | |
| 20.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 | d13-14 | 1.01.04 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7 | d13-14 | 1.10.05 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7 | traild | 51.05 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | d13-14 | 43.28 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d11-12 | 41.03 | 5 /10 | 7.54 | 19.38 | 3.47 | 16.01 | 1.22 | |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | d11-12 | 37.01 | 3 /6 | 2.55 | 17.27 | 1.22 | 15.13 | 0.58 | – |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | D13-14 | 39.10 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D11-12 | 9.49 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D11 | 33.57 | 9 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D11-12 | 34.40 | 11 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D11-12 | 32.48 | 4 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | D 11-12 | 39.10 | 15 /33 | 1.37 | 14.44 | 0.36 | – | – | – |
| 10.10.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst løp9 | n-åpen | 14.31 | – | 0.41 | 9.14 | 0.26 | 10.14 | 0.32 | |
| 26.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 8 | n-åpen | 15.46 | – | 0.57 | 8.52 | 0.32 | 10.21 | 0.33 | |
| 19.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 7 | n-åpen | 19.53 | – | 1.46 | 9.45 | 0.52 | 10.21 | 0.33 | |
| 12.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | n-åpen | 20.03 | – | 0.11 | 13.26 | 0.07 | 10.21 | 0.33 | |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | D -10 | 16.07 | – | 0.02 | 10.07 | 0.01 | 10.21 | 0.33 | |
| 05.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 5 | n-åpen | 16.51 | – | 1.51 | 9.33 | 1.03 | 10.21 | 0.33 | |
| 29.08.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 4 | n-åpen | 19.13 | – | 0.51 | 10.54 | 0.29 | 11.25 | 0.46 | |
| 22.08.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | n-åpen | 22.49 | – | 2.24 | 12.04 | 1.16 | 11.25 | 0.46 | |
| 20.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | n-åpen | 11.42 | – | 0.05 | 9.16 | 0.04 | 11.42 | 0.52 | |
| 06.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | n-åpen | 22.09 | 8 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | n-åpen | 18.12 | – | 1.34 | 11.36 | 1.00 | 12.43 | 1.00 | |
| 23.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | n-åpen | 23.49 | – | 2.02 | 13.03 | 1.07 | 12.43 | 1.00 | |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | DRekrutt | 12.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | D 9-10 | 34.19 | 5 /15 | 1.31 | 12.29 | 0.33 | 13.55 | 1.34 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | D 9-10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | 38.48 | – | 11.30 | (31.56) | 9.28 | 20.39 | 2.09 | – |
| 01.09.2022 | Kolls klubbmesterskap | D -10 | 42.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.02.2022 | Åsrennet | J 9 år 1,5 km fri | 7.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta mellom | 28.26 | – | 3.04 | 19.04 | 2.03 | – | – | – |
| 09.09.2021 | Kolls Klubbmesterskap | N-åpen | 21.54 | 27 /47 | 2.27 | 17.37 | 1.58 | 16.55 | 2.23 | – |
| 22.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 7 | Nybegynner | 57.12 | – | 21.17 | 26.38 | 9.55 | – | – | – |