Løperprofil
Ane Bjørgum Valås
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.01
- Løpskapasitet
- 8.45
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 7.51
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.09.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2561 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1012 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5787 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1 |
| bomVekt | 0,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4715 |
| bomStorSigma | 0,829 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2329,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2668,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.07
- Løpskapasitet
- 7.56
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0216 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0111 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,056 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0968 |
| bomVekt | 12,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0764 |
| bomStorSigma | 0,6101 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0936 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2941 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3009,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.16
- Løpskapasitet
- 10.20
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 28.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2128 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2303 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0847 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,112 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8641 |
| bomVekt | 8,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7009 |
| bomStorSigma | 0,7756 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0876 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2976 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2433,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2886,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.33
- Løpskapasitet
- 8.36
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 8.12
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 23.09.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3926 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5135 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0818 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5748 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9977 |
| bomVekt | 0,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5564 |
| bomStorSigma | 0,8744 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2032,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2491,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 30 | 04.06.2023 Tradisjonsbæreren - KM langdistanse STOK, bom 2.36 | 56 | nr. 2643 |
| Bom over fem minutter | 44 | 21.01.2017 Ski-o-treff mellomdistanse (og nattsprint), bom 7.49 | 166 | nr. 4412 |
| Bom over ti minutter | 228 | hele karrieren siden 2011 | 228 | nr. 3511 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | AK-åpen | 20.01 | 42 /85 | 2.19 | 9.12 | 1.04 | 8.19 | 0.11 | – |
| 27.09.2025 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | D 17- | 1.13.26 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2024 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | B-åpen | 36.55 | 1 /4 | 1.37 | 11.42 | 0.31 | 12.56 | 1.49 | – |
| 04.06.2023 | Tradisjonsbæreren - KM langdistanse STOK | B-åpen 17- | 44.46 | 3 /12 | 7.26 | 14.42 | 2.27 | 14.19 | 2.25 | – |
| 06.11.2022 | Åpent kubbmesterskap Byåsen IL | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2022 | Tour de Trondheim dag 2 | B-åpen 17- | 1.30.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | D 17- | 25.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2018 | Hu og Hei, Gampeløpet | Damer | 3.58.51 | 26 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2017 | Ski-o-treff mellomdistanse (og nattsprint) | D 17-20 | 48.24 | 21 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2013 | Trondheim Open | D13-14 | 49.28 | 9 /13 | 8.40 | 19.10 | 3.21 | 17.36 | 2.19 | – |
| 02.06.2013 | Trondheim Open | D13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2013 | Sprint | D13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2013 | Ungdomsløp 2 - Skogskarenes ungdomsløp | D 13-14 | 36.28 | 11 /21 | 4.43 | 18.07 | 2.21 | – | – | – |
| 02.05.2013 | Sprintcup nr 5 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2012 | Tour de Trondheim | D 11-12 | 11.15 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2012 | Tour de Trondheim | D 11-12 | 26.58 | 6 /12 | 4.07 | 13.56 | 2.08 | 13.21 | 1.21 | |
| 23.09.2012 | Tour de Trondheim | D 11-12 | 25.10 | 7 /12 | 2.57 | 13.45 | 1.37 | 13.21 | 1.21 | |
| 22.09.2012 | Tour de Trondheim: Mellomdistanse m/ ungsomsløp 9 | D 11-12 | 26.58 | 6 | 4.40 | 14.03 | 2.26 | – | – | – |
| 21.09.2012 | Tour de Trondheim: Sprint | D 11-12 | 11.15 | 3 | 0.24 | 9.50 | 0.21 | – | – | – |
| 06.09.2012 | Ungdomsløp nr 7 | D 11-12 | 23.48 | 3 /7 | 0.25 | 12.11 | 0.13 | 13.21 | 1.21 | |
| 01.09.2012 | KM mellomdistanse STOK | D 11-12 | 18.06 | 3 /7 | 0.01 | 10.46 | 0.01 | 13.21 | 1.21 | |
| 31.08.2012 | KM sprint STOK | D 11-12 | 9.01 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2012 | Ungdomsløp 4 | D11-12 | 29.18 | 2 /10 | 0.45 | 12.08 | 0.19 | 14.11 | 1.47 | |
| 09.06.2012 | Trondheim Open | D11-12 | 27.00 | 10 /10 | 5.42 | 15.55 | 3.22 | 14.11 | 1.47 | |
| 08.06.2012 | Trondheim Open, NC sprint, Ungdomsløp 3 | D11-12 (UL) | 8.55 | 3 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2012 | Ungdomsløp | D11-12 | 30.11 | 4 /13 | 5.37 | 15.42 | 2.55 | 14.32 | 1.50 | |
| 19.05.2012 | Tradisjonsbæreren | D11-12 | 38.56 | 2 /4 | 2.52 | 13.01 | 0.57 | 14.32 | 1.50 | |
| 08.09.2011 | Ungdomsløp | D 11-12 | 19.05 | 17 /17 | 5.36 | 18.42 | 5.29 | 15.29 | 2.28 | – |
| 01.09.2011 | Ungdomsløp | D 11-12 | 32.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2011 | Ungdomsløp | D 11-12 | 30.53 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2011 | Ungdomsløp | D11-12 | 30.11 | 13 /16 | 5.48 | 14.50 | 2.51 | – | – | – |
| 26.09.2010 | Tour de Trondheim | N-åpen | 20.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2010 | Ungdomsløp 7 | N åpen | 14.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2010 | Klubbmesterskap - mellomdistanse, Nilsbyen | N åpen | 11.44 | – | – | – | – | – | – | – |