Løperprofil
Steinar Moen
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
Sprintrankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.42
- Løpskapasitet
- 14.22
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 20.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2392 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,259 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0872 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0762 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3895 |
| bomVekt | 22,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7559 |
| bomStorSigma | 0,82 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0935 |
| havariVekt | 1,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0029 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1896 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0055 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3825,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4446,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.58
- Løpskapasitet
- 8.41
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 17.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0678 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,054 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0776 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0912 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4549 |
| bomVekt | 33,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1979 |
| bomStorSigma | 0,6692 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0878 |
| havariVekt | 1,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8448 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3220,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3326,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.02
- Løpskapasitet
- 11.25
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.29
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1117 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3169 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1744 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0312 |
| bomVekt | 2,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4444 |
| bomStorSigma | 0,7497 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0807 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2694,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3077,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 20.05.2025 Pokalkamp-4 Bergen, bom 3.26 | 55 | – |
| Bom over fem minutter | 38 | 18.06.2024 Pokalkamp 4/24, bom 6.20 | 55 | – |
| Bom over ti minutter | 204 | hele karrieren siden 2021 | 204 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.06.2025 | Pokalkamp-5 Bergen | H50- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | Pokalkamp-4 Bergen | H50- | 1.13.42 | 18 /21 | 9.25 | 17.40 | 2.15 | 16.49 | 2.22 | |
| 16.10.2024 | Nattcup24/25 | HA | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | H40- | 26.00 | 17 /19 | 2.55 | 8.59 | 1.00 | 8.43 | 0.21 | |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | H17- | 1.25.10 | 19 /21 | 14.52 | 17.08 | 2.59 | 16.14 | 2.34 | |
| 23.04.2024 | Sprintcup 2/24 | H40- | 22.58 | 11 /15 | 3.51 | 8.53 | 1.29 | 8.53 | 0.19 | |
| 16.04.2024 | Pokalkamp 1/24 | H50- | 1.14.57 | 26 /26 | 17.34 | (20.48) | 4.52 | 14.26 | 2.54 | |
| 09.04.2024 | Sprintcup 1/24 | H40- | 28.32 | 14 /18 | 1.35 | 9.21 | 0.31 | 8.53 | 0.19 | |
| 05.12.2023 | Urb-O #3 vinteren 2023-2024 Fellesstart | H40 | 31.28 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2023 | sprintcupfinale Bergen | H40- | 15.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | H40- | 24.22 | 21 /27 | 0.59 | 8.46 | 0.21 | 9.19 | 0.22 | |
| 12.09.2023 | Sprintcup 4 Bergen | H40- | 22.54 | 14 /14 | 2.44 | 10.28 | 1.15 | 9.19 | 0.22 | |
| 13.06.2023 | pokalkamp 4 Bergen | C-åpen 17- | 36.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2023 | IL Gular Klubbmesterskap 2023 | D/H17C | 50.18 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2023 | pokalkamp 2 Bergen | C-åpen 17- | 25.08 | 2 /17 | 3.18 | 11.33 | 1.31 | – | – | – |
| 02.05.2023 | sprintcup 3 Bergen | H40- | 35.13 | 16 /19 | 8.56 | 12.41 | 3.13 | 9.27 | 0.22 | |
| 22.03.2023 | nattcupfinale Bergen | HC | 27.32 | 2 /11 | 8.21 | 13.37 | 4.08 | 11.32 | 1.27 | – |
| 14.03.2023 | Urb-O #8 jaktstart vinteren 2022-2023 | H40 | 47.02 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 22.02.2023 | nattcup 5 Bergen | HC | 24.51 | 2 /9 | 0.42 | 11.00 | 0.19 | – | – | – |
| 21.02.2023 | Urb-O #7 vinteren 2022-2023 | H40 | 37.27 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2023 | Urb-O #5 vinteren 2022-2023 | H40 | 26.25 | 7 /8 | 0.43 | 8.50 | 0.14 | 8.43 | 0.12 | – |
| 10.01.2023 | Urb-O #4 vinteren 2022-2023 | H40 | 46.34 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2022 | Urb-O #3 vinteren 2022-2023 | H40 | 35.24 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2021 | sprintcupfinale Bergen | AK-åpen | 31.58 | 1 /2 | 3.52 | 12.54 | 1.34 | – | – | – |