Løperprofil
Aron Norddal Majumdar
Trollelg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
12 løp
C-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.57
- Løpskapasitet
- 12.44
- O-evne
- 3.13
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 182 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i mai (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1196 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2341 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0758 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0461 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,88 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2995 |
| bomVekt | 20,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2039 |
| bomStorSigma | 0,7411 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0362 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0673 |
| havariVekt | 3,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0028 |
| fartSesongSin | −0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3390,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4245,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 273 av 302
Nr. 273 av 302 blant menn i Norge · nr. 107 av 109 i klassen H13–14 · nr. 65 av 67 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 18.51
- Løpskapasitet
- 14.13
- O-evne
- 4.38
- Jevnhet ±
- 14,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 131 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0982 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1394 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,145 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0321 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3499 |
| bomVekt | 84,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8758 |
| bomStorSigma | 1,058 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,045 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1001 |
| havariVekt | 8,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,043 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1385 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0145 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3344,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4435,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.41
- Løpskapasitet
- 12.11
- O-evne
- 3.29
- Jevnhet ±
- 12,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 118 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 19.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0491 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,002 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1256 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0965 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,139 |
| bomVekt | 25,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,767 |
| bomStorSigma | 1,1171 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1311 |
| havariVekt | 2,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0025 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8302 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0037 |
| fartSesongSin | −0,0142 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2879 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3702,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten 4 gemensamma kontroller | 47.45 | 31 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 47.45 | 46 /49 | 15.57 | 22.05 | 7.23 | 16.05 | 3.16 | |
| 26.09.2026 | Loffelunken | H14 | 51.15 | 19 /24 | 5.21 | 17.51 | 1.52 | 18.52 | 4.38 | |
| 03.09.2026 | STOK ungdomsløp 8 | H 13-14 | 19.42 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | STOK ungdomsløp 7 | H 13-14 | 54.49 | 6 /6 | 16.08 | 20.57 | 6.10 | 18.47 | 5.06 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | H 13-14 | 12.58 | 10 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2026 | Ungdomsløp nr. 5 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2026 | MIL Treningsløp Saga | Mellom | 48.37 | 4 | 9.16 | 16.49 | 3.12 | 14.58 | 2.25 | – |
| 04.06.2026 | STOK Ungdomsløp 4 - Skogskarene | H 13-14 | 41.47 | 7 /10 | 10.06 | 15.55 | 3.51 | 18.52 | 5.05 | |
| 28.05.2026 | Ungdomsløp 3 | H 13-14 | 50.53 | 10 /14 | 11.45 | 18.05 | 4.14 | 19.46 | 4.56 | |
| 21.05.2026 | Ungdomsløp 2 | H 13-14 | 36.15 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2026 | Ungdomsløp 1 | H 13-14 | 1.01.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | H 13-14 | 17.38 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2026 | Treningsløp Granåsen | Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2026 | Trondheim Sprintcup, løp 4 | H 13-14 | 18.34 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2026 | MIL Trening Rye | Mellom | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | KM Sprint STOK | H 13-14 | 22.40 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | H 13-14 | 21.34 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | H 13-14 | 16.18 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | Trondheim Urban | H 13-14 | 45.21 | 3 /5 | 2.03 | (12.51) | 0.35 | 20.57 | 5.00 | |
| 28.09.2025 | Høsttreffet | H 13-14 | 59.07 | 3 /5 | 8.17 | 19.35 | 2.45 | 22.43 | 5.48 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 37.24 | 38 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 6 | 37.24 | 38 /39 | 12.58 | 22.57 | 7.58 | – | – | – |
| 20.09.2025 | Loffelunken | H14 | 1.05.10 | 25 /26 | 15.41 | 27.54 | 6.43 | 22.43 | 5.48 | |
| 18.09.2025 | Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 32.14 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Tour de Trondheim dag 2 og Ungdomsløp | H 13-14 | 1.06.07 | 10 /12 | 4.14 | 21.05 | 1.21 | 22.43 | 5.48 | |
| 04.09.2025 | STOK Ungdomløp 7 | H 13-14 | 28.15 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | KM Mellom | C-åpen 10-16 | 6.53 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | H 13-14 | 31.18 | 6 /8 | 4.59 | 16.28 | 2.37 | 22.08 | 7.25 | |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | H 13-14 | 1.49.05 | 6 /8 | 49.09 | (42.35) | 19.11 | 22.08 | 7.25 | |
| 12.06.2025 | STOK Ungdomsløp 4 | H 13-14 | 31.46 | 3 /5 | 2.33 | (15.55) | 1.17 | 22.55 | 8.11 | – |
| 02.06.2025 | Trollelgkarusell 4 | C | 17.33 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2025 | Tradisjonsbæreren | H 13-14 | 1.46.44 | 2 /2 | 43.54 | 28.27 | 11.42 | 22.55 | 8.11 | – |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | H 13-14 | 17.28 | 8 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2025 | Ungdomsløp 1 | H 13-14 | 1.32.40 | 8 /12 | 40.22 | 36.21 | 15.50 | – | – | – |
| 07.05.2025 | Trondheim sprintcup, løp 5 | H 13-14 | 21.24 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 3 | H 13-14 | 20.55 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | H 11-12 | 33.22 | 14 /17 | 5.03 | 17.56 | 2.43 | 17.50 | 3.46 | |
| 12.09.2024 | STOK Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 37.14 | 7 /9 | 1.35 | 17.15 | 0.44 | 17.50 | 3.46 | |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 16.53 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | Tour de Trondheim dag 3 (KM Lang) | H 11-12 | 11.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2024 | Trollelg - klubbmesterskap | H 11-12 | 29.13 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2024 | STOK Ungdomsløp 4 | H 11-12 | 30.37 | 8 /14 | 3.40 | 14.54 | 1.47 | 17.55 | 4.35 | |
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | H 11-12 | 6.04 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | H 11-12 | 43.00 | 16 /20 | 21.50 | 26.05 | 13.14 | 19.25 | 5.43 | |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 20.25 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 15.22 | 7 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 1.50.48 | 12 /13 | 40.42 | (43.00) | 15.48 | 20.21 | 5.11 | |
| 15.06.2023 | STOK Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 32.37 | 7 /9 | 7.49 | 17.09 | 4.07 | 15.46 | 2.13 | – |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | H 11-12 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | Tradisjonsbæreren - KM langdistanse STOK | H 11-12 | 34.48 | 2 /2 | 3.52 | 16.43 | 1.51 | 15.46 | 2.13 | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | H 11-12 | 42.51 | 8 /15 | 7.36 | 18.22 | 3.15 | – | – | – |
| 18.10.2021 | Nattelgen | C | 37.09 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Stafett | H13-16 | Melhus IL / OL Trollelg 1 | 2 | 25.49 | 7 | 8 |