Løperprofil
Siv Anita Aursand
Malvik
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 1652 av 2062
Nr. 1652 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 155 av 179 i klassen D45–49 · nr. 37 av 43 i 1978-kullet
- Forventet kmtid
- 17.41
- Løpskapasitet
- 15.52
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 21.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3388 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3537 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0787 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0349 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2841 |
| bomVekt | 47,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6699 |
| bomStorSigma | 0,7111 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1913 |
| havariVekt | 11,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0009 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0042 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4223 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4707,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 791 av 1118
Nr. 791 av 1118 blant kvinner i Norge · nr. 73 av 92 i klassen D45–49 · nr. 14 av 19 i 1978-kullet
- Forventet kmtid
- 9.52
- Løpskapasitet
- 9.36
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 28.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1693 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1744 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0601 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0263 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0992 |
| bomVekt | 63,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3919 |
| bomStorSigma | 0,7019 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0485 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1123 |
| havariVekt | 5,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0158 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7523 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,005 |
| fartSesongSin | 0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3559,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3659,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.12
- Løpskapasitet
- 15.25
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 12.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1858 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,189 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0894 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,053 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,231 |
| bomVekt | 27,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3178 |
| bomStorSigma | 0,7137 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 2,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0182 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0902 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0037 |
| fartSesongSin | −0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3626,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4046,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.28
- Løpskapasitet
- 15.24
- O-evne
- 3.04
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 143 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1872 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2055 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1022 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0692 |
| bomVekt | 4,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9641 |
| bomStorSigma | 0,8499 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0467 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0511 |
| havariVekt | 2,96 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3636,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4359,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 28.09.2026 Treningsløp Malvik - Vikhammeråsen, bom 3.31 | 56 | nr. 7743 |
| Bom over fem minutter | 88 | 17.08.2026 Treningsløp Malvik - Isdammen, bom 8.43 | 95 | nr. 2979 |
| Bom over ti minutter | 161 | 09.06.2026 Løp 6 - Bratsberg, disk | 161 | nr. 4163 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.09.2026 | Treningsløp Malvik - Vikhammeråsen | Kort | 27.57 | 1 /7 | 4.44 | 10.26 | 1.46 | 9.52 | 0.16 | |
| 21.09.2026 | Treningsløp Malvik - Stamtjønna | Kort | 51.22 | 5 /6 | 3.22 | 15.57 | 1.03 | 17.35 | 1.49 | |
| 14.09.2026 | Treningsløp Malvik - Bakktjønna | Kort | 56.08 | 6 /6 | 4.11 | 18.29 | 1.23 | 17.35 | 1.49 | |
| 12.09.2026 | Tour de Trondheim #2 - Mellomdistanse | B-åpen 17- | 48.45 | 4 /11 | 3.51 | 18.08 | 1.26 | 17.10 | 1.46 | |
| 11.09.2026 | Tour de Trondheim #1 - Sprint + STOK ungdomsløp finale | D 40- | 18.56 | 4 /7 | 0.29 | 9.46 | 0.15 | 9.52 | 0.16 | |
| 25.08.2026 | Løp 13 - KM Individuelt | Gjester-Kort (hvit) | 55.12 | 9 | 3.12 | 21.31 | 1.15 | 17.26 | 2.01 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 40- | 28.07 | 15 /16 | 5.25 | 11.56 | 2.18 | 10.11 | 0.18 | |
| 17.08.2026 | Treningsløp Malvik - Isdammen | Kort | 1.21.01 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Orange 5,0 | 55.40 | 80 /136 | 5.22 | 16.22 | 1.35 | 16.26 | 1.55 | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | B-åpen 17- | 1.04.03 | 13 /61 | 11.24 | 17.07 | 3.03 | – | – | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | AK-åpen | 26.10 | 66 /85 | 3.12 | 12.02 | 1.28 | 10.17 | 0.12 | |
| 16.06.2026 | Løp 7 - Skjøla 2026-06-16 | D 45-49 år/Kort (hvit) | 1.01.12 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2026 | Treningsløp Malvik - Vikhammervollen | Kort | 57.45 | 6 /8 | 7.04 | 16.53 | 2.04 | 16.58 | 2.17 | |
| 09.06.2026 | Løp 6 - Bratsberg | D 45-49 år/Kort (hvit) | 1.20.18 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2026 | Treningsløp Malvik - Lauvtjønna fellesstart | Kort | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Løp 4 - Stamtjønna | D 45-49 år/Kort (hvit) | 1.13.46 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2026 | Treningsløp Malvik - Hyllvatnet | Kort | 1.11.49 | 5 /9 | 19.05 | 19.38 | 5.16 | 16.59 | 2.18 | |
| 12.05.2026 | Løp 3 - Bekken | D 45-49 år/Kort (hvit) | 1.09.03 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2026 | Treningsløp Malvik - Venna | Lett | 33.26 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2026 | Treningsløp Fjølstadtrøa | Kort | 57.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2026 | Treningsløp Malvik Sveberg | Lang | 25.08 | 12 /14 | 1.10 | 10.13 | 0.29 | 9.52 | 0.10 | – |
| 13.04.2026 | Treningsløp Malvik Midtsandtangen | Kort | 17.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.12.2025 | Nisseløp og jubileums julelunsj | Kort løype | 21.08 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2025 | Treningsløp Malvik - Vikhammer | Kort | 26.42 | 2 | 0.25 | 9.38 | 0.09 | – | – | – |
| 15.09.2025 | Treningsløp Malvik - Stamtjønna | Lett | 22.20 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2025 | Løp 8, Tjønnstuggu | D 45-49 år/Kort (hvit) | 1.18.33 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2025 | Treningsløp Malvik - Stavjøen | Kort | 1.38.20 | 6 | 14.49 | 19.02 | 2.52 | 18.19 | 2.36 | |
| 27.05.2025 | Løp 6, Storsvingen | D 45-49 år/Kort (hvit) | 8.36 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | Løp 4, Chamonix | D 45-49 år/Mellom (rød) | 43.53 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2024 | Malvik #18 - Hommelvik | Lett | 15.20 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Malvik #17 - Vikhammer | Kort | 27.05 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2024 | Malvik #16 - Stamtjønna | Lett | 21.50 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2024 | Malvik #14 - Jervskogen | Lett | 23.41 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2024 | Malvik #12 - Venna | Idrettens dag | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2024 | Malvik #11 - Vikhammervollen | Lett | 29.43 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Etappstart Lätt 2,5 | 55.54 | 132 /181 | 18.38 | 24.32 | 8.11 | 19.40 | 3.52 | – |
| 17.06.2024 | Malvik #10 - Jervskogen | Kort | 56.12 | 10 | 3.03 | 17.35 | 0.57 | 17.26 | 1.50 | |
| 06.05.2024 | Malvik #5 - Stavsjøen | Kort | 1.32.36 | 12 | 14.51 | 18.36 | 2.59 | 17.09 | 2.04 | – |
| 22.04.2024 | Malvik #3 - Sveberg | Lang | 1.12.27 | 5 | 10.36 | 18.01 | 2.38 | – | – | – |
| 16.10.2023 | Malvik #15 - Hommelvik | Kort | 27.00 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2023 | Malvik #14 - Sjølyst | Kort | 33.17 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2023 | Malvik Klubbmesterskap | D17- kort | 41.24 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | Malvik #11 - Lauvtjønna | Lett | 34.11 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2023 | Malvik #7 - Vollan | Lett | 29.40 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2023 | Malvik #6 - Nyvatnet | O-Bingo | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2023 | Malvik #4 - Stavsjøen | Lett | 58.33 | 7 | 1.20 | 30.38 | 0.42 | – | – | – |
| 08.05.2023 | Malvik #3 - Sveberg | Lett | 19.17 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2022 | Nisseløp | Nybegynnerløype | 24.10 | – | – | – | – | – | – | – |