Løperprofil
Jørgen Hjulstad Nilsen
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
24 løp
Sprintrankingen
7 løp
Skogsrankingen
nr. 2288 av 3557
Nr. 2288 av 3557 blant menn i Norge · nr. 209 av 267 i klassen H45–49 · nr. 42 av 57 i 1980-kullet
- Forventet kmtid
- 13.06
- Løpskapasitet
- 11.56
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0538 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0576 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0737 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0218 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,056 |
| bomVekt | 137,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3866 |
| bomStorSigma | 0,7709 |
| antallBom | 60 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,037 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0535 |
| havariVekt | 8,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1487 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0154 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3174,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3488,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.30
- Løpskapasitet
- 8.24
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 19.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,035 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0464 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,059 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0293 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7607 |
| bomVekt | 65,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9916 |
| bomStorSigma | 0,565 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1311 |
| havariVekt | 3,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3112,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3154,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.43
- Løpskapasitet
- 12.11
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0487 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0516 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0867 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0553 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8744 |
| bomVekt | 15,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4159 |
| bomStorSigma | 0,8345 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0634 |
| havariVekt | 2,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2868,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3229,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.01
- Løpskapasitet
- 13.00
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.41
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.10.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,018 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1969 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2716 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0579 |
| bomVekt | 0,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5313 |
| bomStorSigma | 0,8849 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3067,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3545,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.08
- Løpskapasitet
- 12.59
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 11,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- best i april (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 26.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0266 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0423 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,117 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0737 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9489 |
| bomVekt | 15,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3221 |
| bomStorSigma | 0,6481 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0261 |
| havariVekt | 2,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0104 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3101,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3379,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 61 | 05.06.2026 Kviknekarusell 6, bom 4.59 | 69 | nr. 1303 |
| Bom over fem minutter | 153 | 04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3, bom 8.28 | 153 | nr. 2038 |
| Bom over ti minutter | 497 | 07.09.2022 O-sjuer 9, Masteråsen, bom 11.43 | 497 | nr. 2196 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.10.2026 | KM natt | H 35- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2026 | Loffelunken | Blå 3,0 | 39.32 | 4 /21 | 0.16 | 12.56 | 0.05 | 12.58 | 1.09 | |
| 09.09.2026 | O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) | B3 | 33.29 | 12 | 1.39 | 12.06 | 0.36 | – | – | – |
| 26.08.2026 | Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord | N1 | 30.48 | – | 2.15 | 16.31 | 1.12 | 13.26 | 1.07 | |
| 19.08.2026 | O-sjuer 9 - Frol barneskole | A4 | 21.20 | 15 | 0.08 | 8.55 | 0.03 | 8.11 | 0.08 | |
| 05.06.2026 | Kviknekarusell 6 | A4 | 1.00.11 | 14 | 7.00 | 13.47 | 1.36 | 12.42 | 1.17 | |
| 27.05.2026 | Bygdakamp 3 | B | 41.00 | 24 | 1.17 | 13.34 | 0.25 | – | – | – |
| 20.05.2026 | O-sjuer 6 - Gjeldsåsen | A4 | 1.00.11 | 14 | 6.55 | 13.59 | 1.36 | 12.37 | 1.20 | |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | N1 | 27.57 | 11 | 3.59 | 13.11 | 1.53 | 13.00 | 1.10 | – |
| 15.04.2026 | O-sjuer 2 - Staupsmarka | A4 | 29.32 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2026 | O-sjuer 1 - Røstad | A4 | 16.06 | 8 | 0.38 | 8.18 | 0.20 | 8.16 | 0.08 | |
| 06.04.2026 | Påskeløp | A3 | 47.57 | 12 | 4.07 | 11.29 | 0.59 | 12.32 | 1.16 | |
| 26.09.2025 | Nattløp Storlidalen | B3 | 39.08 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) | N1 | 29.13 | 11 | 0.40 | 16.19 | 0.22 | – | – | – |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | B 3 km | 43.24 | 20 /42 | 8.05 | 15.44 | 3.42 | – | – | – |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | H 40- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | O-sjuer 4 Ytterøya | A4 | 43.36 | 3 | 3.23 | 12.42 | 0.59 | 12.57 | 1.20 | |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | A4/A6 | 30.33 | 23 | 0.11 | 8.28 | 0.03 | 8.25 | 0.07 | |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | A4 | 1.02.52 | 9 | 8.59 | 13.14 | 1.53 | 12.51 | 1.21 | |
| 21.04.2025 | Påskeløp | Lang | 51.22 | 10 | 1.59 | 10.52 | 0.25 | 12.51 | 1.21 | |
| 04.10.2024 | KM natt | A-åpen | 48.10 | 1 /2 | 1.49 | 12.16 | 0.28 | 13.08 | 1.21 | |
| 27.09.2024 | SK10 - Spøkelsesløpet | A | 1.01.17 | 10 | 4.52 | 12.46 | 1.01 | 13.09 | 1.23 | |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 30.09 | 27 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 6 | 30.09 | 23 /29 | 2.39 | 13.01 | 1.09 | 13.09 | 1.23 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Svår 3 km | 28.23 | 6 /20 | 0.40 | 11.43 | 0.17 | 13.09 | 1.23 | |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | A4 | 55.02 | 18 | 7.50 | 13.22 | 1.54 | 13.19 | 1.30 | |
| 14.08.2024 | Skøynarkarusell 7 | A4 | 1.08.00 | 7 | 5.47 | 13.09 | 1.07 | 13.19 | 1.30 | |
| 09.06.2024 | Vårløpet | AL-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Skøynarkarusell 5 og O-sjuer | A4 | 47.55 | 6 | 1.49 | 11.49 | 0.27 | 13.26 | 1.28 | |
| 23.05.2024 | U-cup 4 / KM Sprint | H 40- | 24.43 | 5 /6 | 0.08 | 8.36 | 0.03 | 8.35 | 0.08 | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett - Individuelle klasser | Åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett NTOK og STOK | Åpen 17- | 16.23 | 5 | 1.02 | 9.18 | 0.35 | 8.35 | 0.08 | – |
| 28.04.2024 | Blåveisløpet | AK-åpen | 40.30 | 4 /10 | 5.24 | 13.10 | 1.45 | 13.49 | 1.32 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | A4 | 1.09.17 | 11 | 5.41 | 14.53 | 1.13 | 13.49 | 1.32 | |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | N 1 / Råtass | 23.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2023 | KM Natt NTOK | Direkte A | 1.01.06 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2023 | Skøynarkarusell 12 - natt | A3.0 | 1.04.32 | 9 | 11.35 | 17.27 | 3.08 | 13.51 | 1.41 | |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Svår 3 km | 53.33 | 11 /26 | 9.07 | 16.07 | 2.45 | 13.51 | 1.41 | |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | A4 | 56.39 | 17 | 6.47 | 13.46 | 1.39 | 13.51 | 1.41 | |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | A4 | 1.09.25 | 17 | 1.39 | 12.25 | 0.18 | 12.29 | 1.01 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | A4 | 1.04.50 | 12 | 5.00 | 12.38 | 0.58 | 12.32 | 1.07 | |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | A4 | 55.21 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2023 | O-sjuer 3, Børsåsen | A4 | 45.50 | 7 | 1.14 | 11.31 | 0.19 | 12.35 | 1.08 | |
| 27.04.2023 | U-cup 2 | Åpen 2.5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | H 40- | 50.46 | 6 /6 | 3.18 | 12.58 | 0.51 | 13.08 | 1.33 | |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | A4 | 24.33 | 5 | 0.02 | 8.12 | 0.01 | 8.11 | 0.10 | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | A4 | 21.46 | 9 | 0.03 | 8.17 | 0.01 | 8.11 | 0.10 | – |
| 21.09.2022 | Treningsløp natt, Staupshaugen | A | 33.15 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | O-sjuer 9, Masteråsen | A4 | 1.06.36 | 8 | 12.03 | 14.30 | 2.37 | 12.56 | 1.44 | – |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | A4 | 58.56 | 5 | 6.17 | 12.01 | 1.17 | – | – | – |
| 22.09.2021 | Treningsløp natt | B3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | C2 | 39.48 | 46 | 6.24 | 18.49 | 3.02 | – | – | – |