Løperprofil
Jørn Handeland
Hedrum
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.37
- Løpskapasitet
- 12.31
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.37
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 26.12.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1019 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1927 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0817 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1643 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1475 |
| bomVekt | 12,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,719 |
| bomStorSigma | 0,9547 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0726 |
| havariVekt | 0,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9512 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0042 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3332,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3890 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.00
- Løpskapasitet
- 8.42
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i januar (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 18.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0705 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1385 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0736 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1475 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4588 |
| bomVekt | 18,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2679 |
| bomStorSigma | 0,5989 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9198 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0055 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3227,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3337,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.42
- Løpskapasitet
- 12.25
- O-evne
- 3.18
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.30
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 139 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 27.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0311 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0054 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0946 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1474 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1275 |
| bomVekt | 16,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9376 |
| bomStorSigma | 0,8196 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0552 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0803 |
| havariVekt | 0,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9633 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2921,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3696,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.03
- Løpskapasitet
- 9.51
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.56
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 08.03.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2606 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2385 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1101 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1614 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7836 |
| bomVekt | 9,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4235 |
| bomStorSigma | 0,7399 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0651 |
| havariVekt | 0,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,841 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0029 |
| fartSesongSin | 0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2325,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2608,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 27.05.2023 Pinseløpet dag 1, bom 2.06 | 54 | – |
| Bom over fem minutter | 10 | 27.05.2023 Pinseløpet dag 1, bom 5.52 | 92 | – |
| Bom over ti minutter | 97 | 26.12.2022 Tøffen, bom 13.03 | 146 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 1.07.14 | 31 /50 | 20.43 | 20.10 | 6.13 | 17.20 | 3.42 | |
| 23.04.2023 | Skien city race 2023 | B-Åpen 17- | 28.29 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2023 | Hjalmarløpet 2023 | B-åpen 17- | 23.49 | 3 /17 | 2.03 | 15.16 | 1.19 | 16.53 | 3.10 | |
| 18.04.2023 | Vestfold Vårcup 1 | H17 | 30.47 | 16 /18 | 1.11 | 9.46 | 0.23 | 9.24 | 0.23 | |
| 26.03.2023 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | B-åpen 17- | 51.06 | 4 /12 | 10.22 | 17.13 | 3.30 | 17.22 | 3.33 | |
| 22.03.2023 | Vinterjokula 19 | A-kort | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2023 | Vinter-Jukola løp 17 | C | 24.01 | 1 /6 | 0.25 | 11.03 | 0.11 | 11.28 | 0.43 | |
| 15.02.2023 | Vinter-Jukola løp 15 | C-løype | 24.17 | 1 /8 | 1.15 | 10.48 | 0.33 | 11.26 | 0.47 | |
| 08.02.2023 | Vinter-Jukola nr 14 | A-kort | 25.29 | 1 /22 | 2.06 | 8.59 | 0.44 | 9.16 | 0.26 | |
| 26.12.2022 | Tøffen | HTøfflus | 1.25.02 | 6 /6 | 22.44 | 21.08 | 5.39 | 14.59 | 2.41 | |
| 03.12.2022 | Røsskleivaløpet | H17 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2022 | Vinter-Jukola løp 5 | A-kort | 48.13 | 8 /23 | 7.50 | 15.01 | 2.26 | 13.37 | 1.42 | |
| 16.11.2022 | Vinter-Jukola – løp 3 | C løype | 25.16 | 1 /12 | 0.52 | 9.16 | 0.19 | 11.59 | 0.56 | |
| 09.11.2022 | VinterJukola - løp 2 | C-åpen | 26.49 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2022 | Larviksløpet m/halloween-o | H-A-kort | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2022 | Marummila | H 5 km | 1.14.05 | 43 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2022 | Porsgrunn City Race | AK-åpen | 31.23 | 6 /13 | 1.58 | 12.56 | 0.49 | 13.02 | 1.21 | |
| 27.09.2022 | Vestfold Høstcup 7 | B-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2022 | Høstgampen | C-åpen 17- | 24.42 | 3 /5 | 0.37 | 12.56 | 0.19 | 13.25 | 1.08 | – |
| 20.09.2022 | Vestfold Høstcup 6 | B-åpen | 20.32 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | Vestfold Høstcup 5 | B-åpen | 1.00.24 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2022 | Klubbmesterskap Larvik OK og Hedrum OL | C-åpen HOL | 43.49 | 2 /3 | 2.37 | 20.27 | 1.13 | – | – | – |
| 30.08.2022 | Vestfold Høstcup 3 | H17 | 35.26 | 9 /9 | 5.49 | 11.25 | 1.53 | 10.01 | 0.31 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 51.45 | 30 /194 | 16.24 | 22.02 | 6.59 | 17.41 | 3.30 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 1.05.22 | 30 /194 | 10.39 | 18.04 | 2.57 | 17.41 | 3.30 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 1.30.29 | 47 /194 | 53.54 | (35.05) | 20.54 | 17.41 | 3.30 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2022 | Skien City Race, KM-sprint | H21- | 32.05 | 14 /15 | 4.47 | 13.17 | 1.59 | 10.18 | 0.30 | – |
| 19.06.2022 | Midtsommerløpet | B-åpen 17- | 41.52 | 2 /8 | 10.22 | 15.42 | 3.53 | 15.10 | 1.57 | – |
| 14.06.2022 | Vestfold Vårcup 7 | H17 | 43.56 | 9 /13 | 10.31 | 12.43 | 3.03 | 10.18 | 0.30 | – |
| 11.06.2022 | Hjalmarløpet, KM mellom | B-åpen 17- | 24.11 | 2 /7 | 0.42 | 17.59 | 0.31 | 15.10 | 1.57 | – |
| 31.05.2022 | Vestfold Vårcup 6 | H17C | 16.27 | 1 /3 | 1.44 | 12.04 | 1.16 | 13.16 | 1.49 | – |
| 03.10.2021 | MOT.TV Cup Finale og Marummila | H 5 km | 1.03.41 | 22 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Porsgrunn City Race | H 17- | 1.31.22 | 4 /4 | 15.45 | 17.06 | 2.57 | – | – | – |
| 31.08.2021 | Vestfold Høstcup 3 | H17 | 40.59 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |