Løperprofil
Magnus Emil Bruusgaard
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.36
- Løpskapasitet
- 11.55
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.22
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,051 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7745 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1036 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2216 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1215 |
| bomVekt | 2,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6828 |
| bomStorSigma | 0,7637 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3173,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3619,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.14
- Løpskapasitet
- 9.14
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.52
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3226 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2693 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2272 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0861 |
| bomVekt | 0,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5021 |
| bomStorSigma | 0,8677 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2181,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2652 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.15
- Løpskapasitet
- 9.10
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 14.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3211 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2562 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1145 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1895 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1157 |
| bomVekt | 5,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6325 |
| bomStorSigma | 0,8048 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0319 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4636 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2190,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2688,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 14.06.2022 Nordmarka 1-2-3 # 4, bom 3.10 | 10 | – |
| Bom over fem minutter | 5 | 31.05.2022 Nordmarka 1-2-3 # 2, bom 6.08 | 36 | – |
| Bom over ti minutter | 74 | hele karrieren siden 2019 | 74 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.06.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 4 | Nybegynner | – | 1 /8 | 3.21 | 12.16 | 1.32 | 14.17 | 2.22 | |
| 31.05.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 2 | Nybegynner | 33.02 | 14 /15 | 8.20 | 20.06 | 5.04 | 16.24 | 2.24 | |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta mellom | 17.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | H 9-10 | 18.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #5 - Høst | Nybegynner | 1.03.11 | 16 /16 | 8.19 | 19.57 | 2.38 | 15.42 | 2.02 | – |
| 14.09.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #4 - Høst | Nybegynner | 31.10 | – | 5.30 | 16.18 | 2.53 | 15.42 | 2.02 | – |
| 09.09.2021 | Kolls Klubbmesterskap | C-åpen | 51.56 | 8 /14 | 6.10 | 28.15 | 3.21 | – | – | – |
| 31.08.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #3 - Høst | Nybegynner | 40.32 | 11 /20 | 3.27 | 15.18 | 1.18 | 14.21 | 1.37 | – |
| 24.08.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #2 - Høst | Mellom | 56.21 | 6 /10 | 11.09 | 30.22 | 6.00 | 22.35 | 2.35 | – |
| 10.09.2020 | Kolls Klubbmesterskap | Åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 3 | M | 1.17.26 | 31 /31 | 13.17 | 44.54 | 7.42 | – | – | – |
| 18.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 2 | Ny | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Mellom | 31.13 | 94 /137 | 4.06 | 21.50 | 2.52 | – | – | – |
| 11.06.2019 | O-gøy cupen - løp 2 og Råtassløp | Nybegynner | 27.31 | – | 4.48 | 19.03 | 3.19 | 16.24 | 1.53 | – |
| 28.05.2019 | O-gøy cupen - løp 1 | Nybegynner | 45.36 | – | 6.01 | 24.17 | 3.12 | – | – | – |