Løperprofil
Stina Sognnæs Huglen
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.26
- Løpskapasitet
- 13.42
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1923 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2211 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1211 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0808 |
| bomVekt | 4,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7573 |
| bomStorSigma | 0,7581 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0728 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3647,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4108 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.41
- Løpskapasitet
- 9.33
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1629 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1668 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0768 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0767 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8612 |
| bomVekt | 17,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0837 |
| bomStorSigma | 0,564 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0963 |
| havariVekt | 1,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0065 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3541,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3593,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.57
- Løpskapasitet
- 14.37
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 31.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1299 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1286 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1152 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0482 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2011 |
| bomVekt | 39,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5882 |
| bomStorSigma | 0,746 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0575 |
| havariVekt | 3,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0271 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0351 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0041 |
| fartSesongSin | 0,0143 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3438,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3988,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.17
- Løpskapasitet
- 10.23
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 19.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2074 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2218 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1125 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0608 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7882 |
| bomVekt | 47,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2003 |
| bomStorSigma | 0,6331 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0594 |
| havariVekt | 3,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0072 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5779 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2453,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2665,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.31
- Løpskapasitet
- 13.23
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.14
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 5,1
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 14.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0595 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0844 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1028 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0767 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6374 |
| bomVekt | 12,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4209 |
| bomStorSigma | 0,5938 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0282 |
| havariVekt | 1,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,2965 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0082 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3200,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3711,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.06.2026 | Åpent Klubbmesterskap | D 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Pokalkamp #4 | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | Dag 2 | B-åpen 17- | 56.47 | 5 | 9.44 | 17.36 | 3.01 | 16.59 | 2.23 | |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Dag 1 | B-åpen 17- | 22.07 | 5 | 1.35 | 13.55 | 1.00 | 16.59 | 2.23 | |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | D 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | B-åpen 17- | 49.00 | 5 /15 | 8.04 | 20.43 | 3.25 | 18.32 | 2.20 | |
| 21.04.2026 | Pre-O Nore Neset | Pre-O 17-N | 0.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2026 | Vestlandspremieren dag 3 Kristtornløpet | B-åpen 17- | 58.05 | 5 /11 | 6.38 | 19.21 | 2.13 | 18.32 | 2.20 | |
| 18.04.2026 | Vestlandspremieren dag 2, Sveio | B-open 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2026 | Vestlandspremieren dag 1 Møllesprinten | B-Open17 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Pokalkamp #1 | N2-åpen 17- | 33.11 | 5 /6 | 6.32 | 18.01 | 3.33 | 16.07 | 2.02 | |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | D 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2026 | Norsk e-tempO Cup #1 | Open | 5.38 | 176 /233 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | DN | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | KM langdistanse | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | KM Mellomdistanse | B-åpen 17- | 51.08 | 5 /10 | 11.02 | 14.52 | 3.12 | 14.29 | 2.21 | – |
| 26.08.2025 | Sprintcup-4 Bergen | DN | 14.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | C-åpen 17- | 35.44 | 1 /18 | 3.01 | 13.14 | 1.19 | 11.32 | 0.51 | |
| 03.06.2025 | Pokalkamp-5 Bergen | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | C-åpen 17- | 29.24 | 4 /14 | 3.38 | 12.52 | 1.35 | 10.46 | 0.50 | |
| 06.04.2025 | Vestlandspremieren-III | C-åpen 17- | 27.48 | 1 /17 | 2.14 | 9.26 | 0.45 | 10.40 | 0.47 | |
| 05.04.2025 | Vestlandspremieren-II | C-open 17- | 20.37 | 2 /9 | 0.33 | 11.29 | 0.18 | 10.40 | 0.47 | |
| 04.04.2025 | Vestlandspremieren-I | DC | 18.29 | 3 /18 | 0.00 | 9.12 | 0.00 | 9.12 | 0.09 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | N2-åpen 17- | 27.37 | 4 /6 | 6.43 | 17.02 | 4.09 | 15.00 | 1.51 | – |
| 19.09.2024 | Fana IL Klubbmesterskap i orientering 2024 | D 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | D40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Sprintcup 6/24 | D 40- | 14.01 | 1 /6 | 0.03 | 8.29 | 0.02 | 9.05 | 0.10 | |
| 27.08.2024 | Pokalkamp 5/24 | D17- | 1.08.23 | 4 /4 | 14.57 | 17.41 | 3.52 | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-1 | C-åpen 17- | 32.09 | 3 | 6.10 | 12.42 | 2.26 | 10.40 | 0.54 | |
| 29.06.2024 | Dag 1-2 | C-åpen 17- | 11.04 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | C-åpen 17- | 32.45 | 2 /9 | 5.27 | 11.05 | 1.51 | 10.40 | 0.54 | |
| 13.06.2024 | "Ungdomsløp" - For alle aldre | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | KM mellomdistanse | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2024 | Pokalkamp 3/24 | B-åpen 17- | 41.19 | 2 /10 | 4.14 | 12.27 | 1.17 | – | – | – |
| 14.05.2024 | Sprintcup 3/24 | D40- | 26.43 | 9 /11 | 3.10 | 14.12 | 1.41 | 11.33 | 0.13 | – |
| 07.05.2024 | Pokalkamp 2/24 | C-åpen 17- | 21.58 | 1 /11 | 1.38 | 10.10 | 0.45 | 10.30 | 0.39 | |
| 23.04.2024 | Sprintcup 2/24 | D40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Pokalkamp 1/24 | N1-åpen 17- | 19.15 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | DN | 8.00 | 1 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | pokalkampfinale Bergen | C-åpen 17- | 20.30 | 1 /11 | 1.58 | 10.27 | 1.00 | 10.34 | 0.37 | |
| 14.09.2023 | Fana IL Klubbmesterskap i orientering | C-åpen 17- | 43.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | C-åpen 17- | 24.44 | 3 /18 | 2.23 | 10.20 | 1.00 | 10.34 | 0.37 | |
| 29.08.2023 | pokalkamp 5 Bergen | C-åpen 17- | 27.46 | 2 /18 | 0.16 | 9.57 | 0.06 | 11.02 | 0.41 | |
| 17.06.2023 | Hamla Grand Prix (Hordalandscup 4/23) | C-Open 17- | 26.53 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2023 | pokalkamp 3 Bergen | C-åpen 17- | 26.49 | 1 /16 | 0.06 | 10.13 | 0.02 | 11.01 | 0.45 | |
| 13.05.2023 | Hordalandscup 2/23 | C-åpen 17- | 28.27 | 3 /4 | 4.28 | 10.16 | 1.37 | 11.01 | 0.45 | |
| 02.05.2023 | sprintcup 3 Bergen | D19- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | C-åpen 17- | 20.36 | 2 /14 | 1.46 | 12.13 | 1.03 | 12.32 | 0.52 | – |
| 18.04.2023 | sprintcup 2 Bergen | D19- | 30.04 | 9 /9 | 1.34 | 10.58 | 0.34 | – | – | – |
| 08.09.2022 | klubbmesterskap Fana IL | D/H13-C | 1.33 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | pokalkamp 6 Bergen | N1-åpen 17- | 18.05 | 1 /8 | 1.45 | 10.29 | 1.01 | – | – | – |
| 28.08.2022 | KM Lang (HOK-ranking 6/2022) | C-åpen 17- | 22.10 | 2 /4 | 0.56 | 11.41 | 0.30 | – | – | – |