Løperprofil
Anne Marit Gjelten Øsmundset
Eidsvoll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
Sprintrankingen
6 løp
C-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.06
- Løpskapasitet
- 14.09
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.26
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 26.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2242 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,229 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0767 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1492 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8809 |
| bomVekt | 14,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4082 |
| bomStorSigma | 0,6968 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0716 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3764,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4018,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.06
- Løpskapasitet
- 9.54
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 02.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1998 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2164 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0584 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0711 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9958 |
| bomVekt | 38,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2939 |
| bomStorSigma | 0,5785 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0741 |
| havariVekt | 1,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4711 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3669,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3745,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.49
- Løpskapasitet
- 12.20
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 02.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,035 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0536 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,099 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1142 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7774 |
| bomVekt | 13,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5607 |
| bomStorSigma | 0,8443 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0616 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2910,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3260,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 02.04.2025 Eidsvoll O-karusell Løp 1, bom 2.01 | 99 | – |
| Bom over fem minutter | 275 | hele karrieren siden 2021 | 275 | – |
| Bom over ti minutter | 275 | hele karrieren siden 2021 | 275 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.04.2025 | Eidsvoll O-karusell Løp 1 | K | 12.34 | 2 /16 | 0.02 | 9.35 | 0.02 | 9.52 | 0.14 | |
| 02.04.2025 | Eidsvoll O-karusell Løp 1 | L | 32.02 | 13 /14 | 5.04 | 11.33 | 1.50 | 9.52 | 0.14 | |
| 21.09.2024 | Kraftløpet | K-sprint | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2024 | Eidsvoll O-karusell løp 8 | B | 40.00 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Eidsvoll o-karusell løp 5 - Åpent klubbmesterskap for Eidsvoll OL | B-åpen | 17.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Drømmemila 1609 meter sprint- Inngår i Raumarkarusell løp 5 | Damer | 18.53 | 13 /30 | 1.27 | 11.37 | 0.54 | 10.25 | 0.11 | |
| 15.05.2024 | Eidsvoll O-karusell 3 | C | 34.27 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Eidsvoll O-karusell 2 | C | 34.01 | 1 /6 | 0.11 | 16.08 | 0.05 | 15.55 | 1.14 | |
| 24.04.2024 | Eidsvoll o-karusell løp 1 og Raumarkarusell løp 3 | DM | 25.26 | 4 /7 | 2.03 | 10.49 | 0.52 | 9.54 | 0.12 | |
| 31.05.2023 | Eidsvoll o-karusell løp 4 | C | 28.41 | 3 /7 | 5.16 | 15.43 | 2.53 | 14.01 | 1.25 | |
| 24.05.2023 | Drømmemila 1609 meter sprint- Inngår i Raumarkarusell løp 5 | Damer | 16.45 | 6 /18 | 0.00 | 10.14 | 0.00 | 9.56 | 0.09 | |
| 15.05.2023 | Eidsvoll o-karusell løp 3 | C | 27.20 | 3 /11 | 0.11 | 12.47 | 0.05 | 14.01 | 1.25 | |
| 26.04.2023 | Eidsvoll o-karusell løp 2 | K | 26.26 | 5 /21 | 0.11 | 13.44 | 0.06 | 14.45 | 0.49 | |
| 29.09.2022 | EOL Nattkarusell Løp 3 | K | 34.30 | 7 /11 | 4.47 | 17.24 | 2.25 | 15.28 | 0.57 | |
| 24.09.2022 | Kraftløpet | K-sprint | 56.33 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2022 | Raumarkarusell løp 19 & Eidsvoll OLs nattkarusell løp 1 | DC | 35.59 | 4 /4 | 2.27 | 19.35 | 1.20 | 15.28 | 0.57 | |
| 21.06.2022 | Klubbkarusell Løp 5 | C-løype | 36.11 | 3 | 4.26 | 14.59 | 1.50 | 14.33 | 1.27 | |
| 09.06.2022 | Klubbkarusell løp 4 | C-løype | 42.48 | 7 | 4.52 | 15.15 | 1.44 | 14.33 | 1.27 | |
| 02.06.2022 | Klubbkarusell Løp 3 | C-løype | 33.40 | 3 | 0.24 | 13.08 | 0.09 | 14.33 | 1.27 | |
| 19.05.2022 | Eidsvoll OLs klubbkarusell løp 2 | B/C-Mellom | 27.16 | 4 /12 | 0.27 | 14.13 | 0.14 | 14.16 | 0.37 | |
| 18.05.2022 | Drømmemila 1609 meter sprint- Inngår i Raumarkarusell nr.4 | Damer | 15.10 | 7 /17 | 0.00 | 10.45 | 0.00 | 10.37 | 0.09 | – |
| 17.10.2021 | Drømmemila 2021 (med innlagt klubbmesterskap for Raumar Orientering) | D 40- | 24.05 | 1 /2 | 1.35 | 12.57 | 0.51 | – | – | – |
| 11.10.2021 | Nattløp 4 | Kort | 33.59 | 4 | 1.08 | 15.17 | 0.31 | 14.29 | 0.37 | |
| 30.09.2021 | Nattløp 3 | Kort | 55.11 | 4 | 1.12 | 14.36 | 0.19 | 14.23 | 0.37 | – |
| 22.09.2021 | Raumarkarusellen 2021 - løp 8 (natt) | DK | 31.40 | 1 /3 | 1.06 | 14.22 | 0.30 | 14.23 | 0.37 | – |
| 19.09.2021 | Kraftløpet | K-sprint | 33.11 | 8 /10 | 0.08 | 14.50 | 0.04 | 14.23 | 0.37 | – |
| 09.09.2021 | Klubbkarusell Vilberg | C-Løype | 20.22 | 1 | 0.27 | 12.40 | 0.17 | 13.47 | 1.13 | – |
| 07.06.2021 | Klubbkarusell Løp 4 2021-06-07 | C-løype | 39.14 | 2 | 3.07 | 13.57 | 1.07 | – | – | – |
| 22.05.2019 | Raumarkarusellen løp 5 - Drømmemila (delvis innendørs) | DD | 14.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |