Løperprofil
Even Øsmundset
Eidsvoll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
13 løp
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.57
- Løpskapasitet
- 12.07
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 03.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0676 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2001 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0972 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0589 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,369 |
| bomVekt | 32,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5418 |
| bomStorSigma | 0,8016 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,06 |
| havariVekt | 2,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9606 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0029 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3225,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3711,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.24
- Løpskapasitet
- 7.14
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 21.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1136 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0079 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0663 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0697 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9559 |
| bomVekt | 26,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1194 |
| bomStorSigma | 0,6181 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,074 |
| havariVekt | 1,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4685 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2683,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2746,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.15
- Løpskapasitet
- 11.02
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.54
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 31.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1452 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1181 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,094 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1447 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8913 |
| bomVekt | 18,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3185 |
| bomStorSigma | 0,7234 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0607 |
| havariVekt | 1,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2606 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2892,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.06
- Løpskapasitet
- 6.55
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5998 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6412 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0982 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1187 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7816 |
| bomVekt | 8,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4075 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0296 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1654,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1937 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 03.09.2025 Eidsvoll o-karusell løp 8, bom 3.30 | 109 | – |
| Bom over fem minutter | 8 | 13.08.2025 Eidsvoll o-karusell løp 6, bom 10.00 | 315 | – |
| Bom over ti minutter | 8 | 13.08.2025 Eidsvoll o-karusell løp 6, bom 10.00 | 410 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.09.2025 | Eidsvoll o-karusell løp 8 | Mellomlang løype | 57.10 | 7 /8 | 5.39 | 17.52 | 1.52 | 15.07 | 2.00 | |
| 13.08.2025 | Eidsvoll o-karusell løp 6 | Mellomlang løype | 48.05 | 4 /8 | 11.44 | 16.05 | 3.55 | 14.02 | 2.02 | |
| 21.05.2025 | Drømmemila 1609 meter sprint- Inngår i Raumarkarusell løp 5 | Herrer | 13.32 | 15 /44 | 0.27 | 8.21 | 0.17 | 8.17 | 0.11 | |
| 02.04.2025 | Eidsvoll O-karusell Løp 1 | K | 10.36 | 1 /16 | 0.33 | 8.05 | 0.25 | 8.11 | 0.13 | |
| 10.10.2024 | Eidsvoll natt-o-karusell løp 4 | Nybegynnerløype | 17.32 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2024 | Eidsvoll natt-o-karusell løp 3 | Nybegynnerløype | 7.57 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2024 | Eidsvoll natt-o-karusell løp 2 | Nybegynnerløype | 13.24 | 1 /9 | 0.14 | 7.00 | 0.07 | 8.17 | 0.56 | – |
| 24.09.2024 | Raumarkarusell nr.12 Natt | HN | 7.50 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | Kraftløpet | H16 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | Romeriksløpet 2024 | C-åpen 10-16 | 37.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Eidsvoll o-karusell løp 5 - Åpent klubbmesterskap for Eidsvoll OL | H 13-14 | 56.11 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Drømmemila 1609 meter sprint- Inngår i Raumarkarusell løp 5 | Herrer | 16.10 | 24 /48 | 1.15 | 9.57 | 0.46 | 9.19 | 0.17 | |
| 15.05.2024 | Eidsvoll O-karusell 3 | K | 41.09 | 10 /18 | 7.43 | 18.03 | 3.23 | 15.27 | 1.51 | |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Eidsvoll O-karusell 2 | K | 1.03.08 | 9 /9 | 11.19 | 18.45 | 3.22 | 15.27 | 1.51 | |
| 24.04.2024 | Eidsvoll o-karusell løp 1 og Raumarkarusell løp 3 | HM | 24.25 | 5 /12 | 3.07 | 11.23 | 1.27 | 9.31 | 0.19 | – |
| 31.05.2023 | Eidsvoll o-karusell løp 4 | C | 27.47 | 2 /7 | 2.48 | 15.13 | 1.32 | 13.14 | 0.52 | |
| 15.05.2023 | Eidsvoll o-karusell løp 3 | C | 26.31 | 1 /11 | 0.41 | 12.24 | 0.19 | 13.14 | 0.52 | |
| 26.04.2023 | Eidsvoll o-karusell løp 2 | K | 28.07 | 9 /21 | 3.42 | 14.37 | 1.55 | 14.07 | 1.06 | |
| 13.10.2022 | EOL Nattkarusell No 5 | C | 20.18 | 1 /10 | 0.55 | 11.13 | 0.30 | 13.03 | 0.55 | |
| 13.10.2022 | EOL Nattkarusell No 5 | C | 25.33 | 3 /10 | 0.06 | 14.07 | 0.03 | 13.03 | 0.55 | |
| 29.09.2022 | EOL Nattkarusell Løp 3 | K | 30.10 | 3 /11 | 3.53 | 15.13 | 1.58 | 14.49 | 1.02 | |
| 27.09.2022 | EOL nattkarusell No 2 | C | 20.11 | 3 /6 | 0.19 | 13.08 | 0.12 | 13.34 | 1.14 | |
| 26.09.2022 | Rekruttavslutning | Rekrutt | 12.38 | – | 0.14 | 6.51 | 0.08 | – | – | – |
| 24.09.2022 | Kraftløpet | K-sprint | 56.26 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2022 | Raumarkarusell løp 19 & Eidsvoll OLs nattkarusell løp 1 | HC | 35.49 | 5 /7 | 2.47 | 19.30 | 1.31 | 14.49 | 1.02 | |
| 22.06.2022 | Raumarkarusell nr. 9. Åpent klubbmesterskap | H 11-12 | 26.57 | 1 /2 | 1.49 | 13.16 | 0.54 | 13.49 | 1.15 | |
| 21.06.2022 | Klubbkarusell Løp 5 | C-løype | 35.39 | 2 | 5.03 | 14.45 | 2.05 | 13.49 | 1.15 | |
| 09.06.2022 | Klubbkarusell løp 4 | C-løype | 42.15 | 6 | 4.33 | 15.03 | 1.37 | 13.49 | 1.15 | |
| 02.06.2022 | Klubbkarusell Løp 3 | C-løype | 31.21 | 1 | 0.49 | 12.14 | 0.19 | 13.49 | 1.15 | |
| 19.05.2022 | Eidsvoll OLs klubbkarusell løp 2 | B/C-Mellom | 26.30 | 1 /12 | 0.13 | 13.49 | 0.07 | 14.42 | 0.58 | |
| 18.05.2022 | Drømmemila 1609 meter sprint- Inngår i Raumarkarusell nr.4 | Herrer | 17.15 | 23 /36 | 2.43 | 12.13 | 1.56 | 10.09 | 0.19 | – |
| 11.10.2021 | Nattløp 4 | Kort | 35.57 | 6 | 2.07 | 16.10 | 0.57 | 15.54 | 1.04 | |
| 30.09.2021 | Nattløp 3 | Kort | 54.49 | 2 | 1.17 | 14.30 | 0.20 | 16.21 | 1.08 | – |
| 22.09.2021 | Raumarkarusellen 2021 - løp 8 (natt) | HK | 40.07 | 1 /3 | 4.11 | 18.12 | 1.54 | 16.21 | 1.08 | – |
| 19.09.2021 | Kraftløpet | K-sprint | 41.28 | 9 /10 | 0.34 | 18.32 | 0.15 | 16.21 | 1.08 | – |
| 09.09.2021 | Klubbkarusell Vilberg | C-Løype | 22.58 | 2 | 0.33 | 14.16 | 0.20 | 13.27 | 0.58 | |
| 07.06.2021 | Klubbkarusell Løp 4 2021-06-07 | C-løype | 38.39 | 1 | 2.39 | 13.45 | 0.57 | 13.45 | 1.13 | – |
| 19.09.2019 | Nattkarusell Løp 1 | Kort | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Raumarkarusellen løp 14 - Åpent klubbmesterskap | Åpen N | 31.54 | 4 /9 | 8.18 | 19.20 | 5.02 | 15.44 | 1.28 | – |
| 20.06.2019 | Klubbkarusell Løp 5 | C | 41.13 | 2 /5 | 1.25 | 17.37 | 0.36 | – | – | – |
| 22.05.2019 | Raumarkarusellen løp 5 - Drømmemila (delvis innendørs) | RH | 4.56 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2019 | Raumarkarusellen løp 2 | MH | 28.29 | 11 /12 | 3.57 | 13.27 | 1.52 | – | – | – |
| 05.09.2018 | Raumar O-karusell 9 | HK | 46.51 | 4 /7 | 0.54 | 20.07 | 0.23 | – | – | – |
| 19.08.2018 | Romeriksløpet | N-åpen | 34.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2016 | Raumar o-karusell, 6. løp, Drømmemila | Rekrutt Herrer | 7.58 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |