Løperprofil
Christian Walle Marnseg
Kristiansand
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.28
- Løpskapasitet
- 10.28
- O-evne
- 1.00
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 16.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0772 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1482 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0745 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0736 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9894 |
| bomVekt | 12,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3068 |
| bomStorSigma | 0,7519 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8486 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2784,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3052,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.32
- Løpskapasitet
- 8.06
- O-evne
- 0.26
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 15.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0015 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0865 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0795 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0377 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1495 |
| bomVekt | 36,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,557 |
| bomStorSigma | 1,0169 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0692 |
| havariVekt | 1,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0125 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,404 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0028 |
| fartSesongSin | 0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3004,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3166,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.10
- Løpskapasitet
- 14.56
- O-evne
- 3.14
- Jevnhet ±
- 12,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 140 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±2,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 22.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1493 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2182 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1283 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0403 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,78 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1854 |
| bomVekt | 49,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9431 |
| bomStorSigma | 0,7258 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0904 |
| havariVekt | 4,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0229 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7442 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0089 |
| fartSesongSin | −0,0187 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3511,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4273,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.45
- Løpskapasitet
- 11.39
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0909 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0552 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0885 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1249 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1976 |
| bomVekt | 5,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4471 |
| bomStorSigma | 0,8778 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0659 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6696 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2750 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3245,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.17
- Løpskapasitet
- 11.07
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 27.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1256 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1425 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0996 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1315 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1477 |
| bomVekt | 3,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5836 |
| bomStorSigma | 0,8687 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0315 |
| havariVekt | 0,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2659 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3173,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 44 | 29.08.2026 KM Mellom og Kampen om Skagerak løp 2, bom 2.17 | 66 | – |
| Bom over fem minutter | 51 | 29.08.2026 KM Mellom og Kampen om Skagerak løp 2, bom 5.48 | 151 | – |
| Bom over ti minutter | 422 | hele karrieren siden 2021 | 422 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | Klubbmesterskap og Finale Pizza Cup | H13-14 | 28.44 | 5 /6 | 1.46 | 16.15 | 1.00 | 18.14 | 3.14 | |
| 15.09.2026 | KOK Pizza Cup løp 3 | A/B -17 | 21.11 | 9 /16 | 0.59 | 9.06 | 0.25 | 8.40 | 0.26 | |
| 01.09.2026 | KSO HØST 1 | H 13-14 | 29.15 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | KM Mellom og Kampen om Skagerak løp 2 | H 13-14 | 1.05.00 | 24 /28 | 15.37 | (28.36) | 6.52 | 19.05 | 3.46 | |
| 28.08.2026 | Kampen om Skagerrak Løp 1 | H 13-14 | 26.56 | 20 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | KSO VÅR 2 | H 13-14 | 21.46 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | B-åpen 10-16 | 33.38 | – | 6.17 | 18.23 | 3.26 | 17.40 | 3.10 | |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | H 13-14 | 20.57 | 21 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 20.03.2026 | KOK 2 dagers Natt-o i Dyreparken | H 13-14 | 22.37 | 14 /29 | 1.52 | 15.11 | 1.15 | 17.40 | 3.10 | |
| 16.09.2025 | KOK Pizza Cup 4 | Gutter Blå | 28.28 | 4 /10 | 1.44 | 13.00 | 0.48 | 13.01 | 0.54 | – |
| 09.09.2025 | KSO HØST 2 | H 13-14 | 21.19 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | KSO Høst 1 | H 13-14 | 25.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | Kampen om Skagerrak 2025, løp 3 (m/åpne klasser) | H 13-14 | 1.09.11 | 22 /23 | 11.12 | 22.58 | 3.43 | 20.07 | 3.46 | – |
| 30.08.2025 | Kampen om Skagerrak 2025, løp 2 | H 13-14 | 1.19.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2025 | Kampen om Skagerrak, løp 1 | H13-14 | 27.18 | 18 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | KM lang / Merkeløp / Balchens Minneløp | H 13-14 | 1.16.35 | 6 /6 | 18.45 | 23.57 | 5.52 | 20.07 | 3.46 | – |
| 20.05.2025 | KSO VÅR 2 | H 13-14 | 39.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | KSO VÅR 1 | H 13-14 | 17.34 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Fredheim Open | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Fredheim Open | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Fredheim Open | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Klubbmesterskap sprint og Finale Pizzacup 2024 | Gutter Blå/Rød | 10.23 | 2 /2 | 1.39 | 8.03 | 1.17 | 8.56 | 0.39 | – |
| 10.09.2024 | KSO Høst 1 | Åpen-Blå-Rød | 43.30 | 4 /4 | 14.03 | (14.39) | 4.44 | 8.56 | 0.39 | – |
| 03.09.2024 | KOK Pizza Cup 1 | Gutter Blå | 39.42 | 4 /6 | 5.29 | 15.20 | 2.07 | – | – | – |
| 04.05.2024 | KM sprint | H 11-12 | 16.26 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2024 | KOK 2 dagers, dag 2 | H11-12 | 27.11 | 5 /6 | 2.05 | 17.37 | 1.21 | 16.53 | 2.05 | – |
| 27.04.2024 | KOK 2 dagers, dag 1 | N2- 9-16 | 38.59 | 5 /7 | 8.11 | 20.44 | 4.21 | 16.08 | 2.36 | – |
| 26.09.2023 | KOK PIZZA-CUP, Løp 4 | Gutter Blå | 22.16 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | KSO 2023 Høst 2 | Åpen-Blå-Rød | 19.01 | 2 /12 | 1.46 | 11.18 | 1.03 | 11.12 | 0.41 | – |
| 12.09.2023 | KSO 2023 Høst 1 | Åpen-Blå-Rød | 29.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | KOK PIZZA-CUP, Løp 1 | Gutter Blå | 29.14 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2023 | KSO 2023 Vår 2 | Åpen-Blå-Rød | 57.51 | 4 /4 | 26.51 | 26.35 | 12.20 | – | – | – |
| 23.05.2023 | KSO 2023 Vår 1 | H11-12 | 14.39 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | Kretsløp Vindbjart | C-åpen 10-16 | 52.13 | 2 /2 | 12.29 | 26.15 | 6.17 | – | – | – |
| 27.09.2022 | KSO 2022 Høst 2 | Åpen-Blå-Rød | 39.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2022 | KOK Pizza Cup, Løp 3 | Gutter Grønn 11-14 | 16.49 | 1 /5 | 2.04 | 8.30 | 1.03 | – | – | – |
| 13.09.2022 | KSO 2022 Høst 1 | H-10 | 16.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | KOK Pizza Cup, løp 1 | Gutter Grønn 8-10 | 21.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2022 | KSO 2022 Vår 1 | H-10 | 20.26 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2022 | Rekrutten 2022 | H 9-10 | 17.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2021 | KOK Pizza Cup Finale med KM sprint D21/H21 | Gutter Grønn 8-10 | 25.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2021 | KOK Pizza Cup, Løp 5 | Gutter Grønn 8-10 | 32.36 | 10 /11 | 4.20 | 17.16 | 2.18 | – | – | – |
| 14.09.2021 | KSO Høst 2 | Åpen-Grønn | 22.37 | 13 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2015 | Ringerikskarusell 1 | N | 0.00 | 1 /24 | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | KM Stafett og Kampen om Skagerak stafett | H13-16 | Agder/ Rogaland 4 | 3 | 20.43 | 13 | 13 |