Løperprofil
Reidar Mosvold
Ganddal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.13
- Løpskapasitet
- 11.48
- O-evne
- 0.25
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 30.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0428 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0297 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0744 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0919 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5162 |
| bomVekt | 59,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1391 |
| bomStorSigma | 0,6551 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0626 |
| havariVekt | 1,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3697 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3139,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3250,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.27
- Løpskapasitet
- 8.20
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 08.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0272 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0247 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0582 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0545 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7211 |
| bomVekt | 60,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1473 |
| bomStorSigma | 0,5525 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 2,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0035 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1662 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3088,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3134,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 457 | hele karrieren siden 2021 | 457 | – |
| Bom over fem minutter | 457 | hele karrieren siden 2021 | 457 | – |
| Bom over ti minutter | 457 | hele karrieren siden 2021 | 457 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.09.2025 | Klubbløp Grudaskogen | Herrer - lang A løype | 24.43 | 19 /24 | 1.20 | 8.31 | 0.28 | 8.07 | 0.06 | |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | H50 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | H50 | 42.53 | 4 /35 | 1.36 | 7.36 | 0.17 | 7.50 | 0.06 | |
| 02.04.2025 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | H50 | 22.28 | 4 /38 | 0.15 | 7.29 | 0.05 | 7.50 | 0.06 | |
| 08.03.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 37.16 | 6 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | H17- | 44.28 | 12 /14 | 0.17 | 12.56 | 0.05 | 12.11 | 0.18 | |
| 09.09.2024 | Klubbløp Sørbø skole | Herrer - lang A løype | 36.11 | 7 /10 | 0.04 | 7.50 | 0.01 | 8.24 | 0.07 | |
| 04.09.2024 | Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 | H40 | 31.33 | 1 /21 | 0.33 | 10.57 | 0.11 | 12.11 | 0.18 | |
| 26.08.2024 | Klubbløp Ganddal skole | Herrer - lang A løype | 33.34 | 11 /12 | 0.34 | 8.46 | 0.09 | 8.52 | 0.08 | |
| 21.08.2024 | Bedriftsløp Haugstadskogen - R13 | H40 | 46.12 | 7 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Bedriftsløp Krossberg - R7 | H40 | 47.24 | 4 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2024 | Klubbløp Øksnevadskogen | Herrer - lang A løype | 37.44 | 9 /16 | 1.09 | 11.56 | 0.22 | 12.18 | 0.22 | |
| 08.05.2024 | Bedrisftsløp Vagleskogen - R5 | H40 | 35.56 | 5 /29 | 1.00 | 11.06 | 0.19 | 12.18 | 0.22 | |
| 24.04.2024 | Bedriftsløp Gausel - R4 | H40 | 46.30 | 16 /30 | 0.34 | 12.09 | 0.09 | 12.46 | 0.28 | – |
| 17.04.2024 | Bedriftsløp - Sandtangen - R3 | H40 | 34.10 | 21 /27 | 1.29 | 13.13 | 0.34 | 12.46 | 0.28 | – |
| 10.04.2024 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | H40 | 49.02 | 8 /23 | 1.58 | 12.46 | 0.31 | 12.46 | 0.28 | – |
| 03.04.2024 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | H40 | 25.58 | 14 /22 | 1.01 | 9.14 | 0.22 | 9.02 | 0.10 | – |
| 25.09.2023 | Klubbmesterskap GIL Øksnevadskogen | H17- | 32.06 | 11 /14 | 1.08 | 13.20 | 0.28 | – | – | – |
| 21.08.2023 | Klubbløp Ganddal | Herrer - mellom B/C løype | 20.14 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2023 | Klubbløp Sørbø skole | Herrer - lang A løype | 28.21 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2023 | KM Sprint (RR1) | H 17- | 29.23 | 32 /33 | 0.32 | 9.36 | 0.10 | – | – | – |
| 15.08.2022 | Klubbløp Lyngholen | Herrer - A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2022 | Klubbløp Vagleskogen | Herrer - A | 27.32 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2021 | Klubbmesterskap Vagleskogen | H17 | 48.59 | 14 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2021 | Klubbløp Øksnevadskogen | Herrer - kort | 24.33 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |