Løperprofil
Tuva Josefine Danino Mjøen
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.18
- Løpskapasitet
- 13.05
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.38
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i desember (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 03.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1445 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4101 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0971 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,108 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9166 |
| bomVekt | 6,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6217 |
| bomStorSigma | 0,673 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 0,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0047 |
| fartSesongSin | 0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3482,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3803,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.03
- Løpskapasitet
- 13.25
- O-evne
- 2.38
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 10.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0499 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2189 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0919 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1057 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,188 |
| bomVekt | 9,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6844 |
| bomStorSigma | 0,8766 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0632 |
| havariVekt | 0,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4511 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3166,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3788,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.29
- Løpskapasitet
- 9.15
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 13,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.03
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 24.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3143 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3061 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1324 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0956 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,005 |
| bomVekt | 33,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3618 |
| bomStorSigma | 0,5979 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0338 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0304 |
| havariVekt | 2,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6252 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2210,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2506,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 24.09.2024 Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6, bom 2.54 | 47 | – |
| Bom over fem minutter | 15 | 10.09.2024 Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4, bom 13.16 | 55 | – |
| Bom over ti minutter | 15 | 10.09.2024 Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4, bom 13.16 | 127 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2025 | OBOS Trollnatta og Natt-O-toget | mellom | 25.08 | 31 /122 | 3.13 | 16.06 | 2.04 | 14.56 | 1.01 | – |
| 24.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | -10 nybegynner | 29.04 | 4 /15 | 5.29 | 12.24 | 2.20 | 12.37 | 1.18 | |
| 17.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 5 | -10 nybegynner | 13.07 | 4 /21 | 1.06 | 11.54 | 1.00 | 12.37 | 1.18 | |
| 10.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4 | d11-12 | 1.04.00 | 5 /5 | 19.20 | 25.06 | 7.35 | 19.30 | 3.05 | – |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | n/c åpen 13+ | 41.05 | 4 /8 | 5.51 | 21.03 | 3.00 | 17.27 | 1.15 | – |
| 27.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 2 | -10 nybegynner | 18.04 | 9 /45 | 1.26 | 12.35 | 1.00 | 13.53 | 1.17 | |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | D11-12 | 24.14 | 3 /4 | 3.01 | 23.51 | 2.58 | 19.20 | 2.02 | – |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D11-12 | 17.29 | 6 /7 | 2.40 | 22.06 | 3.22 | 19.20 | 2.02 | – |
| 10.10.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst løp9 | n-åpen | 28.50 | – | 5.00 | 18.21 | 3.11 | 15.53 | 1.22 | |
| 26.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 8 | n-åpen | 36.07 | – | 8.10 | 20.19 | 4.36 | 15.42 | 1.18 | |
| 19.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 7 | n-åpen | 34.53 | – | 3.25 | 17.07 | 1.41 | 15.42 | 1.18 | |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | D -10 | 22.13 | – | 1.59 | 13.57 | 1.15 | 15.42 | 1.18 | |
| 29.08.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 4 | n-åpen | 31.45 | – | 4.11 | 18.00 | 2.22 | 15.37 | 1.15 | |
| 06.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | n-åpen | 22.07 | 7 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | n-åpen | 41.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | D 9-10 | 32.17 | 4 /15 | 2.10 | 11.45 | 0.47 | 15.43 | 1.10 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | D 9-10 | 51.17 | 18 /21 | 2.25 | (23.02) | 1.05 | 15.43 | 1.10 | |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | 17.09 | – | 0.42 | 14.07 | 0.35 | 15.49 | 0.45 | – |
| 01.09.2022 | Kolls klubbmesterskap | N-åpen | 22.41 | – | 1.05 | 14.27 | 0.41 | 15.14 | 1.22 | |
| 23.08.2022 | Nordmarka 1-2-3 høst - løp 2 | Nybegynner | 38.13 | – | 3.48 | 16.54 | 1.41 | 15.51 | 1.30 | |
| 21.06.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 5 - og gull-BARNELØPET | Nybegynner | – | 4 /49 | 3.23 | 16.51 | 1.34 | 15.35 | 1.23 | |
| 14.06.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 4 | Nybegynner | 1.05.13 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 2 | Mellom | 1.14.52 | 11 /12 | 2.21 | 31.42 | 1.00 | – | – | – |
| 12.02.2022 | Åsrennet | J 9 år 1,5 km fri | 10.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #7 - Høst | Nybegynner | 27.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #6 - Høst | Nybegynner | 16.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #5 - Høst | Nybegynner | 49.44 | 13 /16 | 6.04 | 15.43 | 1.55 | 15.52 | 1.21 | |
| 09.09.2021 | Kolls Klubbmesterskap | N-åpen | 21.40 | 24 /47 | 1.54 | 17.26 | 1.32 | 15.52 | 1.21 | |
| 31.08.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #3 - Høst | Nybegynner | 41.16 | 12 /20 | 1.55 | 15.35 | 0.43 | 14.45 | 1.02 | – |
| 24.08.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #2 - Høst | Nybegynner | 34.26 | – | 1.24 | 15.15 | 0.37 | 14.45 | 1.02 | – |
| 20.10.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 8 | Nybegynner | 25.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 7 | Nybegynner | 59.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2020 | Kolls Klubbmesterskap | Åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 5 | Nybegynner | 14.02 | – | 0.32 | 12.34 | 0.29 | 14.39 | 1.25 | – |
| 01.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 4 | Nybegynner | 29.13 | – | 5.30 | 16.53 | 3.11 | 14.39 | 1.25 | – |
| 18.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 2 | Ny | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |