Løperprofil
Knud Røddesnes
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.59
- Løpskapasitet
- 13.00
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 30.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1352 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1534 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1176 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0638 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,7718 |
| bomVekt | 40,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4061 |
| bomStorSigma | 0,7506 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0401 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0772 |
| havariVekt | 3,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3458,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3986,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.52
- Løpskapasitet
- 13.34
- O-evne
- 3.18
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0584 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0622 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0867 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0422 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1963 |
| bomVekt | 49,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7274 |
| bomStorSigma | 0,9883 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0512 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0792 |
| havariVekt | 3,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1358 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0117 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3192,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3968,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.24
- Løpskapasitet
- 9.43
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.09
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2727 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,498 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,173 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8594 |
| bomVekt | 2,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5477 |
| bomStorSigma | 0,8849 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0666 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2293,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2688,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 05.05.2026 Stjørdalskarusell nr. 3 - 2026, bom 9.04 | 40 | nr. 4946 |
| Bom over fem minutter | 10 | 05.05.2026 Stjørdalskarusell nr. 3 - 2026, bom 9.04 | 55 | nr. 6828 |
| Bom over ti minutter | 151 | 03.10.2023 Treningsløp SBO, disk | 151 | nr. 4298 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.05.2026 | Stjørdalskarusell nr. 3 - 2026 | B3 | 44.25 | 5 | 10.22 | 15.46 | 3.41 | 17.44 | 3.02 | |
| 30.09.2025 | Nattcup #4 | Løype: ABA | 45.58 | 7 | 7.56 | 20.51 | 3.36 | 15.24 | 2.02 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan 7 gemensamma kontroller | 21.49 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan, 1 | 21.49 | 3 /5 | 3.08 | 14.02 | 2.01 | 15.24 | 2.02 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | Orange 3,0 | 40.42 | 14 /32 | 4.22 | 17.25 | 1.52 | 17.55 | 3.07 | |
| 02.09.2025 | SK#10 | B | 1.03.02 | 6 | 15.27 | 18.49 | 4.37 | 17.55 | 3.07 | |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 37.49 | 35 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 37.49 | 51 /53 | 5.51 | 18.05 | 2.48 | 16.01 | 2.10 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Medelsvår 3 km | 38.47 | 25 /39 | 2.24 | 16.24 | 1.01 | 17.39 | 3.33 | |
| 10.09.2024 | Stjørdalskarusell nr. 8-2024 | Løype: B BACD | 46.12 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | U-cup 7 | Åpen 2.0 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2024 | SK6 Svartkamhytta | B3 | 53.58 | 3 | 8.46 | 16.07 | 2.37 | 17.21 | 3.49 | |
| 25.06.2024 | Treningsløp SBO | A/B | 27.58 | 14 | 2.43 | 14.27 | 1.24 | 15.12 | 2.00 | |
| 25.06.2024 | Treningsløp SBO | Løype: A BD | 35.36 | 5 | 5.13 | 20.55 | 3.04 | 15.12 | 2.00 | |
| 28.05.2024 | Stjørdalskarusell nr. 4-2024 | B3 | 45.09 | 2 | 3.44 | 15.38 | 1.18 | 18.04 | 4.06 | |
| 23.04.2024 | Treningsløp SBO | A5 | 49.16 | 15 | 8.24 | 15.10 | 2.35 | 15.16 | 2.26 | – |
| 03.10.2023 | Treningsløp SBO | Løype: A5-2 | 1.19.48 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Treningsløp SBO | A | 1.48.30 | 6 | 20.02 | 26.20 | 4.52 | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning 4 gemensamma kontroller | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning, 4 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Medelsvår 3 km | 1.02.16 | 36 /48 | 15.54 | 21.31 | 5.30 | 19.49 | 5.53 | |
| 22.08.2023 | Stjørdalskarusell nr. 7-2023 | B 3,9 | 1.18.33 | 7 | 34.30 | 20.36 | 9.03 | 18.29 | 6.07 | |
| 15.08.2023 | Stjørdalskarusell nr. 6-2023 | B3 | 52.18 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2023 | Stjørdalskarusell nr.4-2023 | B3 | 1.08.37 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2023 | Treningsløp Åstjønna | C2 | 19.47 | 2 | 0.19 | 12.05 | 0.12 | – | – | – |
| 09.05.2023 | Stjørdalskarusell nr.2-2023 | C2 | 23.34 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Medelsvår 3 km | 59.29 | 41 /45 | 19.46 | 24.17 | 8.04 | 19.00 | 4.29 | – |
| 10.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 1-2022 | B3 | 46.14 | 4 | 10.51 | 14.22 | 3.22 | – | – | – |