Løperprofil
Agnes Salvesen
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.08
- Løpskapasitet
- 13.11
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1535 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,374 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0814 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1579 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0145 |
| bomVekt | 6,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2477 |
| bomStorSigma | 0,717 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0745 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3509,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3761,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.38
- Løpskapasitet
- 11.25
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.18
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 30.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3411 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4432 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0823 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1055 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,417 |
| bomVekt | 45,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0237 |
| bomStorSigma | 0,5837 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0925 |
| havariVekt | 1,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9845 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4234 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4316,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.13
- Løpskapasitet
- 16.13
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2364 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3414 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,087 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0827 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9951 |
| bomVekt | 17,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6714 |
| bomStorSigma | 0,6846 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0518 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,083 |
| havariVekt | 0,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9142 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0025 |
| fartSesongSin | 0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3814,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4287,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.57
- Løpskapasitet
- 11.30
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1035 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0264 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0856 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1897 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0362 |
| bomVekt | 3,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3317 |
| bomStorSigma | 0,7477 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,067 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,847 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2715 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3058,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025, bom 3.17 | 117 | – |
| Bom over fem minutter | 291 | hele karrieren siden 2020 | 291 | – |
| Bom over ti minutter | 291 | hele karrieren siden 2020 | 291 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 57.32 | 58 /245 | 8.54 | 20.14 | 3.08 | 18.28 | 2.07 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 1.07.34 | 59 /245 | 6.36 | 20.56 | 2.03 | 18.28 | 2.07 | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D17 | 33.53 | 39 /44 | 2.26 | 12.46 | 0.55 | 12.10 | 0.22 | |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 17- | 58.54 | 41 /43 | 10.31 | 16.11 | 2.53 | 12.10 | 0.22 | |
| 01.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 6 - med funksjonærkickoff O-festivalen | Kort | 37.19 | 12 /19 | 2.22 | 17.14 | 1.06 | 15.06 | 0.47 | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | D15-16 | 32.20 | 12 /13 | 3.11 | 13.31 | 1.20 | 11.50 | 0.15 | |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | D15-16 | 39.48 | 20 /24 | 0.56 | 12.41 | 0.18 | 11.40 | 0.13 | |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | D 15-16 | 38.03 | 22 /29 | 1.10 | 12.27 | 0.23 | 11.40 | 0.13 | |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | D15 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | C | 31.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | 25 til 25 | ORANGE | 53.36 | 6 /12 | 4.24 | 20.35 | 1.41 | – | – | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen | 57.47 | 5 /6 | 4.03 | 15.21 | 1.05 | 14.28 | 1.15 | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Ungdom C | 17.37 | 2 | 0.12 | 10.45 | 0.07 | 11.51 | 0.16 | |
| 24.05.2022 | Ivar-o-løpet med KM-sprint | D 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | Knut Valstads Minneløp med Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 35.05 | 3 /4 | 2.05 | 16.33 | 0.59 | – | – | – |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | D 13-16 | 31.55 | 19 /26 | 2.59 | 13.36 | 1.16 | 12.15 | 0.19 | |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | D13-16 | 40.04 | 46 /53 | 5.37 | 15.09 | 2.07 | 12.01 | 0.19 | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | D 13-16 | 30.52 | 43 /53 | 1.52 | 13.07 | 0.48 | 12.01 | 0.19 | – |
| 29.03.2022 | Oslo City Cup nr. 1 - 2022 | ÅK | 15.18 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2021 | Juleavslutning 2021 | C-damer | 54.00 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | Åpen C | 31.11 | – | 2.23 | 14.00 | 1.04 | – | – | – |