Løperprofil
Aksel Hafsås
Nittedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
B-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
nr. 2158 av 3557
Nr. 2158 av 3557 blant menn i Norge · nr. 38 av 54 i klassen H13–14 · nr. 16 av 25 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 12.46
- Løpskapasitet
- 11.48
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i april (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 14.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0424 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1128 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0814 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0305 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,46 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,817 |
| bomVekt | 59,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4698 |
| bomStorSigma | 0,7329 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0432 |
| havariVekt | 6,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0081 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3140,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3396,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 82 av 304
Nr. 82 av 304 blant menn i Norge · nr. 43 av 109 i klassen H13–14 · nr. 17 av 42 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 12.36
- Løpskapasitet
- 10.38
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1875 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,149 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1152 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0345 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9816 |
| bomVekt | 63,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5583 |
| bomStorSigma | 0,822 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0317 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0767 |
| havariVekt | 7,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1856 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | 0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2503,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2966 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.31
- Løpskapasitet
- 9.37
- O-evne
- 0.53
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2838 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2858 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1037 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0729 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8079 |
| bomVekt | 19,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1708 |
| bomStorSigma | 0,6278 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0469 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0608 |
| havariVekt | 1,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7872 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2270,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2480,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 14.09.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 5, bom 3.06 | 69 | – |
| Bom over fem minutter | 36 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 5.14 | 141 | – |
| Bom over ti minutter | 375 | hele karrieren siden 2022 | 375 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 5 | RødB | 45.21 | 3 /14 | 3.58 | 12.40 | 1.06 | 12.43 | 0.58 | |
| 24.08.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9 | BlåC | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9 | RødB | 47.11 | 20 /60 | 3.50 | 13.59 | 1.08 | 12.34 | 1.01 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H13 | 49.03 | 71 /154 | 3.22 | 12.38 | 0.52 | 13.12 | 1.55 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H13 | 36.40 | 60 /154 | 5.55 | 12.30 | 2.01 | 13.12 | 1.55 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H13 | 26.47 | 60 /154 | 4.11 | 11.25 | 1.47 | 13.12 | 1.55 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H13 | 1.12.50 | 121 /154 | 14.31 | 18.20 | 3.39 | 13.12 | 1.55 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H13 | 49.41 | 95 /154 | 8.31 | 13.14 | 2.16 | 13.12 | 1.55 | |
| 15.06.2026 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 13-14 | 34.29 | 1 /5 | 7.33 | 12.52 | 2.49 | 12.52 | 1.10 | |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | H13-14 | 28.58 | 15 /48 | 0.51 | 11.21 | 0.20 | 12.52 | 1.10 | |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | H 13-14 | 20.33 | 7 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | H13-14 | 14.56 | 12 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | H 13-14 | 47.08 | 7 /18 | 3.31 | 13.16 | 0.59 | 13.51 | 1.02 | – |
| 18.05.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | RødB | 39.26 | 2 /16 | 3.56 | 13.05 | 1.21 | 12.35 | 0.58 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | H 13-14 | 12.35 | 19 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | H 13-14 J | 37.14 | 17 /22 | 0.59 | 13.06 | 0.23 | 13.51 | 1.02 | – |
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | H 13-14 | 15.46 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2025 | OBOS Trollnatta og Natt-O-toget | lang | 23.41 | 9 /76 | 1.04 | 10.50 | 0.29 | 12.29 | 0.59 | |
| 01.11.2025 | Sesongfinalen 2025 | G12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2025 | Tumyrnatta | BlåC | 32.16 | 4 /8 | 0.54 | 13.40 | 0.23 | 13.34 | 1.08 | |
| 15.09.2025 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 11-12 | 23.51 | 1 /13 | 0.44 | 9.57 | 0.18 | 11.14 | 0.41 | |
| 18.08.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 | BlåC | 53.38 | 9 /15 | 9.25 | 17.00 | 2.59 | 13.35 | 1.17 | |
| 16.06.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 3 | BlåC | 29.59 | 6 /22 | 1.43 | 12.46 | 0.44 | 12.43 | 1.03 | |
| 26.05.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | BlåC | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | H 11-12 | 26.06 | 1 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | H 11-12 | 15.05 | 8 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 | HC | 27.12 | 4 /16 | 7.55 | 15.35 | 4.32 | 12.42 | 1.08 | |
| 07.04.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | RødB | 36.39 | 17 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | O-troll-festivalen | H 11-12 | 21.45 | 7 /24 | 0.58 | 12.53 | 0.34 | 13.04 | 0.49 | – |
| 16.09.2024 | Klubbmesterskapet | H 11-12 | 30.33 | 6 /12 | 0.24 | 13.17 | 0.10 | 13.04 | 0.49 | – |
| 05.09.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 5 | BlåC | 29.51 | 3 /8 | 1.50 | 13.42 | 0.50 | 13.17 | 0.53 | |
| 17.06.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 3 | BlåC | 31.45 | 5 /20 | 2.31 | 12.49 | 1.01 | 13.06 | 0.54 | |
| 27.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 7 | HC | 18.45 | 2 /13 | 1.03 | 10.46 | 0.36 | 13.04 | 1.03 | |
| 23.05.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 1 | BlåC | 49.47 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset inviduell fellesstart | DH10-12 | 18.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 36.09 | 6 /32 | 2.05 | 12.48 | 0.44 | – | – | – |
| 04.09.2023 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2023 | Treningsløpcup 2023 - 9 | BC | 59.59 | 6 /8 | 4.21 | 21.10 | 1.32 | 18.55 | 1.24 | – |
| 12.06.2023 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | BlåC | 53.15 | 8 /10 | 8.54 | 25.09 | 4.12 | – | – | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | H 9-10 | 19.48 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2022 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering 2022 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Hemingløpet med KM lang og Trimtex-cup | H 9-10 | 34.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2022 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | GrønnN2 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2022 | Gromløpet med Trimtex-cup | H 9-10 | 19.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | H rekrutt | 20.07 | 14 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | N-Åpen2 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | Ni-Nitti i Nittedal 3 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | Ni-Nitti i Nittedal 2 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |