Løperprofil
Joacim Wendt Hafsås
Nittedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 2586 av 3557
Nr. 2586 av 3557 blant menn i Norge · nr. 233 av 267 i klassen H45–49 · nr. 49 av 57 i 1980-kullet
- Forventet kmtid
- 14.04
- Løpskapasitet
- 11.46
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 14.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0398 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0435 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0718 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5142 |
| bomVekt | 132,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6041 |
| bomStorSigma | 0,8871 |
| antallBom | 54 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0294 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0462 |
| havariVekt | 10,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0045 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3709 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0073 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3129,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3745,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.01
- Løpskapasitet
- 7.48
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0375 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0289 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0524 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0419 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8874 |
| bomVekt | 34,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4366 |
| bomStorSigma | 0,6317 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0695 |
| havariVekt | 1,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3603 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2893,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2974 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 24.08.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9, bom 10.44 | 65 | nr. 4624 |
| Bom over fem minutter | 12 | 24.08.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9, bom 10.44 | 148 | nr. 6650 |
| Bom over ti minutter | 12 | 24.08.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9, bom 10.44 | 148 | nr. 7651 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 5 | SvartA | 58.58 | 7 /9 | 4.53 | 12.23 | 1.02 | 14.01 | 2.19 | |
| 24.08.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9 | SvartA | 58.05 | 48 /55 | 15.22 | 14.45 | 3.54 | 14.18 | 2.36 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H45 Kort-1 | 1.01.04 | 74 /121 | 4.24 | 12.24 | 0.54 | 14.14 | 2.24 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H45 Kort-1 | 48.56 | 81 /122 | 8.04 | 13.34 | 2.14 | 14.14 | 2.24 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H45 Kort-1 | 51.30 | 100 /122 | 9.38 | 16.12 | 3.02 | 14.14 | 2.24 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H45 Kort-1 | 1.32.16 | 101 /122 | 20.41 | 17.13 | 3.52 | 14.14 | 2.24 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H45 Kort-1 | 1.11.19 | 89 /122 | 13.33 | 13.21 | 2.32 | 14.14 | 2.24 | |
| 15.06.2026 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 17- | 54.37 | 9 /11 | 6.54 | 12.36 | 1.35 | 13.25 | 1.59 | |
| 18.05.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | SvartA | 1.12.52 | 8 /11 | 17.56 | 15.50 | 3.57 | 13.32 | 1.56 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | AL-åpen | 42.34 | 12 /28 | 1.31 | 11.48 | 0.26 | 13.32 | 1.56 | |
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | H 40- | 24.44 | 6 /7 | 0.40 | 8.02 | 0.13 | 8.09 | 0.13 | |
| 27.04.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | SvartA | 20.04 | 4 /9 | 0.40 | 7.49 | 0.16 | 8.01 | 0.14 | – |
| 15.09.2025 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 17- | 1.01.23 | 4 /6 | 5.59 | 12.50 | 1.15 | 13.11 | 1.41 | |
| 16.06.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 3 | SvartA | 1.00.09 | 4 /8 | 5.19 | 12.32 | 1.06 | 13.21 | 1.58 | |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | AK-åpen | 50.31 | 18 /40 | 7.52 | 9.28 | 1.28 | – | – | – |
| 07.04.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | SvartA | 26.24 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2024 | Klubbmesterskapet | H 17- | 45.49 | 8 /8 | 4.07 | 11.15 | 1.01 | 13.40 | 2.17 | |
| 23.05.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 1 | RødB | 38.59 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 5B | 46.58 | 15 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | AM-åpen | 1.08.56 | 53 /60 | 12.50 | 15.35 | 2.54 | 14.39 | 2.33 | |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | AK-åpen | 54.49 | 51 /76 | 11.57 | 15.33 | 3.23 | 14.39 | 2.33 | |
| 12.06.2023 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | SvartA | 1.06.05 | 7 /7 | 5.46 | 13.43 | 1.12 | 13.27 | 1.40 | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | AK-åpen | 21.04 | 1 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Hemingløpet med KM lang og Trimtex-cup | AK-åpen | 1.10.39 | 18 /32 | 7.27 | 13.10 | 1.23 | – | – | – |
| 14.09.2021 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | H 17- | 1.04.02 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | Ni-Nitti i Nittedal 3 | SvartA | 1.01.37 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | Ni-Nitti i Nittedal 2 | SvartA | 32.11 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2018 | Ni-Nitti-i-Nittedal Flexoløp 2 | SvartA | 1.22.45 | 22 /24 | – | – | – | – | – | – |