Løperprofil
Anne Marthine Rustad
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.05
- Løpskapasitet
- 12.37
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1102 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,11 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0713 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0424 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2678 |
| bomVekt | 31,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,497 |
| bomStorSigma | 0,6669 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0865 |
| havariVekt | 2,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0042 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0474 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3358 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3748,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.46
- Løpskapasitet
- 8.37
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0606 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0559 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0597 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9288 |
| bomVekt | 15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0535 |
| bomStorSigma | 0,627 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0786 |
| havariVekt | 0,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3192,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3250 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 78 av 335
Nr. 78 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 2 av 42 i klassen D45–49 · nr. 1 av 9 i 1980-kullet
- Forventet kmtid
- 13.38
- Løpskapasitet
- 12.05
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 30.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0571 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0728 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0843 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0421 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6453 |
| bomVekt | 50,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5307 |
| bomStorSigma | 1,0499 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0435 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,075 |
| havariVekt | 3,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0077 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0901 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | 0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2843,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3209,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 3.07 | 49 | nr. 4907 |
| Bom over fem minutter | 60 | 19.04.2026 Halden O-Meeting Lang, bom 5.16 | 60 | nr. 3761 |
| Bom over ti minutter | 201 | hele karrieren siden 2022 | 201 | nr. 3760 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | D 40- | 54.05 | 8 /8 | 6.03 | 14.32 | 1.38 | 14.17 | 1.29 | |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | B-åpen 17- | 42.33 | 2 /12 | 1.45 | 12.37 | 0.31 | 13.39 | 1.27 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | ÅL | 28.24 | 27 /87 | 1.10 | 9.00 | 0.22 | – | – | – |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 54.51 | 12 /32 | 5.19 | 14.35 | 1.27 | 14.11 | 1.55 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 26.47 | 9 /51 | 1.38 | 12.15 | 0.46 | 14.11 | 1.55 | |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | Kort c | 23.37 | 3 /7 | 0.51 | 12.07 | 0.26 | 13.54 | 1.28 | |
| 17.08.2025 | Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 44.55 | 5 /17 | 4.58 | 13.49 | 1.32 | 14.12 | 2.08 | |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 46.03 | 5 /43 | 9.44 | 14.36 | 3.05 | 14.22 | 2.23 | |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | A-åpen | 35.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | B-åpen 17- | 36.46 | 2 /22 | 2.51 | 12.40 | 0.59 | 13.51 | 1.36 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 40- | 57.18 | 23 /29 | 10.35 | 15.25 | 2.51 | 14.35 | 1.46 | |
| 10.09.2023 | Folloløpet med Trimtex-Cup | B-åpen 17- | 34.10 | 1 /12 | 2.04 | 12.53 | 0.47 | 14.53 | 1.57 | – |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | AK-åpen | 1.07.37 | 27 /36 | 13.31 | 16.10 | 3.14 | 14.45 | 1.40 | – |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | D 40- | 55.35 | 7 /9 | 2.32 | 14.08 | 0.39 | 14.45 | 1.40 | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 27.33 | 7 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Høstløpet i Nordre Follo med Trimtex-cup | AK-åpen | 34.40 | 7 /13 | 0.52 | 12.05 | 0.18 | – | – | – |
| 27.08.2022 | Hemingløpet med KM lang og Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.07.08 | 10 /18 | 9.27 | 17.31 | 2.28 | – | – | – |