Løperprofil
Emil Carlson
Vang
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
28 løp
B-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
nr. 2660 av 3557
Nr. 2660 av 3557 blant menn i Norge · nr. 288 av 358 i klassen H50–54 · nr. 52 av 60 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 14.20
- Løpskapasitet
- 12.47
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 29 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1216 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1237 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0233 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 17,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3348 |
| bomVekt | 201,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,455 |
| bomStorSigma | 0,7385 |
| antallBom | 103 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0232 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 8,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0078 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5991 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0062 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3402,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3816,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 241 av 304
Nr. 241 av 304 blant menn i Norge · nr. 18 av 27 i klassen H50–54 · nr. 6 av 8 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 17.06
- Løpskapasitet
- 14.14
- O-evne
- 2.52
- Jevnhet ±
- 21,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 20.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0882 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,09 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,2106 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0402 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0839 |
| bomVekt | 62,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6988 |
| bomStorSigma | 0,9741 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0693 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 5,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0179 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1693 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0081 |
| fartSesongSin | −0,0044 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3350,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4024 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.49
- Løpskapasitet
- 10.26
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2018 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3703 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,143 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8527 |
| bomVekt | 3,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4268 |
| bomStorSigma | 0,818 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0469 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2462 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2790,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.23
- Løpskapasitet
- 15.52
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2291 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3344 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,098 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1257 |
| bomVekt | 4,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4127 |
| bomStorSigma | 0,661 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0319 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9555 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3791,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4154,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 29.08.2026 Gjø-Vard-løpet, bom 2.37 | 45 | nr. 7771 |
| Bom over fem minutter | 5 | 29.08.2026 Gjø-Vard-løpet, bom 7.52 | 127 | nr. 7495 |
| Bom over ti minutter | 7 | 29.08.2026 Gjø-Vard-løpet, bom 14.25 | 269 | nr. 7900 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | Gjø-Vard-løpet | B | 1.37.17 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | 3-dagars Svart 7,5 | 1.52.38 | 21 /30 | 10.15 | 13.48 | 1.15 | 14.24 | 1.37 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | 3-dagars Svart 7,5 | 1.07.20 | 18 /30 | 2.25 | 13.43 | 0.30 | 14.24 | 1.37 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | 3-dagars Svart 7,5 | 1.01.31 | 18 /30 | 2.13 | 12.31 | 0.27 | 14.24 | 1.37 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | B-åpen 17- | 2.06.37 | 44 /61 | 41.43 | (33.50) | 11.09 | 17.00 | 3.08 | |
| 19.04.2026 | Attunda OK, medeldistans | Svart 5,0 | 1.04.46 | 40 /67 | 9.02 | 13.19 | 1.51 | 14.42 | 1.53 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 50- | 1.01.38 | 43 /44 | 10.36 | 16.12 | 2.49 | 14.42 | 1.53 | |
| 18.04.2026 | Boforsloppet | Vit 2,0 | 51.42 | 23 /41 | 4.53 | 20.06 | 1.54 | – | – | – |
| 19.11.2025 | O-Mjøsa nattcup #8 | B | 46.45 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2025 | KM Natt | B17- | 1.04.42 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2025 | O-MJØSA NATTCUP #6 | B | 58.18 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2025 | O-Mjøsa nattcup #5 | B | 31.35 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) | Orange 5 km | 56.39 | 19 /66 | 6.03 | 13.06 | 1.24 | 14.48 | 2.08 | |
| 25.10.2025 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag) | Orange 3 km | 51.09 | 47 /100 | 6.51 | 16.01 | 2.09 | 14.48 | 2.08 | |
| 22.10.2025 | O-MJØSA NATTCUP #4 | B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2025 | O-MJØSA NATTCUP #2 | B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2025 | Øst Mjøsa CUP #6 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2025 | Hjo endagars | H21 | 48.00 | 25 /31 | 5.06 | 10.59 | 1.10 | 14.56 | 1.52 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H21 Kort | 1.54.38 | 198 /235 | 14.40 | 16.41 | 2.08 | 15.17 | 1.53 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H21 Kort | 1.23.40 | 194 /236 | 5.33 | 15.02 | 1.00 | 15.17 | 1.53 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H21 Kort | 59.21 | 201 /236 | 2.50 | 13.45 | 0.39 | 15.17 | 1.53 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H21 Kort | 1.35.02 | 205 /236 | 9.27 | 14.16 | 1.25 | 15.17 | 1.53 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 38.20 | 11 /245 | 6.28 | 13.29 | 2.16 | 14.42 | 2.05 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 30.33 | 21 /75 | 0.12 | 13.18 | 0.05 | 14.42 | 2.05 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 49.52 | 25 /245 | 6.07 | 15.27 | 1.54 | 14.42 | 2.05 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Øst Mjøsa CUP #4 | A | 29.59 | 17 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2025 | Øst Mjøsa CUP #3 | A | 53.11 | 19 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | KM Mellom/Mjølnerløpet | AL-åpen | 1.02.11 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | AL-åpen | 1.41.56 | 42 /45 | 18.32 | 17.42 | 3.13 | 14.49 | 1.52 | |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | B-åpen 17- | 41.36 | 2 /20 | 1.41 | 12.45 | 0.31 | 15.28 | 2.45 | |
| 02.04.2025 | Kickoff sesongen 2025 | B | 44.14 | 10 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 07.12.2024 | Nisse-o-løpet | Mellomnisse | 2.02.19 | 13 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2024 | O-MJØSA-NATTCUP #4 | A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) | Orange 5 km | 1.01.14 | 31 /51 | 9.59 | 15.46 | 2.34 | 16.42 | 3.38 | – |
| 19.10.2024 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag) | Orange 3 km | 48.43 | 67 /114 | 11.40 | 18.30 | 4.26 | 16.42 | 3.38 | – |
| 02.10.2024 | Treningsløp 8 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 47.10 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2024 | Treningsløp 7 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 20.04 | 6 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2024 | Øst Mjøsa CUP #6 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 45- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Myrtrampen / KM lang Innlandet | B-åpen 17- | 58.35 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H21 Kort-1 | 1.53.00 | 112 /145 | 6.49 | 16.03 | 0.58 | 14.23 | 1.39 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H21 Kort-1 | 57.46 | 125 /145 | 10.10 | 15.18 | 2.42 | 14.23 | 1.39 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H21 Kort-1 | 1.23.10 | 118 /145 | 4.22 | 13.11 | 0.42 | 14.23 | 1.39 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H21 Kort-1 | 1.09.17 | 121 /145 | 13.55 | 15.01 | 3.01 | 14.23 | 1.39 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H21 Kort-1 | 1.47.53 | 117 /140 | 9.29 | 13.46 | 1.13 | 14.23 | 1.39 | |
| 19.06.2024 | Øst Mjøsa CUP #4 | A | 1.23.18 | 26 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | Mjølnerløpet/KM Mellom Innlandet | AL-åpen | 1.43.52 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Finn Frem Dagen 2024 | A | 33.48 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Øst Mjøsa CUP #2 | A | 46.09 | 30 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 40- | 20.22 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 56.22 | 12 /54 | 8.38 | 13.26 | 2.03 | 14.40 | 2.56 | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 17- | 24.54 | 1 /29 | 0.47 | 9.50 | 0.19 | – | – | – |
| 23.03.2024 | Nyköpingsorienteringen | H21 Kort | 1.23.36 | 2 /3 | 4.55 | 12.30 | 0.44 | 13.53 | 1.25 | |
| 01.11.2023 | O-MJØSA NATTCUP #3 | C/N | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2023 | Klubbmesterskap mel. for ROK, Vang OL og Hamar OK | Åpen C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H21 Kort-2 | 1.47.57 | 120 /149 | 11.18 | 16.32 | 1.44 | 14.31 | 1.30 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H21 Kort-2 | 56.14 | 120 /149 | 4.37 | 14.06 | 1.09 | 14.31 | 1.30 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H21 Kort-2 | 1.07.27 | 110 /149 | 4.27 | 13.25 | 0.53 | 14.31 | 1.30 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H21 Kort-2 | 2.05.33 | 130 /149 | 6.12 | 15.27 | 0.46 | 14.31 | 1.30 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H21 Kort-2 | 1.46.39 | 127 /149 | 12.20 | 15.06 | 1.45 | 14.31 | 1.30 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H17-20 Kort | 1.07.51 | 35 /97 | 5.42 | 12.54 | 1.05 | 12.01 | 1.02 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H17-20 Kort | 36.00 | 20 /97 | 3.19 | 11.58 | 1.06 | 12.01 | 1.02 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H17-20 Kort | 1.09.33 | 30 /97 | 6.48 | 12.02 | 1.11 | 12.01 | 1.02 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H17-20 Kort | 1.32.27 | 47 /97 | 3.35 | 14.16 | 0.33 | 12.01 | 1.02 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H17-20 Kort | 51.48 | 17 /97 | 5.21 | 11.34 | 1.12 | 12.01 | 1.02 | |
| 17.04.2022 | Kolmårdsdubbeln, dag 1, medel | Svår 5 km | 56.08 | 41 /68 | 5.43 | 10.31 | 1.04 | 10.15 | 1.05 | – |
| 04.09.2021 | DM, medel, Västergötland | H21 | 32.31 | 10 /26 | 1.02 | 8.34 | 0.16 | – | – | – |
| 18.08.2021 | Nammocup 4 | Ledsager | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | Nammocup 2 | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2011 | Unionsmatch | H13-14 | 1.11.19 | 45 /49 | 9.38 | 21.33 | 2.55 | – | – | – |