Løperprofil
Pim Van der Wijk
OLifant
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.52
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 26.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0369 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0276 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0855 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,051 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1552 |
| bomVekt | 75,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7446 |
| bomStorSigma | 0,935 |
| antallBom | 43 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0356 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 3,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0115 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6005 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0091 |
| fartSesongSin | 0,0109 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3124,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3689 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 25.10.2025 Tweedaagse Noord-West Veluwe, bom 6.49 | 22 | – |
| Bom over fem minutter | 22 | 25.10.2025 Tweedaagse Noord-West Veluwe, bom 6.49 | 37 | – |
| Bom over ti minutter | 38 | 27.07.2024 Croeso 2024 - Day 6 - Merthyr Common, bom 10.27 | 75 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe Day 2 | M55 | 50.39 | 13 /29 | 2.39 | 11.42 | 0.37 | 13.36 | 2.04 | |
| 25.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe | M55 | 38.52 | 22 /30 | 8.47 | 13.09 | 2.58 | 13.36 | 2.04 | |
| 27.07.2024 | Croeso 2024 - Day 6 - Merthyr Common | M55L | 1.10.42 | 25 /54 | 15.21 | 14.18 | 3.06 | 14.19 | 2.27 | |
| 26.07.2024 | Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr | M55L | 1.07.56 | 27 /48 | 5.13 | 11.58 | 0.55 | 14.19 | 2.27 | |
| 25.07.2024 | Croeso 2024 - Day 4 - Pen Rhiw Wen | M55L | 1.21.31 | 31 /51 | 10.16 | 13.27 | 1.42 | 14.19 | 2.27 | |
| 23.07.2024 | Croeso 2024 - Day 3 - Carreg Goch | M55L | 1.19.11 | 42 /53 | 7.16 | 13.41 | 1.15 | 14.19 | 2.27 | |
| 22.07.2024 | Croeso 2024 - Day 2 - Cribarth | M55L | 1.10.08 | 42 /52 | 15.55 | 15.36 | 3.32 | 14.19 | 2.27 | |
| 21.07.2024 | Croeso 2024 | M55L | 1.27.20 | 42 /51 | 19.12 | 14.26 | 3.10 | 14.19 | 2.27 | |
| 04.08.2023 | O'France 2023 - Etape 5 | H50 | 1.14.24 | 95 /153 | 10.08 | 13.58 | 1.54 | 15.16 | 2.37 | |
| 03.08.2023 | O'France 2023 - Etape 4 | H50 | 58.42 | 110 /159 | 10.03 | 14.40 | 2.31 | 15.16 | 2.37 | |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | H 55- | 1.32.04 | 43 /43 | 4.29 | 15.15 | 0.45 | 16.43 | 3.16 | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | H 55- | 47.53 | 53 /67 | 3.54 | 12.23 | 1.00 | 16.43 | 3.16 | – |
| 27.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 1 | 5,0 A | 1.58.39 | 42 /49 | 32.51 | 21.08 | 5.51 | 16.43 | 3.16 | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |