Løperprofil
Eva Marie Gangås
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.43
- Løpskapasitet
- 10.30
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,074 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0569 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1814 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,959 |
| bomVekt | 2,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4727 |
| bomStorSigma | 0,8155 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0482 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2794,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3116,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.56
- Løpskapasitet
- 7.46
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 07.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0427 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,034 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1382 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8485 |
| bomVekt | 3,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0838 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2879,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2944,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.46
- Løpskapasitet
- 8.33
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 13,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.29
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 15.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3921 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,372 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1318 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1417 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0326 |
| bomVekt | 14,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2768 |
| bomStorSigma | 0,6645 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0335 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0299 |
| havariVekt | 1,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7064 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0083 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2044,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2336 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 15.08.2023 Stjørdalskarusell nr. 6-2023, bom 3.45 | 58 | – |
| Bom over fem minutter | 208 | hele karrieren siden 2016 | 208 | – |
| Bom over ti minutter | 208 | hele karrieren siden 2016 | 208 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.09.2023 | U-Cup 9 | Åpen 1,5 | 12.06 | 5 /12 | 0.30 | 7.36 | 0.19 | – | – | – |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | N2-åpen 17- | 26.58 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2023 | Stjørdalskarusell nr. 6-2023 | N1,5 | 38.13 | 8 | 5.47 | (23.34) | 3.34 | 13.25 | 1.10 | |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | D 9-10 | 14.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Treningsløp Håmmårsbukta | C | 30.58 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 23.05 | 19 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 23.05 | 16 /27 | 0.18 | 10.59 | 0.09 | 13.40 | 1.06 | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | D10 | 26.01 | 10 /21 | 1.42 | 12.18 | 0.48 | 12.44 | 0.55 | |
| 13.09.2022 | Stjørdalsmesterskap 2022 | N | 14.12 | – | 0.59 | 12.53 | 0.54 | 12.44 | 0.55 | |
| 27.08.2022 | KM mellomdistanse NTOK | D 9-10 | 24.20 | – | 0.54 | 11.07 | 0.25 | 12.41 | 0.57 | |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 9-10 | 23.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | D 9-10 | 15.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | D 9-10 | 38.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 1-2022 | N1,5 | 32.49 | – | 1.55 | 14.54 | 0.52 | 13.56 | 1.06 | |
| 01.05.2022 | Vårløpet 2022 | D 9-10 | 30.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Treningsløp Håmmårsbukta | N-åpen | 18.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Stjørdalsmesterskapet | N-Åpen | 16.32 | 3 | 1.08 | 12.29 | 0.51 | 13.52 | 1.13 | |
| 31.08.2021 | SBO treningsløp | N-åpen | 19.03 | – | 1.09 | 13.16 | 0.48 | 15.18 | 1.25 | |
| 21.08.2021 | KM sprint | N-åpen | 16.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2021 | Treningsløp SBO | Løype 1 | 27.56 | 18 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2021 | Treningsløp SBO | Nybegynner | 8.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2021 | Stjørdalskarusell nr. 4-2021 | N1,5 | 54.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Stjørdalskarusell nr. 3-2021 | N1,5 | 37.51 | – | 3.00 | 20.08 | 1.36 | 18.26 | 1.36 | |
| 11.05.2021 | Treningsløp SBO | N1,5 | 35.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2021 | Trening 2 Vikanåsen | N1,5 | 27.53 | – | 4.55 | 21.11 | 3.44 | 17.43 | 1.43 | |
| 25.05.2019 | FinnFramDagen, Orkanger IF | Nybegynner 1,2 km | 35.17 | – | 4.02 | 20.48 | 2.23 | 18.04 | 1.19 | – |
| 10.09.2016 | OG-karusell 5 | Ny | 36.02 | – | 8.48 | 21.48 | 5.20 | – | – | – |
| 06.07.2016 | Treningsløp, Orkanger IF | Nybegynner 1,1 km | 40.18 | – | 4.31 | 23.30 | 2.38 | – | – | – |