Løperprofil
Anette Kvaal Gangås
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.40
- Løpskapasitet
- 11.42
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.06
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 01.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0336 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0464 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0772 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1434 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4621 |
| bomVekt | 28,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4601 |
| bomStorSigma | 0,9101 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0933 |
| havariVekt | 1,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3776 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | −0,0066 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3111,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3637,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.24
- Løpskapasitet
- 9.11
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 11.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1256 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0584 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0556 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1511 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,984 |
| bomVekt | 7,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2473 |
| bomStorSigma | 0,7232 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0581 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0839 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3406,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3485,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.56
- Løpskapasitet
- 13.07
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.26
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 31.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0248 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1983 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2069 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9275 |
| bomVekt | 2,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5087 |
| bomStorSigma | 0,852 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0831 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3087,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3513,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.31
- Løpskapasitet
- 10.42
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.23
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1766 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,451 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2389 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9361 |
| bomVekt | 1,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5477 |
| bomStorSigma | 0,8849 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8502 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2524,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2955,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 11 | 01.06.2023 U-Cup 6, bom 5.11 | 63 | – |
| Bom over fem minutter | 11 | 01.06.2023 U-Cup 6, bom 5.11 | 63 | – |
| Bom over ti minutter | 159 | 10.05.2022 Stjørdalskarusell nr. 1-2022, bom 22.16 | 159 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | AL-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2023 | U-Cup 6 | Åpen 3,5 | 45.21 | 11 /19 | 7.25 | 12.48 | 2.06 | 13.26 | 2.19 | |
| 25.04.2023 | Stjørdalskarusell nr.1-2023 | A5 | 1.41.56 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Treningsløp Håmmårsbukta | A | 36.20 | 9 | 6.24 | 12.59 | 2.17 | 13.44 | 2.25 | |
| 11.04.2023 | Treningsløp SBO | Lang | 22.52 | 9 | 3.04 | 9.39 | 1.18 | 8.39 | 0.14 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 31.32 | 30 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 31.32 | 39 /63 | 3.14 | 13.02 | 1.20 | 14.17 | 2.42 | |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | D35 | 52.43 | 6 /7 | 11.06 | 15.41 | 3.18 | 14.17 | 2.42 | |
| 13.09.2022 | Stjørdalsmesterskap 2022 | D 17+ | 1.28.55 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | KM mellomdistanse NTOK | AL-åpen | 1.02.20 | 3 /3 | 10.27 | 13.35 | 2.17 | 14.06 | 3.00 | |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 35- | 1.11.33 | 4 /6 | 3.44 | 12.42 | 0.40 | 14.06 | 3.00 | |
| 19.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | AK-åpen | 16.50 | 2 /5 | 0.41 | 9.03 | 0.22 | 8.35 | 0.10 | – |
| 14.08.2022 | KM Sprint | AK-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Stjørdalskarusell nr. 4-2022 | A5 | 49.22 | 11 | 13.56 | 12.56 | 3.39 | 13.38 | 3.28 | |
| 31.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 2-2022 | B3 | 28.38 | 1 | 0.40 | 9.59 | 0.14 | – | – | – |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 1-2022 | A5 | 1.48.08 | 18 | 31.34 | 18.17 | 5.20 | 13.51 | 3.15 | – |
| 01.05.2022 | Vårløpet 2022 | AK-åpen | 33.18 | 3 /3 | 6.10 | 11.50 | 2.11 | 13.51 | 3.15 | – |
| 26.04.2022 | Treningsløp SBO | A/B | 33.21 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Treningsløp Håmmårsbukta | A | 12.22 | 7 | 0.21 | 7.49 | 0.13 | – | – | – |
| 19.04.2022 | Treningsløp Håmmårsbukta | B-A | 12.13 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Stjørdalsmesterskapet | Dir B | 30.08 | 2 | 1.07 | 12.36 | 0.28 | – | – | – |
| 31.08.2021 | SBO treningsløp | A5 | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM sprint | B-åpen 17- | 15.58 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | C-åpen 17- | 18.27 | 1 /21 | 0.07 | 9.12 | 0.03 | – | – | – |
| 28.05.2017 | Treningsløp, Orkanger IF | Lang 3,5 km | 1.20.04 | DSQ | – | – | – | – | – | – |