Løperprofil
Lena Christin Bergersen
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
19 løp
C-rankingen
23 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 2026 av 2067
Nr. 2026 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 217 av 218 i klassen D55–59 · nr. 51 av 51 i 1968-kullet
- Forventet kmtid
- 26.48
- Løpskapasitet
- 23.22
- O-evne
- 3.26
- Jevnhet ±
- 14,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 142 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 27.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,7195 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7494 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1402 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0331 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5458 |
| bomVekt | 65,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9541 |
| bomStorSigma | 0,9136 |
| antallBom | 50 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,041 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,066 |
| havariVekt | 8,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0057 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8457 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0093 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6221 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 7134,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.30
- Løpskapasitet
- 15.58
- O-evne
- 3.32
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 4.18
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 158 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2208 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0126 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0948 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1994 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0512 |
| bomVekt | 2,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0612 |
| bomStorSigma | 0,8395 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0707 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3758,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4589,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 240 av 241
Nr. 240 av 241 blant kvinner i Norge · nr. 13 av 14 i klassen D55–59 · nr. 5 av 5 i 1968-kullet
- Forventet kmtid
- 27.45
- Løpskapasitet
- 23.52
- O-evne
- 3.53
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 131 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 12.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6237 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6383 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,11 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0301 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2699 |
| bomVekt | 81,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8716 |
| bomStorSigma | 1,0201 |
| antallBom | 45 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0365 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,089 |
| havariVekt | 8,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8617 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0081 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5631,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6550,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.25
- Løpskapasitet
- 17.59
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3529 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3896 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1139 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0566 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7106 |
| bomVekt | 22,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7042 |
| bomStorSigma | 0,8134 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0336 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0267 |
| havariVekt | 2,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0099 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7882 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4297,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4640,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 27.08.2026 O-karusell 11 Klubbmesterskap, bom 14.22 | 35 | nr. 7771 |
| Bom over fem minutter | 1 | 27.08.2026 O-karusell 11 Klubbmesterskap, bom 14.22 | 91 | nr. 8089 |
| Bom over ti minutter | 1 | 27.08.2026 O-karusell 11 Klubbmesterskap, bom 14.22 | 91 | nr. 8187 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.08.2026 | O-karusell 11 Klubbmesterskap | Kort | 1.53.17 | 6 /7 | 19.40 | 32.39 | 5.40 | 27.46 | 3.07 | |
| 13.08.2026 | O-Karusell 10 / motionsorientering | Kort | 38.29 | 8 /14 | 2.08 | 20.37 | 1.09 | 27.46 | 3.07 | |
| 12.08.2026 | Le Tour de Glåmdal # 4 | C15- | 58.51 | 16 /17 | 11.35 | 28.28 | 5.36 | 27.22 | 3.54 | |
| 09.08.2026 | Finndulten | N2 17- | 54.51 | 2 /3 | 0.06 | 17.15 | 0.02 | 19.05 | 1.31 | |
| 18.06.2026 | O-karusell nr 8 | Kort | 51.47 | 13 /14 | 10.15 | 26.42 | 5.17 | 29.10 | 2.50 | |
| 17.06.2026 | Le Tour de Glåmdal #3 | C/Blå 15- | 1.33.00 | 11 /11 | 15.01 | 37.28 | 6.03 | 29.10 | 2.50 | |
| 10.06.2026 | BKOK-KARUSELLEN #7 | C | 1.14.56 | 8 /9 | 30.36 | 33.24 | 13.39 | 27.41 | 3.39 | |
| 28.05.2026 | O-karusell 5 | Mellom | 1.07.33 | 14 /14 | 9.04 | 34.11 | 4.42 | 29.55 | 2.33 | |
| 09.05.2026 | Mjølnerløpet | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | Le Tour de Glåmdal løp nr 1 / Karusell løp 1 | C15- | 43.45 | 14 /16 | 0.44 | 27.02 | 0.28 | 28.30 | 3.09 | |
| 02.09.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta | C15- | 12.41 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | O-karusell 8 og Le Tour de Glåmdal 6 | C15- | 1.00.07 | 13 /14 | 4.40 | 28.24 | 2.12 | 28.17 | 3.19 | |
| 19.08.2025 | Aurskog-Høland Karusellen (Burholsæterløpet) | Kort Damer | 30.52 | 1 /6 | 1.11 | 22.12 | 0.51 | 28.58 | 2.27 | |
| 14.08.2025 | O-Karusell 7 | Kort | 47.19 | 14 /16 | 6.31 | 31.18 | 4.19 | 28.58 | 2.27 | |
| 10.08.2025 | Finndulten | C 17- damer | 1.23.35 | 5 /5 | 6.45 | 24.15 | 1.57 | 28.17 | 3.19 | |
| 06.08.2025 | Le Tour de Glåmdal # 5 | C15- | 46.27 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Gul 2,5 | 57.37 | 70 /103 | 6.03 | 31.07 | 3.16 | 28.47 | 3.36 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Gul 2,5 | 1.47.08 | 66 /103 | 29.26 | 36.24 | 10.00 | 28.47 | 3.36 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Gul 2,5 | 49.07 | 66 /104 | 0.53 | 26.37 | 0.29 | 28.47 | 3.36 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Gul 2,5 | 1.10.07 | 69 /105 | 4.22 | 26.56 | 1.47 | 28.47 | 3.36 | |
| 06.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | N2-åpen 17- | 42.04 | 6 /7 | 8.04 | 30.50 | 5.55 | 23.46 | 2.12 | |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | N2-åpen 17- | 28.28 | 3 /5 | 0.26 | 20.14 | 0.18 | 23.46 | 2.12 | |
| 20.06.2025 | O-karusell nr 6 | Mellom | 1.19.26 | 13 /14 | 5.17 | 30.30 | 2.07 | 31.22 | 2.47 | |
| 17.06.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta #4 | C15- | 2.14.15 | 16 /16 | 35.27 | (37.03) | 9.47 | 25.57 | 3.14 | |
| 04.06.2025 | BKOK-KARUSELLEN #5 | C | 54.42 | 9 /10 | 3.48 | 24.34 | 1.42 | 25.57 | 3.14 | |
| 28.05.2025 | lTdG #3 | BKOK-KARUSELLEN #4 | C15- | 1.16.12 | 10 /11 | 5.57 | 26.36 | 2.05 | 24.21 | 2.22 | |
| 22.05.2025 | O-karusell 4 / motionsorientering / Le Tour de Glåmdal 2 | C15- | 1.04.46 | 20 /23 | 5.04 | 26.25 | 2.04 | 24.21 | 2.22 | |
| 14.05.2025 | Le Tour de Glåmdal # 1 | C15- | 54.00 | 6 /9 | 9.56 | 26.14 | 4.50 | 24.21 | 2.22 | |
| 08.05.2025 | O-karusell 3 | Kort | 1.42.22 | 10 /10 | 6.58 | 33.37 | 2.22 | 31.47 | 3.00 | |
| 24.04.2025 | O-karusell 2 2025 | Kort | 1.22.51 | 9 /10 | 5.57 | 39.43 | 2.51 | 30.28 | 3.17 | |
| 10.04.2025 | O-karusell 1 2025 | Kort | 55.52 | 8 /8 | 4.22 | 29.43 | 2.19 | 30.28 | 3.17 | |
| 21.09.2024 | Le Tour de Glåmdal Finale | C15- | 1.59.42 | 8 /8 | 65.36 | (61.52) | 33.54 | 19.51 | 2.06 | |
| 29.08.2024 | O-karusell 9 / Motionsorienteringen | MELLOM | 1.47.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | O-karusell 7 / Motionsorientering | Kort | 1.12.40 | 9 /10 | 18.05 | 38.03 | 9.28 | 30.21 | 4.01 | |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Le Tour de Glåmdal #4 | C15- | 40.24 | 7 /8 | 1.38 | 16.40 | 0.40 | 16.51 | 1.15 | |
| 15.05.2024 | Le Tour de Glåmdal #2 | C15- | 29.04 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | O-karusell 3 | Kort | 54.33 | 11 /13 | 6.51 | 29.16 | 3.41 | 29.15 | 3.34 | |
| 21.09.2023 | O-karusell 12 | LETT | 38.38 | 3 /9 | 2.18 | 14.39 | 0.56 | 15.38 | 1.18 | |
| 07.09.2023 | O-karusell 11 poengløp | trim | 1.14.15 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | 17-C | 1.40.11 | 14 /14 | 25.48 | 46.57 | 12.34 | 34.57 | 4.04 | |
| 17.08.2023 | O-karusell 8 | Lett | 28.58 | 3 /8 | 0.00 | 16.48 | 0.00 | 16.26 | 1.15 | |
| 03.08.2023 | O-karusell 7 | KORT | 2.10.37 | 18 /22 | 23.23 | 43.28 | 8.20 | 34.57 | 4.04 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Medelsvår 3,3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Etappstart Mycket lätt 4,0 | 1.10.26 | 13 /16 | 1.27 | 29.57 | 0.37 | 26.24 | 2.04 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Medelsvår 3,3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Mycket lätt 4,0 | 1.26.15 | 15 /18 | 10.33 | 28.51 | 3.32 | 26.24 | 2.04 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Medelsvår 3,3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Medelsvår 3,3 | 3.52.07 | 143 /152 | 20.02 | 58.00 | 5.07 | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Medelsvår 3,3 | 3.09.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2023 | Finndulten | N2-åpen 17- | 38.37 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | O-Karusell 4 | Lett | 18.42 | 7 /20 | 0.32 | 13.02 | 0.22 | 15.30 | 1.25 | |
| 25.05.2023 | O-karusell 3 | Lett | 1.00.19 | 14 /21 | 1.49 | 24.18 | 0.47 | 18.21 | 1.43 | |
| 03.05.2023 | Le Tour de Glåmdal #1 | 17C | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2023 | O-Karusell 1 | Kort | 1.51.57 | 12 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2022 | Langtur`n 2022 | RA | 54.54 | 6 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | O-karusell 9 | Lett | 38.49 | 6 /14 | 3.00 | 20.02 | 1.33 | 18.13 | 2.05 | |
| 25.08.2022 | KLUBBMESTERSKAP/O-KARUSELL | D50 | 1.02.46 | 1 /1 | 10.57 | 35.02 | 6.07 | 28.59 | 2.15 | |
| 09.06.2022 | O-karusell 4 | Kort | 1.16.15 | 11 /14 | 12.58 | 29.08 | 4.57 | 27.31 | 1.53 | |
| 12.05.2022 | O-Karusell 2 | Kort | 1.23.53 | 5 /7 | 7.07 | 33.45 | 2.52 | 28.10 | 1.28 | |
| 28.04.2022 | O-karusell 1 | Kort | 1.19.31 | 19 /20 | 5.45 | 31.35 | 2.17 | 26.21 | 1.22 | – |
| 27.10.2021 | Nattjakta 2021 Finale (#4) | Letta Banan D | 9.59 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2021 | O-karusell 9 | Kort | 1.05.52 | 12 /12 | 4.07 | 28.43 | 1.48 | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-karusell 8 klubbmesterskap | Lett | 28.17 | 3 /7 | 4.37 | 16.22 | 2.40 | 15.17 | 2.09 | – |
| 19.08.2021 | O-karusell 7 | Lett | 23.20 | 2 /15 | 3.59 | 14.49 | 2.32 | 15.17 | 2.09 | – |
| 11.08.2021 | le Tour de Glåmdal #3 | N | 31.34 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2021 | Le Tour de Glåmdal 2 | N | 35.37 | 11 /12 | 2.38 | 20.59 | 1.33 | – | – | – |