Løperprofil
Signe Kolberg Bjartnes
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.10
- Løpskapasitet
- 7.59
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 14,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 14.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3551 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6636 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1405 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1103 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,844 |
| bomVekt | 10,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6306 |
| bomStorSigma | 0,7627 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0695 |
| havariVekt | 0,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3343 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0086 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2124,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2442,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.41
- Løpskapasitet
- 8.30
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0478 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,083 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0613 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1493 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0327 |
| bomVekt | 5,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1293 |
| bomStorSigma | 0,6417 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0807 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,2394 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3152,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3222 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.47
- Løpskapasitet
- 10.25
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.00
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 14.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2039 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2738 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1097 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0815 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,146 |
| bomVekt | 16,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2798 |
| bomStorSigma | 0,585 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0593 |
| havariVekt | 1,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | 0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2461,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2784,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.01
- Løpskapasitet
- 9.18
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 08.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3051 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6336 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1053 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1329 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1363 |
| bomVekt | 6,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3728 |
| bomStorSigma | 0,8688 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0317 |
| havariVekt | 0,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2223,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2636,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 14.05.2025 O-karusell 2, bom 2.05 | 63 | – |
| Bom over fem minutter | 139 | 09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet, bom 8.45 | 139 | – |
| Bom over ti minutter | 154 | hele karrieren siden 2019 | 154 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.05.2025 | O-karusell 2 | C 2 km | 20.34 | 3 /18 | 3.56 | 12.27 | 2.23 | 11.56 | 1.21 | |
| 30.04.2025 | O-karusell 1 | C 2 | 13.24 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2024 | O-karusell 7 | Råtass | 26.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | O-karusell 6 | C3km | 36.24 | 1 /9 | 2.56 | 9.06 | 0.44 | 11.56 | 1.12 | |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | C2 | 23.08 | 10 | 2.09 | 12.34 | 1.10 | 13.14 | 1.20 | – |
| 14.08.2024 | O-karusell 5 | C 2 | 32.15 | 4 /13 | 3.59 | 12.51 | 1.35 | 13.14 | 1.20 | – |
| 14.08.2024 | O-karusell 5 | Råtass | 12.53 | 2 /11 | 0.02 | (4.56) | 0.01 | 8.29 | 1.10 | |
| 22.05.2024 | Treningsløp - WOW | Råtass | 31.40 | – | 6.15 | 12.42 | 2.30 | 11.34 | 1.28 | – |
| 15.05.2024 | O-karusell 2 | Råtass | 16.32 | – | 0.16 | 8.59 | 0.09 | 11.34 | 1.28 | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | N1 | 12.00 | – | 3.46 | 11.17 | 3.32 | 11.28 | 1.50 | |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | N 1 / Råtass | 10.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | O-karusell 8. løp (Grønnesby) | C 2 KM | 25.51 | 5 /17 | 1.56 | 14.44 | 1.06 | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-karusell 1 | Råtass | 12.18 | – | 0.30 | 8.24 | 0.20 | 8.28 | 0.11 | – |
| 12.04.2023 | Treningsløp | Råtass | 13.15 | – | 1.43 | 9.29 | 1.14 | 8.28 | 0.11 | – |
| 15.06.2022 | Bygdakamp 4 | N1 | 24.34 | – | 3.21 | 10.57 | 1.30 | 12.56 | 1.58 | – |
| 16.06.2021 | O-karusell 3/klubbmesterskap | Råtass | 18.46 | – | 0.51 | 13.28 | 0.37 | – | – | – |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | N1 | 49.09 | 25 | 16.27 | 19.02 | 6.22 | – | – | – |
| 29.09.2019 | O-karusell 7/åpen ultralangdistanse | Råtass | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | O-karusell 1, sprint - Verdens O-dag | Råtass | 15.02 | – | 3.22 | 8.47 | 1.58 | – | – | – |