Løperprofil
Elise Haugstvedt
Indre Østfold
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.58
- Løpskapasitet
- 8.40
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.02.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0665 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5769 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,069 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1591 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,254 |
| bomVekt | 8,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3495 |
| bomStorSigma | 0,7135 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0788 |
| havariVekt | 0,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3214 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3324,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.37
- Løpskapasitet
- 13.45
- O-evne
- 3.51
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.14
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 153 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0756 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1269 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0917 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0679 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,93 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0866 |
| bomVekt | 30,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0277 |
| bomStorSigma | 1,0117 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0391 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 1,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9851 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3249,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4160,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.45
- Løpskapasitet
- 10.46
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 22.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1568 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,085 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0964 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0867 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,54 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7482 |
| bomVekt | 10,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3328 |
| bomStorSigma | 0,7197 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0305 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0315 |
| havariVekt | 1,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,907 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2576,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2808,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 28.08.2025 Råtass #10 og Klubbmesterskap sprint, bom 2.18 | 40 | – |
| Bom over fem minutter | 22 | 25.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 4, bom 5.07 | 123 | – |
| Bom over ti minutter | 55 | 27.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 5, bom 14.22 | 137 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.09.2025 | Råtass #11 - Skimtefjell | B/C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Råtass #10 og Klubbmesterskap sprint | D 13-16 | 26.34 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Etappstart Gul 2,5 | 28.33 | 37 /164 | 2.35 | 15.24 | 1.24 | 18.19 | 4.04 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Etappstart Gul 2,5 | 50.45 | 53 /171 | 6.31 | 17.14 | 2.13 | 18.19 | 4.04 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Prova på 2,5 | 17.13 | 19 /79 | 0.43 | 12.43 | 0.32 | 12.45 | 0.47 | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Prova på 2,5 | 26.56 | 17 /76 | 1.11 | 13.59 | 0.37 | 12.45 | 0.47 | – |
| 18.05.2025 | KM sprint | N-åpen | 11.47 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | KM langdistanse | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Lätt 3,5 | 1.32.58 | 53 /74 | 33.55 | 28.42 | 10.28 | 20.17 | 5.25 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Lätt 3,5 | 1.01.13 | 47 /74 | 14.05 | 20.24 | 4.42 | 20.17 | 5.25 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Lätt 3,5 | 1.05.18 | 32 /74 | 9.15 | 17.02 | 2.25 | 20.17 | 5.25 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Lätt 3,5 | 1.34.30 | 59 /74 | 39.19 | 24.28 | 10.11 | 20.17 | 5.25 | – |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | N2-åpen 9-16 | 36.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Ungdomsserien Løp 4 | D 11-12 | 16.08 | 9 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2023 | Råtass #2 med klubbmesterskap sprint | D 11-12 | 20.20 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | OK MOSS INDOOR CHALLENGE | C-løype | 17.54 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | OK MOSS INDOOR CHALLENGE | Dame A- 1 | 39.47 | 12 | 10.18 | 19.22 | 5.01 | 13.45 | 0.25 | – |
| 16.02.2023 | Vinterråtassen 2023 løp 2 | 2 km N/C | 27.04 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.02.2023 | Vinterråtassen 2023 løp 2 | 3,5 km B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2022 | Kråkecup´n #2 | Enkel kort | 58.54 | 6 | 8.06 | 19.07 | 2.38 | – | – | – |
| 24.05.2022 | Ungdomsserien løp 4 | D11-12 | 33.46 | 12 /14 | 1.56 | 19.21 | 1.06 | – | – | – |
| 12.05.2022 | klubbmesterskap Sprint og Råtass #3 | N-åpen | 0.00 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 06.03.2022 | Østfoldsprinten 1 | N-åpen | 14.50 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2022 | Vinterråtassen 2022 # 2 | 2,0 S | 27.50 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.02.2022 | Vinterråtassen 2022 # 1 | C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2021 | Sesongavslutning og Rotteracet | Kort N | 9.16 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2021 | Blodslitet | D 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Ungdomsserien finale | D 9-10 | 25.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | KM mellomdistanse | N-åpen | 18.33 | 11 /21 | 0.00 | 13.47 | 0.00 | – | – | – |
| 15.06.2021 | Ungsdomsserien løp 3 | N-åpen | 18.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2021 | Klubbmesterskap sprint/Råtassløp #3 | D 9-10 | 32.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2021 | Råtassløp 1 / ukas løype | N-løype | 31.58 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | Beginner | 41.53 | – | – | – | – | – | – | – |