Løperprofil
Ann Elise Gederaas
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
13 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 1267 av 2067
Nr. 1267 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 102 av 118 i klassen D35–39 · nr. 18 av 23 i 1987-kullet
- Forventet kmtid
- 15.08
- Løpskapasitet
- 12.58
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 25.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1382 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1399 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0701 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0287 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6186 |
| bomVekt | 100,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5694 |
| bomStorSigma | 0,7639 |
| antallBom | 47 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0354 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0423 |
| havariVekt | 9,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0056 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2452 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0029 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3453,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4027,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.47
- Løpskapasitet
- 8.38
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 51 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0628 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0604 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0603 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0345 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1432 |
| bomVekt | 59,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9229 |
| bomStorSigma | 0,4853 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0673 |
| havariVekt | 2,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0127 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,862 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0029 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3200,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3257,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.29
- Løpskapasitet
- 15.21
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 5.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 15.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1811 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,055 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0896 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2646 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9867 |
| bomVekt | 1,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6148 |
| bomStorSigma | 0,8528 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0833 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3609,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4114,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 25 | 25.08.2026 SK#9 Nævra, bom 2.24 | 70 | nr. 3043 |
| Bom over fem minutter | 99 | 06.06.2026 Vårløpet 2026, bom 11.27 | 141 | nr. 2790 |
| Bom over ti minutter | 99 | 06.06.2026 Vårløpet 2026, bom 11.27 | 284 | nr. 5070 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.09.2026 | Nattløp Fellesstart | ABC | 21.46 | 16 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | SK#9 Nævra | A5 | 1.14.14 | 11 | 7.03 | 14.40 | 1.24 | 15.03 | 2.09 | |
| 23.06.2026 | SBO-mesterskapet 2026 | D 17- | 1.41.42 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 35- | 19.21 | 5 /8 | 0.33 | 8.15 | 0.14 | 8.49 | 0.12 | |
| 16.06.2026 | Stjørdalskarusell nr. 6 - 2026 | A5 | 1.09.53 | 12 | 4.29 | 13.34 | 0.52 | 14.53 | 2.09 | |
| 07.06.2026 | Byåsenstafetten individuelle klasser | AK-åpen | 45.35 | 3 /10 | 2.24 | 13.36 | 0.43 | 14.53 | 2.09 | |
| 06.06.2026 | Vårløpet 2026 | D 21- | 1.41.25 | 4 /4 | 26.57 | 17.31 | 4.39 | 14.53 | 2.09 | |
| 02.06.2026 | Stjørdalskarusell nr. 5-2026 | A4,4 | 47.21 | 13 | 3.51 | 12.35 | 1.01 | 14.53 | 2.09 | |
| 26.05.2026 | Treningsløp 4 | A | 51.18 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 21-39 | 23.41 | 16 /18 | 1.01 | 9.03 | 0.24 | 9.02 | 0.12 | |
| 05.05.2026 | Stjørdalskarusell nr. 3 - 2026 | A5 | 1.20.47 | 12 | 8.40 | 14.49 | 1.35 | 15.28 | 1.57 | |
| 30.04.2026 | Trondheim Sprintcup, løp 4 | D 21-39 | 23.34 | 11 /14 | 0.45 | 8.55 | 0.17 | 8.54 | 0.13 | – |
| 28.04.2026 | Treningsløp Vikanåsen | A | 1.30.33 | 8 | 15.33 | 19.23 | 3.20 | 15.25 | 1.58 | |
| 26.04.2026 | Blåveisløpet | AK-åpen | 47.11 | 9 /11 | 5.05 | 15.13 | 1.38 | 15.25 | 1.58 | |
| 21.04.2026 | SK 2 | A5 | 28.29 | 15 | 2.00 | 13.14 | 0.56 | 15.25 | 1.58 | |
| 16.04.2026 | SMN-cup nr. 1 | Åpen 2,5 | 20.16 | 7 /7 | 2.48 | 10.01 | 1.24 | 8.54 | 0.13 | – |
| 03.06.2025 | Treningsløp | A 5,2 | 1.14.06 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Stjørdalskarusell nr. 3-2025 | A5 | 1.00.33 | 15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2022 | Treningsløp SBO | A | 1.18.21 | 7 | 9.36 | 14.04 | 1.43 | 13.29 | 1.08 | |
| 31.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 2-2022 | A5 | 1.08.10 | 15 | 1.57 | 12.39 | 0.22 | 13.21 | 0.57 | |
| 29.06.2021 | Stjørdalskarusell nr. 5-2021 | A5 | 1.04.03 | 8 | 8.08 | 14.25 | 1.50 | 13.54 | 1.12 | |
| 08.06.2021 | Stjørdalskarusell nr. 3-2021 | A4 | 54.29 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2021 | Stjørdalskarusell nr. 2-2021 | A5 | 1.09.10 | 9 | 5.13 | 14.14 | 1.04 | 13.50 | 0.58 | – |
| 15.09.2020 | Stjørdalskarusell #11 | B3 | 44.22 | 3 | 2.32 | 12.59 | 0.45 | 14.19 | 1.40 | – |
| 09.06.2020 | Stjørdalskarusell nr.3-2019 | B3 | 45.07 | 9 | 6.47 | 16.07 | 2.25 | – | – | – |
| 19.06.2018 | Stjørdalskarusell 2018 - Løp 6 - Stjørdalsmesterskapet | D17- | 1.11.44 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2018 | Stjørdalskarusell 2018 - Løp 4 | 3 km - B | 39.08 | 2 | 1.24 | 12.00 | 0.26 | – | – | – |
| 02.05.2018 | Treningsløp SBO | Løype A | 7.46 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2018 | Treningsløp SBO | Løype B | 6.50 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2018 | Treningsløp SBO | Løype C | 9.10 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2018 | Treningsløp SBO | Løype D | 10.10 | 10 | 1.07 | 6.48 | 0.45 | – | – | – |
| 20.06.2017 | Stjørdalsmesterskap Selbuskogen | Direkte A kort | 49.40 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2017 | Stjørdalskarusell nr. 3-2017 | Direkte A kort | 49.40 | 1 | – | – | – | – | – | – |