Løperprofil
Olav Wangensteen
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.23
- Løpskapasitet
- 11.07
- O-evne
- 2.16
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 08.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0178 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1272 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0801 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0665 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2871 |
| bomVekt | 6,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6491 |
| bomStorSigma | 0,991 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,075 |
| havariVekt | 0,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2956,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3560,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.41
- Løpskapasitet
- 8.21
- O-evne
- 0.19
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0309 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2109 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0545 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3077 |
| bomVekt | 10,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3199 |
| bomStorSigma | 0,802 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1465 |
| havariVekt | 1,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3099,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3218,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.26
- Løpskapasitet
- 16.12
- O-evne
- 2.14
- Jevnhet ±
- 17,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 15 %
- Distanseprofil
- best på korte (+4,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 01.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,224 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4298 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1748 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,061 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2054 |
| bomVekt | 18,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5118 |
| bomStorSigma | 0,7803 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1186 |
| havariVekt | 4,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0635 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0134 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0132 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3810,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4335,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.21
- Løpskapasitet
- 13.29
- O-evne
- 1.52
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 13.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,055 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1588 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0954 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0713 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2683 |
| bomVekt | 22,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,425 |
| bomStorSigma | 0,6822 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0455 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0588 |
| havariVekt | 1,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9044 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0068 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3184,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3624,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.51
- Løpskapasitet
- 9.33
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.29
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2775 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0733 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,206 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8901 |
| bomVekt | 2,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,385 |
| bomStorSigma | 0,7909 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0324 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2284,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2591,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 24.10.2026 OBOS Trollnatta og Natt-o-toget, bom 2.28 | 65 | – |
| Bom over fem minutter | 29 | 26.08.2026 NSK Klubbmesterskap 2026, bom 5.10 | 76 | – |
| Bom over ti minutter | 175 | 07.05.2025 NSK Klubbcup #1 2025, bom 10.13 | 175 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | OBOS Trollnatta og Natt-o-toget | H 13-14 | 42.51 | 13 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H 13-14 | 1.58.53 | 42 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | NSK Klubbmesterskap 2026 | H 13-14 | 1.37.49 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | H14 | 28.20 | 33 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | H14 | 1.54.04 | 34 /40 | 16.06 | (30.25) | 4.18 | 19.57 | 3.29 | |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | H13-14 | 1.02.50 | 39 /48 | 11.49 | (24.38) | 4.38 | 16.46 | 2.26 | – |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | H13-14 | 29.17 | 42 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #7 | HC | 39.39 | 3 /7 | 12.23 | 18.52 | 6.29 | 13.57 | 2.19 | – |
| 03.06.2026 | NSK Klubbcup #2 2026 | H 13-14 | 1.03.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | B-åpen 13-16 | 26.40 | 2 /5 | 1.47 | 12.39 | 0.53 | – | – | – |
| 06.05.2026 | NSK Klubbcup #1 2026 | B-åpen 10-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 13-14 | 26.58 | 16 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 32.48 | 31 /51 | 6.57 | 12.46 | 2.43 | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | ÅL | 19.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | C-åpen 10-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | O-troll Festivalen | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | C-åpen 10-16 | 37.30 | 3 /7 | 4.30 | 17.57 | 2.09 | 16.54 | 1.51 | |
| 27.08.2025 | Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 3 | H 13-14 | 1.19.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2025 | Nydalten - direkteklasser KM stafett Østold og Akershus og Oslo | B-åpen | 1.25.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | NSK Klubbcup #2 - 2025 | C-åpen 10-16 | 54.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | NSK Klubbcup #1 2025 | H 13-14 | 53.15 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | H13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H 11-12 | 1.07.49 | 44 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2024 | Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | H 11-12 | 1.13.26 | 24 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | NSK Klubbcup #1 | H 11-12 | 59.32 | 3 /5 | 11.16 | 26.32 | 5.01 | 20.01 | 2.15 | |
| 21.10.2023 | Blodslitet | H 11-12 | 1.05.34 | 37 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | H 11-12 | 50.48 | 34 /39 | 3.45 | 18.45 | 1.23 | 19.49 | 1.56 | – |
| 11.06.2023 | Fossumløpet 2023 med Trimtex-cup | H 11-12 | 1.00.41 | 5 /7 | 7.57 | 24.56 | 3.16 | 19.49 | 1.56 | – |
| 24.05.2023 | NSK klubbcup #1 | H 11-12 | 43.53 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | H 11-12 | 46.50 | 15 /17 | 4.00 | 26.12 | 2.14 | – | – | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | H11-12 | 41.48 | 17 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | 24.41 | – | 0.26 | 20.19 | 0.21 | – | – | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | H 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | N1-åpen | 34.27 | 27 /37 | 0.07 | 20.45 | 0.04 | – | – | – |
| 29.03.2022 | Oslo City Cup nr. 1 - 2022 | HRekrutt | 23.42 | 14 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2021 | Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale | N-åpen | 3.04.13 | 32 /34 | 2.36 | 99.23 | 1.24 | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskapet skog Nydalens SK | H 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | Åpen | Akershus og Oslo 1 | 3 | 23.51 | 13 | 9 |