Løperprofil
William Barslund
Fredrikstad
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
Sprintrankingen
10 løp
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 2011 av 3540
Nr. 2011 av 3540 blant menn i Norge · nr. 82 av 116 i klassen H15–16 · nr. 40 av 54 i 2010-kullet
- Forventet kmtid
- 12.22
- Løpskapasitet
- 10.50
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 27.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0443 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0203 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0946 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,024 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1971 |
| bomVekt | 134,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5571 |
| bomStorSigma | 0,7318 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0336 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0446 |
| havariVekt | 9,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0296 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3388 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0102 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2882,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3292,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 918 av 1658
Nr. 918 av 1658 blant menn i Norge · nr. 70 av 91 i klassen H15–16 · nr. 38 av 51 i 2010-kullet
- Forventet kmtid
- 7.44
- Løpskapasitet
- 7.27
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0836 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0631 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0679 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0217 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3773 |
| bomVekt | 121,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2484 |
| bomStorSigma | 0,597 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0421 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0608 |
| havariVekt | 6,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0031 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9919 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2765,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2866,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.12
- Løpskapasitet
- 12.24
- O-evne
- 2.49
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 10.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0344 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0158 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1137 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0951 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,012 |
| bomVekt | 37,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,674 |
| bomStorSigma | 1,0475 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0536 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0819 |
| havariVekt | 2,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0774 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0041 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2917,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3578,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.35
- Løpskapasitet
- 11.15
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.33
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 13.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1255 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0749 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0922 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,172 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0452 |
| bomVekt | 11,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6212 |
| bomStorSigma | 0,9553 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0697 |
| havariVekt | 0,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8556 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0014 |
| fartSesongSin | −0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2657,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3209,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.00
- Løpskapasitet
- 7.36
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.29
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5062 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4598 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2434 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9245 |
| bomVekt | 0,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4075 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1817,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2151,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 27.10.2026 Klubbmesterskap natt, bom 2.57 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 161 | 25.04.2026 Lørdagskjappen, bom 7.19 | 189 | – |
| Bom over ti minutter | 559 | 20.04.2024 Lørdagskjappen, bom 21.13 | 559 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Klubbmesterskap natt | H 15-16 | 53.31 | 2 /2 | 7.12 | 11.39 | 1.34 | 12.23 | 1.32 | |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H 15-16 | 1.35.54 | 42 /55 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2026 | Ungdomsserien løp 6 - finale | H15-16 | 41.01 | 2 /4 | 3.48 | 10.12 | 0.57 | 12.32 | 1.31 | |
| 01.09.2026 | Ungdomsserie løp 5 | H 15-16 | 17.54 | 2 /5 | 0.01 | 7.26 | 0.00 | 7.46 | 0.16 | |
| 18.08.2026 | Ungdomsserien løp 4 | H 15-16 | 40.23 | 8 /12 | 7.01 | 13.01 | 2.16 | 12.57 | 1.43 | |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | H16 | 22.03 | 27 /47 | 0.00 | 7.14 | 0.00 | 7.54 | 0.17 | |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | H16 | 1.23.36 | 34 /43 | 8.44 | 12.44 | 1.20 | 12.57 | 1.43 | |
| 02.06.2026 | Ungdomsserien løp 3 | H 15-16 | 40.21 | 5 /5 | 4.15 | 12.13 | 1.17 | 13.09 | 1.44 | |
| 14.05.2026 | Klubbmesterskap | H 15-16 | 56.45 | 1 /2 | 7.00 | 13.06 | 1.39 | 13.25 | 1.49 | |
| 05.05.2026 | Ungdomsserien løp 2 | H 15-16 | 20.24 | 4 /5 | 2.36 | 8.59 | 1.09 | 8.10 | 0.19 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | H 15-16 | 1.10.55 | 24 /30 | 13.10 | 17.58 | 3.21 | 13.37 | 1.50 | |
| 21.04.2026 | Ungdomsserien løp 1 | H15-16 | 42.14 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | H 15-16 | 54.13 | 9 /14 | 6.29 | 8.34 | 1.01 | 8.11 | 0.19 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H15 | 29.46 | 91 /120 | 0.48 | 12.23 | 0.20 | 13.04 | 1.38 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H15 | 18.42 | 87 /112 | 2.41 | 8.56 | 1.17 | 8.23 | 0.18 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H15 | 17.05 | 77 /109 | 0.01 | 7.54 | 0.00 | 8.23 | 0.18 | |
| 28.10.2025 | Klubbmesterskap natt | H 15-16 | 54.15 | 2 /3 | 5.18 | 12.29 | 1.13 | 13.08 | 1.44 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H 15-16 | 1.55.57 | 47 /54 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Ungdomsserien løp 6 | H 15-16 | 25.17 | 7 /10 | 1.00 | 9.01 | 0.21 | 8.38 | 0.16 | |
| 09.09.2025 | Ungdomsserien løp 5 | H 15-16 | 56.17 | 5 /7 | 9.15 | 14.27 | 2.23 | 13.19 | 1.44 | |
| 31.08.2025 | KM Mellom | H 15-16 | 33.46 | 4 /5 | 3.04 | 13.17 | 1.12 | 13.16 | 1.40 | |
| 26.08.2025 | Ungdomsserien løp 4 | H 15-16 | 18.30 | 5 /10 | 0.04 | 8.10 | 0.02 | 8.39 | 0.18 | |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 15 | 25.07 | 42 /59 | 2.51 | 9.51 | 1.07 | 8.39 | 0.18 | |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 15 | 1.11.29 | 42 /51 | 15.31 | 16.30 | 3.35 | 13.16 | 1.40 | |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 15 | 16.20 | 28 /33 | 0.05 | 7.59 | 0.02 | 8.35 | 0.21 | – |
| 29.05.2025 | Klubbmesterskap | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Ungdomsserien løp 2 | H15-16 | 36.54 | 4 /7 | 1.30 | 11.12 | 0.27 | 12.23 | 1.14 | |
| 29.04.2025 | Ungdomsserien løp 1 | H 15-16 | 1.17.44 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | H 15-16 | 1.04.30 | 25 /32 | 4.15 | 13.22 | 0.53 | 13.16 | 1.30 | |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | H 15-16 | 1.05.41 | 12 /14 | 10.04 | 11.34 | 1.46 | – | – | – |
| 24.10.2024 | Klubbmesterkap Natt | H 13-14 | 38.11 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H 13-14 | 1.07.26 | 39 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Ungdomsserien løp 6 | H 13-14 | 18.13 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Ungdomsserien løp 5 | H 13-14 | 41.57 | 5 /6 | 2.22 | 15.26 | 0.52 | 17.19 | 2.53 | |
| 31.08.2024 | Ungdomsserien løp 4 | H 13-14 | 1.19.47 | 5 /7 | 3.43 | 21.17 | 0.59 | 17.46 | 3.10 | |
| 24.08.2024 | KM Mellom | H 13-14 | 30.57 | 6 /8 | 2.41 | 15.40 | 1.21 | 17.46 | 3.10 | |
| 04.08.2024 | Hovedløpet sprint | H 14 | 19.49 | 36 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | Hovedløpet lang | H 14 | 1.06.48 | 31 /46 | 5.18 | 15.38 | 1.14 | 17.46 | 3.10 | |
| 04.06.2024 | Ungdomsserien løp 3 | H13-14 | 26.30 | 3 /10 | 0.37 | 13.03 | 0.18 | 18.07 | 4.22 | |
| 14.05.2024 | KM sprint Østfold | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Ungdomsserien løp 2 | H13-14 | 21.41 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Ungdomsserien løp 1 | H 13-14 | 46.04 | 6 /7 | 3.58 | 20.52 | 1.48 | 20.41 | 5.25 | |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | H 13-14 | 1.14.28 | 29 /38 | 27.42 | 25.42 | 9.34 | 20.41 | 5.25 | |
| 06.04.2024 | Blåveissprinten | H 13-14 | 51.28 | 10 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 19.11.2023 | Østfold Vintercup løp 1 | B-åpen | 44.14 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | H 13-14 | 1.23.14 | 53 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | KM Lang | H 13-14 | 57.26 | 4 /7 | 10.53 | 18.46 | 3.33 | 19.00 | 5.08 | – |
| 12.09.2023 | Ungdomsserien løp 6 | H13-14 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Ungdomsserien løp 5 | H 13-14 | 24.50 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Ungdomsserien Løp 4 | H 13-14 | 15.11 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | Unionsmatchen | H 13-14 | 1.06.35 | 81 /88 | 16.40 | 16.44 | 4.11 | – | – | – |
| 23.05.2023 | Ungdomsserien Løp 3 | H1314 | 46.22 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Ungdomsserien Løp 2 | H 13-14 | 26.02 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Ungdomsserien løp 1 | H 13-14 | 1.17.59 | 11 /11 | 31.00 | 29.06 | 11.34 | – | – | – |
| 25.03.2023 | Blåveissprinten | H 13-14 | 48.14 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2023 | Østfold Vintercup løp 4 | B-åpen | 1.16.58 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.12.2022 | Østfold Vintercup løp 2 | Åpen C | 27.40 | 4 /8 | 6.01 | 19.10 | 4.10 | 16.27 | 1.59 | |
| 22.10.2022 | Blodslitet | H 11-12 | 44.48 | 32 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2022 | Klubbmesterskap natt | H 11-12 | 32.40 | 1 /1 | 3.02 | 17.25 | 1.37 | 16.29 | 2.37 | |
| 17.09.2022 | Ungdomsserien løp 7 med etterfinalen | H 11-12 | 55.38 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Ungdomsserien 6 | H 11-12 | 22.22 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | KM Mellom Østfold | H 11-12 | 27.29 | 4 /5 | 2.17 | 15.04 | 1.15 | 16.30 | 2.54 | |
| 23.08.2022 | Ungdomsserien løp 5 | H11-12 | 1.04.17 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | Klubbmesterskap Fredrikstad Skiklubb | H 11-12 | 40.23 | 1 /1 | 8.53 | 18.21 | 4.02 | 17.09 | 3.10 | |
| 24.05.2022 | Ungdomsserien løp 4 | H11-12 | 27.07 | 3 /5 | 0.40 | 15.32 | 0.23 | 17.09 | 3.10 | |
| 26.04.2022 | Ungdomsserien løp 2 - Langdistanse | H 11-12 | 1.06.22 | 6 /6 | 27.40 | (25.06) | 10.28 | 17.11 | 3.28 | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | H 11-12 | 35.02 | 16 /24 | 3.43 | 15.49 | 1.41 | 17.11 | 3.28 | – |
| 09.04.2022 | Halden O-Meeting Mellom | H 11-12 | 32.33 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2022 | Blåveissprinten | H 11-12 | 42.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2021 | Klubbmesterskap Fredrikstad skiklubb | H 11-12 | 56.00 | 6 /6 | 5.38 | 27.03 | 2.43 | – | – | – |
| 26.10.2021 | Klubbmesterskap Natt FSK | H 11-12 | 27.05 | 4 | 2.04 | 20.18 | 1.33 | 19.05 | 2.14 | |
| 16.10.2021 | Blodslitet | H 11-12 | 1.09.53 | 36 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Ungdomsserien finale | H 10-20 | 32.36 | 6 /8 | 6.52 | 21.48 | 4.35 | 18.40 | 2.28 | – |
| 07.09.2021 | Ungdomsserien løp 5 | H10-20 Utvikling | 46.28 | 3 /3 | 17.38 | (29.16) | 11.06 | 18.40 | 2.28 | – |
| 24.08.2021 | Ungdomsserien løp 4 | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Ungdomsserien løp 2 | N-åpen | 20.34 | – | 0.19 | 11.40 | 0.11 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | DHDH | Østfold 3 | 4 | 14.07 | 28 | 26 |