Løperprofil
Karoline Eltvik Vindfeld
Bergens Turnforening
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
7 løp
N-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.47
- Løpskapasitet
- 16.27
- O-evne
- 3.21
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 130 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3746 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6104 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0645 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3395 |
| bomVekt | 8,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8712 |
| bomStorSigma | 1,1128 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4376,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5268,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.13
- Løpskapasitet
- 8.00
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i februar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 09.01.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0181 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0432 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1222 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0694 |
| bomVekt | 8,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,17 |
| bomStorSigma | 0,7054 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0807 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0047 |
| fartSesongSin | −0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2968,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3046,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 300 av 335
Nr. 300 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 95 av 97 i klassen D13–14 · nr. 43 av 44 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 21.17
- Løpskapasitet
- 17.56
- O-evne
- 3.21
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 08.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3385 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4161 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0748 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0379 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,51 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3832 |
| bomVekt | 43,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7112 |
| bomStorSigma | 0,8649 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1108 |
| havariVekt | 5,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0035 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8937 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4220,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5008 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.27
- Løpskapasitet
- 14.51
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1499 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2063 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1136 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0646 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0903 |
| bomVekt | 40,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7452 |
| bomStorSigma | 0,8919 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0408 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,072 |
| havariVekt | 2,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0041 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6847 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3507,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4122,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.18
- Løpskapasitet
- 10.45
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 26.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1608 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,098 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1064 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1407 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1792 |
| bomVekt | 14,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3177 |
| bomStorSigma | 0,7704 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0336 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0412 |
| havariVekt | 1,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3447 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2569 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2943 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 08.09.2026 Pokalkamp #6, bom 5.35 | 32 | – |
| Bom over fem minutter | 18 | 08.09.2026 Pokalkamp #6, bom 5.35 | 99 | – |
| Bom over ti minutter | 44 | 30.08.2026 På veien mot NM stafett Bømoen, bom 13.27 | 159 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | KM Sprint | D 13-14 | 18.44 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Pokalkamp #6 | D13-14 | 56.19 | 2 /4 | 9.05 | 22.22 | 3.36 | 21.34 | 3.22 | |
| 01.09.2026 | Sprintcup #6 | D13-14 | 16.30 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 3B | 1.23.17 | 16 | 25.22 | 29.30 | 8.59 | – | – | – |
| 29.08.2026 | Kretsmesterskap Lemmesmarki | D 13-14 | 1.01.06 | 2 /2 | 18.44 | 28.26 | 8.43 | 21.22 | 3.37 | |
| 25.08.2026 | Pokalkamp #5 | D13-14 | 1.31.50 | 2 /2 | 6.43 | 22.25 | 1.38 | 21.22 | 3.37 | |
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | D 13-14 | 58.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | D 13-14 | 51.42 | 7 /12 | 4.00 | 17.37 | 1.22 | 21.22 | 3.37 | |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | D13-14 | 1.04.35 | 2 /2 | 21.21 | (30.35) | 10.07 | 21.12 | 4.02 | – |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | D 13-14 | 22.45 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | D13-14 | 56.09 | 2 /5 | 11.16 | 23.45 | 4.46 | – | – | – |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | D 13-14 | 25.27 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | D 13-14 | 32.48 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | D11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | D 11-12 | 43.09 | 7 /8 | 6.35 | 17.45 | 2.42 | 18.38 | 2.54 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | D 11-12 | 1.01.23 | 8 /8 | 22.51 | (27.06) | 10.05 | 18.38 | 2.54 | |
| 20.05.2025 | Pokalkamp-4 Bergen | D11-12 | 1.09.27 | 1 /3 | 8.55 | 19.48 | 2.32 | 18.05 | 2.32 | |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | D 11-12 | 24.33 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Pokalkamp-2 Bergen | D11-12 | 1.09.41 | 3 /3 | 17.12 | (25.31) | 6.18 | 17.04 | 2.33 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | D11-12 | 29.35 | 4 /4 | 5.24 | 16.28 | 3.00 | 17.04 | 2.33 | |
| 18.08.2024 | Vestlandsmesterskap langdistanse | D 11-12 | 45.03 | 5 /5 | 4.49 | 22.05 | 2.22 | 17.13 | 1.36 | – |
| 17.08.2024 | Vestlandsmesterskap mellomdistanse | D 11-12 | 25.06 | 5 /7 | 0.19 | 14.10 | 0.11 | 17.13 | 1.36 | – |
| 07.04.2024 | Vestlandspremieren-III (Hordalandscupen 1) | D 11-12 | 57.29 | 3 /3 | 8.11 | 21.16 | 3.02 | – | – | – |
| 09.01.2024 | Urb-O #4 vinteren 2023-2024 Free Challenge | DN | 11.58 | 2 /7 | 0.03 | 8.41 | 0.02 | 9.58 | 0.13 | |
| 19.09.2023 | pokalkampfinale Bergen | N2-åpen 9-16 | 25.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | N2-åpen 9-16 | 39.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | pokalkamp 5 Bergen | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Mellom | D/H 9-10 | 32.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Lang | D/H 9-10 | 24.10 | 5 /6 | 2.13 | 13.41 | 1.15 | 14.36 | 1.44 | |
| 13.06.2023 | pokalkamp 4 Bergen | N2-åpen 9-16 | 34.26 | – | 7.03 | 16.41 | 3.25 | 14.41 | 1.56 | |
| 16.04.2023 | Kristtornløp (Hordalandscup 1/23) | D 9-10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2023 | Urb-O #4 vinteren 2022-2023 | DN | 23.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2022 | Urb-O #1 vinteren 2022-2023 | DN | 21.54 | 5 /8 | 1.23 | 13.07 | 0.50 | 11.39 | 0.13 | |
| 20.09.2022 | sprintcup 5 Bergen | DN | 21.29 | 9 /9 | 7.00 | (16.46) | 5.28 | 10.15 | 0.17 | – |
| 13.09.2022 | pokalkampfinale Bergen | N2-åpen 9-16 | 59.57 | 11 /19 | 11.55 | 15.59 | 3.11 | 14.30 | 1.52 | |
| 06.09.2022 | pokalkamp 6 Bergen | N2-åpen 9-16 | 36.49 | – | 6.30 | 16.45 | 2.57 | 14.30 | 1.52 | |
| 30.08.2022 | sprintcup 4 Bergen | DN | 12.00 | 7 /11 | 0.34 | 9.21 | 0.26 | – | – | – |
| 27.08.2022 | Sprintløp | D/H9-10 | 19.51 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | pokalkamp 5 Bergen | N1-åpen -16 | 30.21 | 11 /19 | 6.41 | 15.00 | 3.18 | 13.56 | 1.19 | |
| 29.05.2022 | Odda 2-dagars (HOK-ranking 3/2022) | D/H 9-10 | 23.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2022 | Odda 2-dagars / KM mellom | N2-åpen 9-16 | 34.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2022 | pokalkamp 1 Bergen | N2-åpen 9-16 | 35.25 | – | 3.44 | 13.09 | 1.23 | 13.38 | 0.58 | |
| 07.09.2021 | pokalkamp 6 Bergen | D/H-10N | 55.40 | – | 4.12 | 17.15 | 1.18 | 15.37 | 1.04 | – |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Dag 1 | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | pokalkamp 4 Bergen | D/H-10N | 28.31 | – | 1.12 | 16.01 | 0.40 | – | – | – |
| 01.06.2021 | pokalkamp 3 Bergen | D/H-10N | 35.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | KM Sprintstafett | H/D 11-16 | Bergens TF 1 | 2 | 8.19 | 4 | 4 |