Løperprofil
Johan Eltvik Vindfeld
Bergens Turnforening
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
4 løp
N-rankingen
9 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.28
- Løpskapasitet
- 9.08
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 28.03.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1195 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3591 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0663 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1512 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1344 |
| bomVekt | 9,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4709 |
| bomStorSigma | 0,8154 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0894 |
| havariVekt | 0,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3388,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3509,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.01
- Løpskapasitet
- 14.54
- O-evne
- 5.07
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 160 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 08.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1512 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2536 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0949 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0423 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2674 |
| bomVekt | 35,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0749 |
| bomStorSigma | 1,0225 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,056 |
| havariVekt | 3,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9076 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3505,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4710,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.55
- Løpskapasitet
- 12.23
- O-evne
- 2.32
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 123 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 19.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0301 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0327 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0952 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0697 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0215 |
| bomVekt | 29,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,812 |
| bomStorSigma | 0,8615 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0431 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1087 |
| havariVekt | 2,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0096 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6009 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2924,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3523,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.16
- Løpskapasitet
- 9.16
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.41
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 26.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,31 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2605 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1127 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1399 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0633 |
| bomVekt | 18,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6105 |
| bomStorSigma | 0,8428 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0336 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0408 |
| havariVekt | 1,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4011 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2214,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2693,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 08.09.2026 Pokalkamp #6, bom 7.03 | 28 | – |
| Bom over fem minutter | 12 | 08.09.2026 Pokalkamp #6, bom 7.03 | 47 | – |
| Bom over ti minutter | 37 | 19.05.2026 Pokalkamp #3, bom 12.32 | 75 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | KM Sprint | H 13-14 | 14.42 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Pokalkamp #6 | H13-14 | 58.55 | 6 /8 | 14.54 | 23.24 | 5.55 | 20.21 | 5.10 | |
| 25.08.2026 | Pokalkamp #5 | H13-14 | 1.03.49 | 2 /5 | 5.07 | 15.35 | 1.15 | 19.37 | 4.58 | |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | H13-14 | 54.16 | 7 /9 | 16.48 | 25.42 | 7.57 | 22.24 | 6.35 | |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | H 13-14 | 17.46 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | H13-14 | 1.31.48 | 3 /4 | 48.04 | (38.49) | 20.20 | 22.57 | 7.25 | – |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | H 13-14 | 26.42 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Pokalkamp #1 | H13-14 | 1.25.22 | 5 /7 | 24.50 | 23.16 | 6.46 | 22.57 | 7.25 | – |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | H 13-14 | 21.12 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | Pokalkamp-7 Bergen | H11-12 | 54.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | H11-12 | 41.23 | 1 /4 | 4.30 | 16.19 | 1.57 | 15.52 | 2.36 | |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | H 11-12 | 31.59 | 3 /5 | 3.07 | 13.09 | 1.17 | 15.52 | 2.36 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | H 11-12 | 47.55 | 5 /5 | 14.27 | 21.09 | 6.23 | 15.52 | 2.36 | |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | H11-12 | 29.27 | 4 /5 | 5.35 | 16.23 | 3.06 | 15.29 | 3.08 | – |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | HN | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | pokalkampfinale Bergen | N2-åpen 9-16 | 25.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Mellom | D/H 9-10 | 27.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Lang | D/H 9-10 | 22.12 | 3 /6 | 2.42 | 12.34 | 1.32 | 13.00 | 1.53 | |
| 13.06.2023 | pokalkamp 4 Bergen | N2-åpen 9-16 | 28.33 | – | 4.40 | 13.50 | 2.16 | 12.50 | 1.57 | |
| 30.05.2023 | pokalkamp 3 Bergen | C-åpen 10-16 | 1.19.45 | 5 /7 | 30.56 | 29.49 | 11.34 | – | – | – |
| 16.05.2023 | pokalkamp 2 Bergen | N2-åpen 9-16 | 35.42 | 3 /8 | 4.05 | 15.10 | 1.44 | 12.16 | 2.02 | |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | C-åpen 10-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | sprintcup 2 Bergen | HN | 11.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Kristtornløp (Hordalandscup 1/23) | H 9-10 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2023 | Sprintcup 1 Bergen | HN | 27.14 | 14 /16 | 12.27 | (17.12) | 7.52 | 10.24 | 0.31 | |
| 10.01.2023 | Urb-O #4 vinteren 2022-2023 | HN | 15.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2022 | Urb-O #3 vinteren 2022-2023 | HN | 7.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2022 | Urb-O #1 vinteren 2022-2023 | HN | 17.40 | 5 /10 | 1.07 | 10.35 | 0.40 | 10.13 | 0.16 | – |
| 27.09.2022 | sprintcupfinale Bergen | HN | 20.59 | 13 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2022 | sprintcup 5 Bergen | HN | 18.18 | 22 /30 | 6.49 | 14.17 | 5.19 | – | – | – |
| 13.09.2022 | pokalkampfinale Bergen | N2-åpen 9-16 | 1.03.05 | 12 /19 | 26.23 | 16.50 | 7.02 | 12.49 | 2.37 | |
| 06.09.2022 | pokalkamp 6 Bergen | N2-åpen 9-16 | 33.56 | – | 6.13 | 15.26 | 2.50 | 12.49 | 2.37 | |
| 30.08.2022 | sprintcup 4 Bergen | HN | 7.08 | 3 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2022 | KM Lang (HOK-ranking 6/2022) | H 9-10 | 25.07 | 3 /5 | 5.20 | 13.40 | 2.54 | 11.57 | 1.30 | |
| 27.08.2022 | Sprintløp | D/H9-10 | 18.39 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | pokalkamp 4 Bergen | N2-åpen 9-16 | 56.33 | – | 14.06 | 14.11 | 3.32 | 11.09 | 1.23 | – |
| 29.05.2022 | Odda 2-dagars (HOK-ranking 3/2022) | D/H 9-10 | 20.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2022 | Odda 2-dagars / KM mellom | N2-åpen 9-16 | 27.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2022 | pokalkamp 1 Bergen | N2-åpen 9-16 | 22.29 | – | 0.59 | 8.21 | 0.22 | 10.07 | 0.48 | |
| 21.09.2021 | pokalkampfinale Bergen | D/H-10N | 16.22 | 6 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | pokalkamp 6 Bergen | D/H-10N | 54.54 | – | 4.25 | (17.01) | 1.22 | 11.51 | 1.05 | – |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Dag 1 | N-åpen | 13.05 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | pokalkamp 4 Bergen | D/H-10N | 16.53 | – | 0.31 | 9.29 | 0.17 | – | – | – |
| 01.06.2021 | pokalkamp 3 Bergen | D/H-10N | 16.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | KM Sprintstafett | H/D 11-16 | Bergens TF 1 | 1 | 8.21 | 3 | 4 |