Løperprofil
Peder Munkeby
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
11 løp
N-rankingen
32 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.09
- Løpskapasitet
- 12.53
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1302 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2277 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0795 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1437 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0011 |
| bomVekt | 4,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4756 |
| bomStorSigma | 0,8178 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0736 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3428,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3765,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.42
- Løpskapasitet
- 15.38
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.15
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 03.10.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1992 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6022 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0909 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2599 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0126 |
| bomVekt | 1,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5631 |
| bomStorSigma | 0,8435 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3676,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4164,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.57
- Løpskapasitet
- 15.07
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.14
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 21.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1684 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2257 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1021 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1749 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1228 |
| bomVekt | 10,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4538 |
| bomStorSigma | 0,7776 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1029 |
| havariVekt | 0,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0023 |
| fartSesongSin | 0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3568,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3998,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.40
- Løpskapasitet
- 11.57
- O-evne
- 0.43
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 33 (sist 24.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0538 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0593 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,093 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1085 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7611 |
| bomVekt | 23,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0895 |
| bomStorSigma | 0,6069 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0334 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0294 |
| havariVekt | 1,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2855,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3026,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1, bom 2.00 | 179 | – |
| Bom over fem minutter | 85 | 14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka, bom 12.40 | 247 | – |
| Bom over ti minutter | 85 | 14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka, bom 12.40 | 449 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.04.2025 | O-sjuer 1 Staupsmarka | C2 | 11.08 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | C2 | 30.46 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | N1 | 19.43 | 4 | 0.31 | 13.58 | 0.22 | 14.46 | 0.35 | |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | N 1 / Råtass | 17.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | C2 | 33.52 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | 1,5N | 37.13 | – | 4.12 | 14.00 | 1.35 | 13.58 | 1.21 | – |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | N2-åpen 9-16 | 30.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | N2-åpen 9-16 | 31.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | N1 | 37.57 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | N1 | 25.53 | – | 0.48 | 14.40 | 0.27 | 15.19 | 0.37 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | 1,5N | 21.31 | – | 1.40 | 15.59 | 1.14 | – | – | – |
| 21.09.2022 | Treningsløp natt, Staupshaugen | C | 25.25 | 9 | 2.40 | 17.59 | 1.53 | 19.52 | 1.52 | |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Mycket lätt 2 km | 41.00 | 40 /51 | 0.08 | 19.22 | 0.04 | 16.46 | 0.38 | |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | C2 | 33.50 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | O-sjuer 9, Masteråsen | C2 | 51.03 | 14 | 2.03 | 19.41 | 0.47 | 19.52 | 1.52 | |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | C2 | 25.48 | 29 | 0.57 | 21.12 | 0.47 | 22.30 | 2.29 | |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | C2 | 43.11 | 21 | 7.34 | 28.19 | 4.58 | 22.30 | 2.29 | |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | N - åpen | 38.12 | – | 0.43 | 14.15 | 0.16 | 14.38 | 0.40 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | C2 | 1.07.31 | 17 | 11.45 | 27.43 | 4.49 | 21.27 | 2.20 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | N - åpen | 38.12 | – | 0.43 | 14.42 | 0.17 | 14.46 | 0.42 | |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | N1 | 34.31 | 11 | 1.38 | 14.46 | 0.42 | 14.46 | 0.42 | |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | N1 | 26.45 | 12 | 0.56 | 15.13 | 0.32 | 14.46 | 0.42 | |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 25.56 | 19 | 1.25 | 15.42 | 0.51 | 14.28 | 0.45 | |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | N1 | 2.27 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | N1 | 19.27 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2021 | Bygdakamp 6 | N1 | 33.48 | – | 1.45 | 13.57 | 0.43 | 14.17 | 0.45 | |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | N1 | 20.55 | 8 | 0.52 | 13.27 | 0.33 | 14.22 | 0.47 | |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | N1 | 18.55 | 8 | 0.11 | 14.14 | 0.08 | 14.46 | 0.48 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | Løype: N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2021 | O-sjuer 5, Gjeldsåsen | C2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | C2 | 51.09 | 25 | 3.42 | 19.44 | 1.26 | 17.54 | 1.31 | – |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 31.36 | 26 | 2.58 | 17.13 | 1.37 | 15.20 | 0.52 | |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | B3 | 57.19 | 53 | 2.10 | 24.33 | 0.56 | 19.53 | 1.30 | – |
| 12.09.2020 | Mini-Ælgjakten | N1 | 33.48 | – | 1.45 | 16.28 | 0.51 | 15.16 | 0.49 | |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | N1 | 32.41 | – | 3.04 | 15.19 | 1.26 | 14.48 | 0.51 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | N1 | 27.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | N-åpen | 16.11 | – | 0.56 | 12.42 | 0.44 | 14.25 | 0.49 | |
| 24.04.2019 | BK 1 | C 2 | 24.57 | 27 | 1.28 | 17.26 | 1.02 | 16.50 | 1.32 | |
| 12.09.2018 | O-sjuer nr. 10 | N1 | 31.31 | – | 2.41 | 16.09 | 1.22 | 16.03 | 0.52 | |
| 05.09.2018 | BK 6 | N 1,5 | 47.51 | – | 2.57 | 15.59 | 0.59 | 16.03 | 0.52 | |
| 29.08.2018 | O-sjuer nr. 9 | N1/C2 | 19.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2018 | Bygdakamp 5 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2018 | O-sjuer nr 7 | N1 | 27.33 | – | 1.15 | 16.16 | 0.44 | 15.49 | 0.52 | |
| 13.06.2018 | Bygdakamp 4 | N1 | 20.53 | – | 0.17 | 14.35 | 0.12 | 15.49 | 0.52 | |
| 30.05.2018 | Bygdakamp 3 | N 1,5 | 34.12 | – | 1.46 | 19.20 | 1.00 | 16.29 | 1.01 | |
| 16.05.2018 | O-sjuer nr. 4 | N1 | 34.16 | – | 2.04 | 15.14 | 0.55 | 16.29 | 1.01 | |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | N1 | 25.10 | – | 2.12 | 16.05 | 1.24 | 16.29 | 1.01 | |
| 02.05.2018 | O-sjuer nr 3 | C2 | 35.52 | 26 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2018 | O-sjuer 2, Momarka | N1/C2 | 20.22 | – | 0.00 | 18.11 | 0.00 | 17.43 | 1.06 | |
| 11.04.2018 | O-sjuer 1, Hegle | B3/C5 | 46.27 | 21 | 4.30 | 30.12 | 2.56 | – | – | – |
| 13.09.2017 | O-sjuer 10 | N1/C2 | 27.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2017 | Bygdakamp 4 | N 1,5 | 34.22 | – | 1.47 | 16.15 | 0.51 | 17.20 | 1.13 | |
| 16.08.2017 | O-sjuer 8 | N1 | 1.04.17 | – | 11.18 | (26.04) | 4.35 | 17.20 | 1.13 | |
| 07.06.2017 | Bygdakamp 3 Verdal - 2017 | C 2 | 33.37 | 27 | 4.00 | 26.41 | 3.11 | 22.44 | 1.59 | |
| 31.05.2017 | O-sjuer 5 | C2 | 51.53 | 24 | 11.47 | (30.19) | 6.53 | 21.18 | 1.56 | |
| 24.05.2017 | Bygdakamp 2 | N 1,5 | 40.59 | – | 2.49 | 18.55 | 1.18 | 17.38 | 0.51 | |
| 10.05.2017 | O-sjuer 4 | N1/C2 | 13.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | N1 | 20.55 | 8 | 0.52 | 24.06 | 1.00 | 17.38 | 0.51 | |
| 22.06.2016 | O-sjuer nr. 7 | C2 | 42.22 | 15 | 2.34 | 22.01 | 1.20 | 18.59 | 1.02 | |
| 25.05.2016 | O-sjuer nr. 5 | N1 | 36.43 | – | 3.13 | 20.37 | 1.48 | 17.42 | 0.47 | |
| 18.05.2016 | Bygdakamp 2 - Verdal | N1 | 31.27 | – | 0.25 | 18.58 | 0.15 | 17.42 | 0.47 | |
| 11.05.2016 | O-sjuer nr. 4 | N1/C2 | 19.49 | – | 2.16 | 16.48 | 1.55 | 17.42 | 0.47 | |
| 04.05.2016 | Bygdakamp 1 - Skøynar | N1 | 48.29 | – | 0.30 | 18.36 | 0.12 | 17.42 | 0.47 | |
| 20.04.2016 | O-sjuer nr. 2 | N1/C2 | 19.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2016 | O-sjuer nr. 1 | B3/C5 | 40.39 | 41 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2015 | Bygdakamp 5, Skøynar | C2 | 50.56 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2015 | O-sjuer nr 8 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2015 | Bygdakamp 3 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2015 | O-sjuer nr 4 og BK 1 | C2 | 44.00 | 32 | 2.37 | 22.43 | 1.21 | 18.39 | 1.03 | – |
| 29.04.2015 | O-sjuer nr 3 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2015 | O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2015 | O-sjuer nr 1 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2014 | O-sjuer 9, Børsåsen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2014 | O-sjuer 8, Rinnleiret | B3 | 14.50 | 3 | 0.03 | 11.42 | 0.02 | – | – | – |
| 27.08.2014 | O-sjuer 8, Rinnleiret | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | N1 | 19.27 | 11 | 0.04 | 15.21 | 0.03 | 15.18 | 0.57 | – |
| 13.08.2014 | O-sjuer 7, Heståsdalen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2014 | O-sjuer 6, Rinnbustaden | N1 | 43.33 | – | 2.28 | 21.17 | 1.12 | – | – | – |
| 28.05.2014 | Bygdakamp nr.2, Frol il | N1.5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2014 | O-sjuer 4, Stubbmodalen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2014 | O-sjuer 2, Håa | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2013 | O-sjuern 9 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2013 | O-sjuern 8 | C2 | 40.23 | 20 | 1.40 | 24.39 | 1.01 | – | – | – |
| 12.06.2013 | O-sjuern 7 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2013 | O-sjuern 6 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2013 | O-sjuern 5 og Klubbmesterskap | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2013 | O-sjuern 4 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2013 | O-sjuern 3 og Klubbmesterskap | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2013 | O-sjuern 1 | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2012 | O-sjuer nr. 9 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |