Løperprofil
Ingeborg Meyer
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
4 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.20
- Løpskapasitet
- 15.13
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2968 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3424 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0749 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0578 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9742 |
| bomVekt | 11,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4996 |
| bomStorSigma | 0,6525 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0362 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 2,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4047,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4345,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.32
- Løpskapasitet
- 11.19
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 09.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3322 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,364 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0772 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0407 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1426 |
| bomVekt | 37,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2365 |
| bomStorSigma | 0,575 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0826 |
| havariVekt | 2,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7902 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0058 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4194,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4276,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.11
- Løpskapasitet
- 16.54
- O-evne
- 2.17
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2785 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2997 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,083 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0555 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2236 |
| bomVekt | 24,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4328 |
| bomStorSigma | 0,8825 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0514 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1178 |
| havariVekt | 3,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,017 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0026 |
| fartSesongSin | −0,0042 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3977,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4512,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.22
- Løpskapasitet
- 11.08
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 14,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 15.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,143 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1703 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1434 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0755 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0182 |
| bomVekt | 19,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2719 |
| bomStorSigma | 0,6197 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0468 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0587 |
| havariVekt | 1,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7038 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0028 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2627,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2918,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 26.09.2026 Loffelunken, bom 2.48 | 50 | nr. 3549 |
| Bom over fem minutter | 38 | 12.09.2026 Tour de Trondheim #2 - Mellomdistanse, bom 6.51 | 152 | nr. 4762 |
| Bom over ti minutter | 191 | 21.08.2023 Wing4er 2023 - løp 3, bom 12.17 | 191 | nr. 3875 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Gimse by Night | B | 38.47 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2026 | Byåsennatta | D 35- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 34.04 | 24 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 34.04 | 38 /42 | 1.12 | 16.04 | 0.34 | 16.20 | 1.06 | – |
| 26.09.2026 | Loffelunken | Orange 3,0 | 54.14 | 15 /25 | 4.51 | 18.54 | 1.41 | 19.10 | 2.16 | – |
| 12.09.2026 | Tour de Trondheim #2 - Mellomdistanse | B-åpen 17- | 55.39 | 7 /11 | 7.42 | 20.42 | 2.52 | 19.10 | 2.16 | – |
| 11.09.2026 | Tour de Trondheim #1 - Sprint + STOK ungdomsløp finale | B-åpen 17- | 18.36 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2026 | Wing4er 2026 - løp 3 / fellesstart | C-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | D 40- | 29.31 | 12 /14 | 0.30 | 14.39 | 0.15 | 11.31 | 0.14 | |
| 15.01.2026 | HLP kveldssamling 1 - innendørsorientering | Gjester C | 15.59 | 1 /1 | 2.55 | 14.21 | 2.37 | 11.18 | 0.16 | |
| 15.10.2025 | Gimse by Night | C | 28.43 | 3 /5 | 1.04 | 11.44 | 0.26 | 12.33 | 1.08 | |
| 01.10.2025 | Byåsennatta | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2025 | Fremo-natta | B-åpen | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 30.18 | 35 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 5 | 30.18 | 44 /47 | 4.36 | 18.19 | 2.47 | – | – | – |
| 08.09.2025 | Wing4er 2025 - løp 4 / fellesstart | D 40- | 42.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2025 | Wing4er 2025 - løp 3 | C-åpen | 27.03 | 1 /2 | 1.21 | 11.16 | 0.39 | 12.46 | 1.13 | |
| 31.05.2025 | KM Sprintstafett - Inviduelle klasser | Åpen 17 | 26.24 | 6 /7 | 5.15 | 12.43 | 2.32 | 10.38 | 0.17 | – |
| 07.05.2025 | Trondheim sprintcup, løp 5 | AK-åpen | 24.00 | 4 /8 | 0.32 | 10.37 | 0.14 | 10.38 | 0.17 | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 38.58 | 18 /72 | 4.41 | 14.49 | 1.47 | 15.24 | 1.19 | |
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | B-åpen | 53.23 | 4 /5 | 8.22 | 17.46 | 2.47 | – | – | – |
| 27.05.2024 | Wing4er 2024 - løp 1 | D 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Trondheim sprintcup, løp 4 | AK-åpen | 33.33 | 2 /3 | 0.38 | 11.00 | 0.12 | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett - Individuelle klasser | N1-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett NTOK og STOK | N1-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | D 40- | 23.11 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 40- | 28.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2023 | Tour de Trondheim dag 2 | C-åpen 17- | 46.32 | 2 /4 | 3.41 | 21.19 | 1.41 | 19.29 | 1.22 | |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | N2-åpen 10-20 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | Wing4er 2023 - løp 4 - fellesstart | B-åpen | 1.10.35 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2023 | Wing4er 2023 - løp 3 | B-åpen | 1.10.38 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2023 | Wing4er 2023 - løp 2 / klubbmesterskap | C-åpen | 24.05 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2023 | Wing4er 2023 - løp 1 | B-åpen | 1.20.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2022 | Wing4er 2022 - løp 2 / klubbmesterskap | C-åpen | 47.44 | 1 /1 | 2.31 | 16.33 | 0.52 | 15.48 | 1.18 | – |
| 05.09.2021 | Tour de Trondheim | Publikum/følge | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2021 | Wing4er 2 | C-åpen | 30.05 | 1 /3 | 3.37 | 13.53 | 1.40 | – | – | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | Skygge | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | Leder/Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2018 | Myrsprinten | N-åpen | 26.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2017 | Svilletråkket/flexoløp | N-åpen | 1.03.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2017 | Pinsesprinten | Råtass | 11.00 | – | – | – | – | – | – | – |