Løperprofil
Hanne Kvikne Furberg
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1598 av 2067
Nr. 1598 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 152 av 218 i klassen D55–59 · nr. 35 av 45 i 1971-kullet
- Forventet kmtid
- 17.11
- Løpskapasitet
- 14.53
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i desember (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 29 (sist 24.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2731 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2741 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0995 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0219 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2511 |
| bomVekt | 140,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,777 |
| bomStorSigma | 0,8984 |
| antallBom | 78 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,114 |
| havariVekt | 11,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2615 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0103 |
| fartSesongSin | 0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3961,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4572,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.32
- Løpskapasitet
- 10.11
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2293 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2359 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0558 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0801 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4357 |
| bomVekt | 17,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4568 |
| bomStorSigma | 0,5192 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1486 |
| havariVekt | 1,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6167 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3779,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3903,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.43
- Løpskapasitet
- 15.27
- O-evne
- 2.16
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1877 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,152 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1344 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0318 |
| bomVekt | 2,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5853 |
| bomStorSigma | 0,8997 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3633,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4167,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.18
- Løpskapasitet
- 14.36
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1348 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,141 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2358 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9496 |
| bomVekt | 0,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,484 |
| bomStorSigma | 0,8532 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3447,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3845,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 13.08.2026 Internløp 10 Granåsen, bom 3.05 | 54 | nr. 4172 |
| Bom over fem minutter | 21 | 13.08.2026 Internløp 10 Granåsen, bom 13.46 | 63 | nr. 5832 |
| Bom over ti minutter | 21 | 13.08.2026 Internløp 10 Granåsen, bom 13.46 | 173 | nr. 7251 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.09.2026 | Internløp 15 | Mellom | 47.08 | 13 | 2.18 | 13.28 | 0.39 | 17.12 | 2.18 | |
| 31.08.2026 | Wing4er 2026 - løp 3 / fellesstart | D 40- | 1.14.28 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2026 | Internløp 10 Granåsen | Mellom | 1.28.58 | 31 | 16.51 | 20.55 | 3.58 | 17.47 | 2.30 | |
| 06.08.2026 | Internløp Øya-Kalvskinnet | Mellom | 37.30 | 23 | 0.57 | 13.46 | 0.21 | 17.47 | 2.30 | |
| 15.06.2026 | Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap | D 40- | 1.19.12 | 2 /2 | 5.22 | 17.01 | 1.09 | 17.27 | 2.22 | |
| 18.05.2026 | Wing4er 2026 - løp 1 | A-åpen | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Internløp 00 Dragvoll innendørs | Lang | 43.22 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2025 | Internløp 15 Dragvoll | Kort | 35.56 | 5 | 1.45 | 14.07 | 0.41 | 17.39 | 2.30 | |
| 21.08.2025 | Internløp 10 Siimsåsen | Mellom | 1.19.55 | 18 | 6.16 | 17.03 | 1.20 | 18.02 | 2.39 | |
| 18.08.2025 | Wing4er 2025 - løp 3 | D 40- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2025 | Internløp 09 Fremo | Mellom | 1.29.22 | 26 | 16.15 | (27.35) | 5.01 | 18.02 | 2.39 | |
| 16.06.2025 | Wing4er 2025 - løp 2 / klubbmesterskap | D 40- | 1.17.00 | 2 /3 | 14.13 | 18.10 | 3.21 | 17.46 | 2.49 | |
| 12.06.2025 | Internløp 05 Solemsåsen | Kort | 57.23 | 16 | 7.27 | 18.32 | 2.24 | 17.46 | 2.49 | |
| 26.05.2025 | Wing4er 2025 - løp 1 | D 40- | 55.23 | 3 /3 | 5.48 | 16.57 | 1.47 | 17.21 | 2.40 | |
| 22.05.2025 | Internløp 03 Austlimyra | Mellom | 1.00.53 | 16 | 7.42 | 16.29 | 2.05 | 17.21 | 2.40 | |
| 20.05.2025 | Løp 4, Chamonix | D 50-54 år/Lang (blå) | 49.16 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2025 | Internløp 01 Rotvoll | Mellom | 34.29 | 9 | 3.27 | 14.11 | 1.25 | 17.21 | 2.40 | |
| 03.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 1 | D 50-59 | 27.49 | 5 /8 | 5.16 | 12.05 | 2.17 | 10.15 | 0.24 | – |
| 02.09.2024 | Wing4er 2024 - løp 4 | D 40- | 1.23.05 | 4 /4 | 4.19 | 19.46 | 1.02 | 18.27 | 3.04 | |
| 19.08.2024 | Wing4er 2024 - løp 3 | D 40- | 1.21.48 | 2 /2 | 5.32 | 17.38 | 1.14 | 18.15 | 3.05 | |
| 08.08.2024 | Internløp 09 Tømmerdalen | Mellom | 1.30.07 | 19 | 13.20 | 17.09 | 2.32 | 18.15 | 3.05 | |
| 30.06.2024 | Løp 12, Trolløp Grønneset | D 50 - 99 år - Trolløpet kort | 1.06.26 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2024 | Internløp 08 Ringvål | Mellom | 1.56.32 | 12 | 36.39 | 21.38 | 6.48 | 18.03 | 3.07 | |
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | B-åpen | 51.16 | 3 /5 | 7.09 | 17.03 | 2.23 | – | – | – |
| 28.05.2024 | Løp 7, Vårstafetten Fuglmyra | Løype: Kort løype A | 46.31 | 15 | 5.29 | 16.56 | 2.00 | 17.17 | 2.23 | |
| 27.05.2024 | Wing4er 2024 - løp 1 | D 40- | 1.32.40 | 1 /1 | 29.27 | 21.54 | 6.58 | 17.17 | 2.23 | |
| 21.05.2024 | Løp 6, Storsvingen | D 50-54 år/Mellom (rød) | 1.02.57 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Løp 5, Malvikmarka | D 50-54 år/Mellom (rød) | 1.21.49 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Løp 2 Rotvoll | D 50-54 år/Mellom (rød) | 27.25 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 50- | 30.05 | 7 /8 | 10.21 | 14.47 | 5.05 | – | – | – |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | AK-åpen | 1.26.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2023 | Internløp 14 Gråkallen-Tjuvspranget | Kort | 54.15 | 8 | 8.25 | 17.31 | 2.43 | 16.39 | 1.53 | |
| 12.09.2023 | Løp 15, Tambartun Melhus | D 50-54 år/Mellom (rød) | 1.28.26 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2023 | Internløp 13 Haukvatnet | Kort | 38.47 | 4 | 3.57 | 14.10 | 1.27 | 16.39 | 1.53 | |
| 04.09.2023 | Wing4er 2023 - løp 4 - fellesstart | D 40- | 1.07.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2023 | Wing4er 2023 - løp 3 | D 40- | 1.26.26 | 2 /2 | 4.08 | 22.12 | 1.04 | 17.51 | 1.46 | |
| 17.08.2023 | Internløp 10 Iladalen | Kort | 53.29 | 14 | 9.22 | 18.57 | 3.19 | 17.51 | 1.46 | |
| 10.08.2023 | Internløp 09 Tømmerdalen | Kort | 1.19.04 | 14 | 3.49 | 19.30 | 0.56 | 17.51 | 1.46 | |
| 22.05.2023 | Wing4er 2023 - løp 1 | D 40- | 1.49.36 | 3 /3 | 16.35 | 21.00 | 3.11 | 15.46 | 1.50 | |
| 11.05.2023 | Internløp 02 Dragvoll | Kort | 25.07 | 3 | 0.17 | 13.13 | 0.09 | 15.46 | 1.50 | |
| 12.09.2022 | Wing4er 2022 - løp 4 | D 40- | 1.27.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | Wing4er 2022 - løp 3 | AK-åpen | 1.07.45 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2022 | Internløp 11 Siim | Kort | 46.21 | 5 | 4.33 | 15.18 | 1.30 | 15.21 | 1.36 | |
| 13.09.2021 | Wing4er 3 / Klubbmesterskap | C-åpen | 38.56 | 2 /3 | 1.15 | 13.24 | 0.26 | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | Følge | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2021 | Wing4er 2 | A-åpen | 1.09.07 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2021 | Løp 10, Bratsberg øst | D 50-54 år/Kort (hvit) | 1.04.09 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2021 | Løp 9, Tjønnstuggu | D 55-59 år/Kort (hvit) | 37.29 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 2 | Følge | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 1 | Følge | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | Leder/Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2021 | Trondheim Open, sprint | Publikum/Skygge | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2018 | Løp 7, Solemsåsen | D 45-49 år/Mellom (grønn) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2018 | Løp 5, Frøset | D 45-49 år/Mellom (grønn) | 1.42.49 | 5 | 30.54 | 20.04 | 6.02 | 16.32 | 2.37 | – |
| 15.05.2018 | Løp 4, Stavsjøen | D 45-49 år/Mellom (grønn) | 1.25.48 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2018 | Løp 3, Tiller | D 45-49 år/Mellom (grønn) | 40.11 | 4 | 7.20 | 16.39 | 3.02 | 16.32 | 2.37 | – |
| 24.04.2018 | Løp 2 - Skansen | D 45-49 år/Mellom (grønn) | 28.11 | 3 | 0.42 | 13.49 | 0.21 | – | – | – |
| 17.04.2018 | Løp 1, Risvollan | D 45-49 år/Mellom (grønn) | 26.01 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2017 | Løp 5 - Geitfjellet | D 45-49 år/Kort (hvit) | 56.59 | 2 | – | – | – | – | – | – |