Løperprofil
Martin Myrvold
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
11 løp
C-rankingen
17 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.31
- Løpskapasitet
- 9.29
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 13,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.42
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 128 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 24.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,182 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1103 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1321 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1371 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1443 |
| bomVekt | 7,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8544 |
| bomStorSigma | 0,7741 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0739 |
| havariVekt | 0,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,2601 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0041 |
| fartSesongSin | −0,0076 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2522,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3066,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.35
- Løpskapasitet
- 7.20
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 11.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1005 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1974 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0514 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1324 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4365 |
| bomVekt | 11,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1639 |
| bomStorSigma | 0,5155 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0813 |
| havariVekt | 0,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2716,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2809,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.14
- Løpskapasitet
- 11.51
- O-evne
- 3.23
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.08
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0771 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0337 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0858 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,33 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2929 |
| bomVekt | 29,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7483 |
| bomStorSigma | 0,9129 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0564 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0935 |
| havariVekt | 1,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0276 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2787,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3584,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.00
- Løpskapasitet
- 8.43
- O-evne
- 2.17
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 03.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3843 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3926 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1155 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0462 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,297 |
| bomVekt | 36,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5369 |
| bomStorSigma | 0,7757 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0425 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0618 |
| havariVekt | 1,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7821 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0121 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2056,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2595,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 03.06.2026 O-karusell 4 - Verdalsmesterskap, bom 6.11 | 95 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 03.06.2026 O-karusell 4 - Verdalsmesterskap, bom 6.11 | 111 | – |
| Bom over ti minutter | 220 | 30.09.2022 KM natt NTOK 2022, bom 18.32 | 220 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.06.2026 | O-karusell 4 - Verdalsmesterskap | C | 33.03 | 3 | 9.56 | 11.41 | 3.31 | 10.47 | 2.12 | |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 49.20 | 39 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 49.20 | 59 /60 | 16.57 | (24.26) | 8.24 | 15.56 | 2.44 | |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | H14 | 40.31 | 20 /31 | 2.51 | 14.00 | 0.59 | 16.05 | 3.29 | |
| 11.09.2023 | O-karusell 7 | Lang | 50.35 | 14 /21 | 6.46 | 11.24 | 1.31 | 9.28 | 0.18 | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | C2 | 21.35 | 10 | 1.20 | 12.21 | 0.46 | 13.04 | 2.00 | |
| 02.09.2023 | O-karusell 6 | B5km | 1.37.47 | 4 /8 | 17.01 | 16.10 | 2.49 | 16.05 | 3.29 | |
| 25.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | H 13-14 | 14.52 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | B3 | 52.37 | 31 | 7.35 | 16.20 | 2.21 | 15.52 | 3.28 | |
| 19.08.2023 | KM mellom | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2023 | U-cup 8 | H 13-14 | 19.10 | 6 /6 | 3.17 | 14.36 | 2.30 | 15.52 | 3.28 | |
| 16.08.2023 | O-karusell 5 | B 2,5 | 58.15 | 13 /18 | 2.09 | 12.55 | 0.35 | 15.52 | 3.28 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | B3 | 52.47 | 17 | 7.08 | 15.11 | 2.03 | 16.46 | 3.59 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | B3 | 57.07 | 33 | 12.28 | 17.47 | 3.53 | 17.15 | 4.31 | |
| 24.05.2023 | O-karusell 3 | C 2 | 20.52 | 1 /14 | 2.38 | 10.18 | 1.18 | 13.05 | 2.05 | |
| 13.05.2023 | KM Sprint | H 13-14 | 20.56 | 15 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | B3 | 33.04 | 18 | 2.24 | 12.38 | 0.55 | 17.15 | 4.31 | |
| 03.05.2023 | O-karusell 2 | C 2 | 14.56 | 1 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-karusell 1 | A 3 | 31.47 | 18 /22 | 1.54 | 10.06 | 0.36 | 9.45 | 0.16 | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | C-åpen 10-16 | 29.48 | 1 /12 | 2.49 | 12.34 | 1.11 | 14.08 | 2.14 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 24.24 | 1 /16 | 1.36 | 11.02 | 0.43 | 14.08 | 2.14 | |
| 14.04.2023 | Solrenningen Sprint | H 13-14 | 15.38 | 14 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | Treningsløp | A 3 | 32.57 | 10 | 1.50 | 10.11 | 0.34 | 9.45 | 0.16 | – |
| 10.04.2023 | Påskeløp | B Lang | 59.29 | 26 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2022 | KM natt NTOK 2022 | DH10-14 B | 47.15 | 15 /15 | 23.11 | (34.56) | 17.08 | 20.33 | 6.23 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 27.59 | 25 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 8 | 27.59 | 27 /44 | 5.37 | 12.53 | 2.35 | 11.05 | 1.31 | |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | H12 | 28.41 | 12 /20 | 1.16 | 13.07 | 0.35 | 15.30 | 2.35 | |
| 14.09.2022 | Treningsløp natt | B 2,5 | 38.51 | 6 | 9.24 | 17.48 | 4.18 | 20.33 | 6.23 | |
| 10.09.2022 | O-karuell 7 | B2,5 | 1.10.33 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | O-karusell 6 | C2 | 23.16 | 11 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | KM mellomdistanse NTOK | H 11-12 | 1.16.20 | 5 /5 | 30.05 | (26.30) | 10.26 | 15.35 | 2.46 | |
| 24.08.2022 | O-karusell 5 | C2 | 37.25 | 5 /16 | 3.33 | 13.15 | 1.15 | 15.35 | 2.46 | |
| 14.08.2022 | KM Sprint | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2022 | Treningsløp | A 3 | 46.18 | 13 | 4.54 | 12.38 | 1.20 | – | – | – |
| 22.06.2022 | O-karusell 4 | C2,9 | 1.00.49 | 22 /22 | 3.56 | 19.52 | 1.17 | 14.32 | 2.01 | |
| 15.06.2022 | Bygdakamp 4 | B3 | 35.03 | 23 | 5.08 | 15.00 | 2.12 | 17.31 | 4.30 | – |
| 08.06.2022 | O-karusell 3/klubbmesterskap | C2,5 | 42.39 | 14 /21 | 6.01 | 16.46 | 2.22 | 14.32 | 2.01 | |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | C2 | 22.05 | 11 | 3.21 | (10.13) | 1.33 | 14.32 | 2.01 | |
| 25.05.2022 | O-karusell 2 | C2 | 27.17 | 8 /14 | 1.06 | 13.43 | 0.33 | 14.48 | 2.13 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | C2 | 22.05 | 11 | 3.21 | (10.21) | 1.34 | 14.48 | 2.13 | |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | B3 | 1.32.37 | 39 | 37.03 | 32.30 | 13.00 | – | – | – |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | H 11-12 | 51.31 | 7 /9 | 13.44 | 18.11 | 4.51 | 14.48 | 2.13 | |
| 13.05.2022 | TA-sprint finale | H11-12 | 13.05 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2022 | O-karusell 1 | C2 | 19.49 | 8 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2022 | TA sprint 4 | H1112 | 16.21 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2022 | Bygdakamp 1 | C 2,5 | 42.39 | 14 | 6.18 | 17.23 | 2.34 | 14.48 | 2.13 | |
| 28.04.2022 | T-A-sprint 3 | H 11-12 | 10.39 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2022 | T-A-sprint 2 | H 11-12 | 15.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2022 | Treningsløp | C 2 | 29.25 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2022 | Treningsløp | C 2 | 16.51 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-karusell 7 | C2 | 32.21 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | KM langdistanse NTOK | N2-åpen 10-16 | 49.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2021 | Postplukk o-løp | Råtass | 17.13 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2021 | O-karusell 4 | råtass | 15.39 | – | 4.29 | 9.34 | 2.44 | 9.33 | 1.13 | |
| 20.06.2021 | Verdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-karusell 3/klubbmesterskap | Råtass | 35.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2021 | O-karusell 2 | råtass | 13.38 | – | 1.25 | 7.24 | 0.46 | 9.33 | 1.13 | |
| 26.05.2021 | Treningsløp | Råtass | 22.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2021 | O-karusell 1 | råtass | 14.36 | – | 1.07 | 10.09 | 0.47 | 11.40 | 0.56 | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | C2 | 54.40 | 57 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2020 | Markaløpet | C 2 | 37.25 | 5 | 4.06 | 11.58 | 1.19 | 13.36 | 1.44 | |
| 08.05.2019 | Bygdakamp 2 | C 2 | 23.16 | 11 | 2.35 | 13.16 | 1.28 | 15.04 | 2.10 | – |
| 24.04.2019 | Kopi av BK 1 | C 2 | 32.21 | 14 | 11.45 | 19.39 | 7.08 | – | – | – |
| 25.04.2018 | Bygdakamp 1 | Råtass | 15.39 | – | 4.03 | 7.57 | 2.03 | – | – | – |