Løperprofil
Morten Bjerkås
Freidig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.54
- Løpskapasitet
- 12.30
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 126 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 25.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1002 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1395 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1132 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,258 |
| bomVekt | 5,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8388 |
| bomStorSigma | 0,8741 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0889 |
| havariVekt | 1,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3326,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3965,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.22
- Løpskapasitet
- 9.08
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1192 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1856 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0868 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0772 |
| bomVekt | 8,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3191 |
| bomStorSigma | 0,6481 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0818 |
| havariVekt | 0,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3385,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3473,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.52
- Løpskapasitet
- 13.01
- O-evne
- 0.50
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0166 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0192 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,091 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0553 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5863 |
| bomVekt | 22,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2855 |
| bomStorSigma | 0,7448 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0656 |
| havariVekt | 2,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0075 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0499 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0086 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3063 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3261 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 28 | 09.09.2026 Klubbmesterskap Sp.kl. Freidig, bom 9.20 | 28 | nr. 2812 |
| Bom over fem minutter | 28 | 09.09.2026 Klubbmesterskap Sp.kl. Freidig, bom 9.20 | 62 | nr. 5320 |
| Bom over ti minutter | 69 | 25.08.2024 Midt-Norsk mesterskap, Åpne klasser, bom 11.19 | 89 | nr. 5694 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | Tour de Trondheim #3 - Langdistanse | B-åpen 17- | 46.14 | 2 /11 | 0.12 | 12.42 | 0.03 | 13.52 | 0.49 | – |
| 12.09.2026 | Tour de Trondheim #2 - Mellomdistanse | B-åpen 17- | 39.30 | 2 /11 | 2.10 | 14.42 | 0.48 | 13.52 | 0.49 | – |
| 09.09.2026 | Klubbmesterskap Sp.kl. Freidig | Foreldre B | 52.13 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | Klubbmesterskap Sp.kl. Freidig | Foreldre A | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | B-åpen 17- | 25.10 | 1 /19 | 0.41 | 11.29 | 0.19 | – | – | – |
| 10.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 2 | AK-åpen | 21.26 | 1 /3 | 2.56 | 10.42 | 1.28 | – | – | – |
| 25.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Åpne klasser | AK-åpen | 1.05.20 | 11 /14 | 19.03 | 18.27 | 5.23 | 16.01 | 3.17 | – |
| 30.04.2024 | Løp 3 Stavset | H 55-59 år/Kort (hvit) | 24.07 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | Leder/Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | Skygge | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2015 | Løp 6 - Skjetnemarka, Melhus | H 35-39 år/Mellom (rød) | 1.13.19 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.07.2014 | Løp 13 - Tømmerholt / Lomtjønna | H 35-39 år/Mellom (rød) | 52.59 | 4 | 7.56 | 13.47 | 2.04 | 13.49 | 1.41 | |
| 03.06.2014 | Løp 6 - Bjønnabakken, Melhus | H 35-39 år/Mellom (rød) | 1.04.08 | 3 | 4.07 | 12.26 | 0.48 | 13.52 | 1.34 | |
| 20.05.2014 | Løp 4 / Leinstrandmarka | H 35-39 år/Mellom (rød) | 1.01.24 | 5 | 3.03 | 14.46 | 0.44 | 14.52 | 1.54 | |
| 06.05.2014 | Løp2 - Lohove | H 35-39 år/Lang (blå) | 46.09 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2013 | Løp 9/Iladalen høy | H 35-39 år/Mellom (rød) | 51.07 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2013 | Løp 8/Stavsjøen | H 35-39 år/Mellom (rød) | 56.33 | 3 | 2.12 | 11.54 | 0.28 | 14.45 | 2.19 | – |
| 21.05.2013 | Løp 6/Gimse | H 35-39 år/Lang (blå) | 1.24.29 | 9 | 20.51 | 16.31 | 4.05 | 14.45 | 2.19 | – |
| 14.05.2013 | Løp 5 Iladalen lav | H 35-39 år/Mellom (rød) | 55.35 | 6 | 11.06 | 17.32 | 3.30 | 14.45 | 2.19 | – |
| 04.10.2009 | gampeløpet | Herrer | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2007 | Hu & Hei Gamp | Herrer og 3 spreke jenter | 9.06.11 | – | – | – | – | – | – | – |