Løperprofil
Arn Kvikne Furberg
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
16 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.33
- Løpskapasitet
- 11.53
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 27.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0496 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1522 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0865 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0528 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2584 |
| bomVekt | 23,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4875 |
| bomStorSigma | 0,8577 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0656 |
| havariVekt | 2,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3164,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3608,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.49
- Løpskapasitet
- 7.35
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0662 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0411 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0605 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0497 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3132 |
| bomVekt | 17,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1039 |
| bomStorSigma | 0,6264 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,095 |
| havariVekt | 1,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0029 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2813 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2898,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.17
- Løpskapasitet
- 11.43
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 28.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0909 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0414 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,112 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0638 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9818 |
| bomVekt | 34,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3968 |
| bomStorSigma | 0,7371 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0821 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1481 |
| havariVekt | 4,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0029 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0408 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0104 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2756,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3125 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.08
- Løpskapasitet
- 11.25
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 20.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,111 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0909 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0871 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,13 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9324 |
| bomVekt | 32,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,557 |
| bomStorSigma | 0,8111 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0578 |
| havariVekt | 1,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7555 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2695 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3101,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.36
- Løpskapasitet
- 8.07
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4406 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4108 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,107 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,227 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9144 |
| bomVekt | 2,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4388 |
| bomStorSigma | 0,8612 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0323 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1942 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2294,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 15.06.2026 Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap, bom 8.35 | 80 | – |
| Bom over fem minutter | 20 | 15.06.2026 Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap, bom 8.35 | 162 | – |
| Bom over ti minutter | 120 | 01.09.2024 Tour de Trondheim dag 3 (KM Lang), bom 48.40 | 415 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.08.2026 | Wing4er 2026 - løp 3 / fellesstart | H 15-16 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | STOK ungdomsløp 7 | H 15-16 | 49.04 | 7 /9 | 2.58 | 13.01 | 0.47 | 13.52 | 1.49 | |
| 15.06.2026 | Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap | H 15-16 | 1.17.33 | 2 /2 | 13.20 | 16.40 | 2.52 | 14.18 | 2.14 | – |
| 18.05.2026 | Wing4er 2026 - løp 1 | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | KM Sprint STOK | H 15-16 | 18.08 | 7 /10 | 2.25 | 9.11 | 1.14 | 8.17 | 0.14 | – |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | H 13-14 | 26.52 | 4 /8 | 1.14 | 14.08 | 0.39 | 14.51 | 1.26 | |
| 18.08.2025 | Wing4er 2025 - løp 3 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2025 | Wing4er 2025 - løp 2 / klubbmesterskap | H 13-14 | 58.29 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2025 | Wing4er 2025 - løp 1 | H 13-14 | 45.59 | 1 /3 | 3.52 | 15.21 | 1.17 | 15.06 | 1.41 | |
| 25.05.2025 | Hølondløpet | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2025 | Ungdomsløp 1 | H 13-14 | 40.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 3 | H 13-14 | 21.42 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 1 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | H 13-14 | 1.17.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2024 | STOK Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 1.02.28 | 6 /7 | 14.50 | 18.27 | 4.23 | 15.43 | 1.57 | |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | H 13-14 | 19.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2024 | Wing4er 2024 - løp 4 | H 13-14 | 1.09.28 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | Tour de Trondheim dag 3 (KM Lang) | H 13-14 | 1.49.49 | 7 /8 | 56.45 | (40.22) | 22.11 | 15.43 | 1.57 | |
| 30.08.2024 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 13-14 | 18.21 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2024 | Wing4er 2024 - løp 3 | H 13-14 | 1.25.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Ungdomsløp nr. 5 | H 13-14 | 53.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hølondløpet | H 13-14 | 1.44.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | H 13-14 | 52.33 | 1 /5 | 3.44 | 17.29 | 1.15 | 14.03 | 0.57 | |
| 02.06.2024 | Trondheim Open, JWOC uttak lang | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | H 13-14 | 12.34 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | H 13-14 | 36.29 | 7 /10 | 2.00 | 14.39 | 0.48 | 13.59 | 0.56 | – |
| 27.05.2024 | Wing4er 2024 - løp 1 | H 13-14 | 51.01 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | STOK - Ungdomsløp 2 | H 13-14 | 49.01 | 7 /13 | 3.44 | 15.10 | 1.09 | 13.59 | 0.56 | – |
| 21.05.2024 | Løp 6, Storsvingen | Gjester-Mellom (rød) | 1.12.55 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | H 13-14 | 28.43 | 6 /12 | 1.48 | 13.03 | 0.49 | 13.59 | 0.56 | – |
| 18.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 2 | H 13-14 | 29.12 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | H 13-14 | 18.23 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 07.03.2024 | STOK HLP kveldssamling 3-2024, Sprint, Åsvang skole | H 13-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2024 | STOK HLP kveldssamling 2-2024, Sprint, Gløshaugen | H 13-16 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2024 | HLP kveldssamling 1 3D-Orientering | H13-16 | 30.14 | 15 /23 | 7.12 | 13.23 | 3.11 | – | – | – |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | DH -12 | 33.39 | 4 /11 | 0.54 | 15.13 | 0.24 | 16.05 | 1.36 | |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 15.27 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | Wing4er 2023 - løp 4 - fellesstart | H 7-12 | 37.41 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 17.27 | 13 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 38.35 | 5 /13 | 2.18 | 14.59 | 0.54 | 15.59 | 1.40 | |
| 21.08.2023 | Wing4er 2023 - løp 3 | H 7-12 | 29.32 | 2 /6 | 1.12 | 14.51 | 0.36 | 15.59 | 1.40 | |
| 19.06.2023 | Wing4er 2023 - løp 2 / klubbmesterskap | H 7-12 | 26.38 | 3 /8 | 0.01 | 14.47 | 0.01 | 15.46 | 1.50 | |
| 15.06.2023 | STOK Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 32.37 | 7 /9 | 5.40 | 17.09 | 2.59 | 15.46 | 1.50 | |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | H 11-12 | 39.45 | 10 /12 | 6.39 | 17.36 | 2.57 | 15.46 | 1.50 | |
| 03.06.2023 | Trondheim Open, dag 2 | H 11-12 | 34.43 | 4 /5 | 8.29 | 16.59 | 4.09 | 15.46 | 1.50 | |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | H 11-12 | 17.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2023 | Wing4er 2023 - løp 1 | H 7-12 | 40.20 | 4 /8 | 2.30 | 14.04 | 0.58 | 15.28 | 1.45 | |
| 27.04.2023 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | H 11-12 | 22.50 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2023 | Trondheim sprintcup, løp 1 | H 11-12 | 18.39 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 20.53 | 9 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2022 | Wing4er 2022 - løp 4 | H 7-12 | 32.31 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 27.45 | 12 /18 | 4.03 | 17.43 | 2.35 | 16.35 | 1.53 | |
| 04.09.2022 | Tour de Trondheim dag 3 | H 11-12 | 54.19 | 3 /3 | 5.04 | 18.58 | 1.46 | 16.35 | 1.53 | |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 22.00 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | Wing4er 2022 - løp 3 | H 7-12 | 41.39 | 4 /6 | 5.40 | 17.24 | 2.22 | 15.47 | 1.48 | |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | H 11-12 | 57.25 | 10 /19 | 9.06 | 17.16 | 2.44 | 15.47 | 1.48 | |
| 18.08.2022 | Internløp 11 Siim | Kort | 1.16.43 | 22 | 7.08 | 25.19 | 2.21 | – | – | – |
| 20.06.2022 | Wing4er 2022 - løp 2 / klubbmesterskap | H 7-12C | 50.13 | 2 /3 | 6.17 | 17.24 | 2.11 | 15.04 | 1.31 | |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | H 11-12 | 30.19 | 13 /17 | 0.26 | 14.52 | 0.13 | 14.52 | 1.22 | |
| 12.05.2022 | Trondheim Sprintcup 5 | H 11-12 | 16.40 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2022 | Trondheim Sprintcup løp 4 | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2022 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 11-12 | 20.03 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2022 | Trondheim Sprintcup 2 | H 11-12 | 19.53 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2021 | Wing4er 3 / Klubbmesterskap | H 7-12 | 39.40 | 1 /6 | 0.30 | 13.39 | 0.10 | 14.33 | 1.41 | |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | N-åpen 10-20 | 16.24 | – | 5.47 | 18.31 | 6.32 | 13.19 | 1.27 | – |
| 03.09.2021 | Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 | N2-åpen 10-16 | 10.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | N2-åpen 10-16 | 26.27 | – | 0.28 | 15.04 | 0.16 | – | – | – |
| 23.08.2021 | Wing4er 2 | H 7-12N | 26.31 | – | 5.24 | 14.49 | 3.01 | 14.04 | 2.08 | – |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | N2-åpen 10-20 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2021 | Løp 9, Tjønnstuggu | Nybegynnere lang (gul) | 33.50 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2021 | Wing4er 1 | H 7-12N | 35.56 | – | 6.37 | 13.21 | 2.27 | – | – | – |
| 13.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 2 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 1 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2021 | Trondheim Open, sprint | N-åpen | 22.43 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | N-åpen | 18.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.11.2020 | Gubbetrening | Ekstra kort | 22.40 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2020 | Internløp 12 Månen | Ekstra kort | 22.40 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2020 | Internløp 11 Solemsåsen | Ekstra kort | 22.40 | 1 | – | – | – | – | – | – |