Løperprofil
Ingrid Hohl Reenaas
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
9 løp
N-rankingen
6 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.45
- Løpskapasitet
- 9.32
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1625 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2627 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0587 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0434 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2305 |
| bomVekt | 16,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1217 |
| bomStorSigma | 0,6399 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0732 |
| havariVekt | 1,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0037 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3535,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3617,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.02
- Løpskapasitet
- 12.23
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 21.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,033 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0203 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0937 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0554 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,41 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9581 |
| bomVekt | 19,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5307 |
| bomStorSigma | 0,6461 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0821 |
| havariVekt | 1,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0095 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0426 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2915,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3301,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 10 av 238
Nr. 10 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 4 av 26 i klassen D13–14 · nr. 4 av 20 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 10.40
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 0.43
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i november (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2461 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2531 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0747 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0523 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6044 |
| bomVekt | 48,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,175 |
| bomStorSigma | 0,73 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0602 |
| havariVekt | 5,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,821 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0038 |
| fartSesongSin | 0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2352 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2521 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.51
- Løpskapasitet
- 6.52
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 25.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6079 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,651 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1089 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1796 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8061 |
| bomVekt | 9,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2897 |
| bomStorSigma | 0,6811 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,034 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0309 |
| havariVekt | 0,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,592 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1643,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1876,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 21.06.2026 O-festivalen lang, bom 2.01 | 148 | – |
| Bom over fem minutter | 545 | hele karrieren siden 2021 | 545 | – |
| Bom over ti minutter | 545 | hele karrieren siden 2021 | 545 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 13-14 | 14.26 | 14 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | D 13 | 45.42 | 12 /23 | 4.34 | 13.28 | 1.21 | 14.47 | 1.45 | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | D 13 | 44.44 | 17 /25 | 5.10 | 16.12 | 1.52 | 14.47 | 1.45 | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 13 | 17.32 | 12 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2026 | Åpent Klubbmesterskap Sprint | Babes | 28.52 | 10 /11 | 3.17 | 11.15 | 1.18 | 10.23 | 0.15 | – |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | D 13-14 | 21.36 | 9 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2026 | NC finale ski-o | D 13-14 | 22.07 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2026 | Ski-o publikumsløp | D13-14 | 35.49 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2026 | HLP kveldssamling 1 - innendørsorientering | D13-16 C | 13.20 | 2 /13 | 1.41 | 11.58 | 1.31 | – | – | – |
| 11.01.2026 | Ski-o-treff (med HL sprint) | D13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2026 | Ski-o-treff (med NM og HL Langdistanse) | D13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2025 | Sjusjørennet 2025 mellom | D 13-14 | 19.28 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2025 | Sjusjørennet 2025 sprint | D 13-14 | 14.34 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | Trondheim Urban | D -12 | 25.07 | 2 /3 | 0.36 | 10.52 | 0.16 | 11.27 | 0.44 | |
| 01.10.2025 | Byåsennatta | DH11-12 | 17.38 | 1 /9 | 1.07 | 9.42 | 0.37 | 11.28 | 0.47 | |
| 27.09.2025 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | D 11-12 | 16.41 | 1 /3 | 0.43 | 10.26 | 0.27 | 11.47 | 0.49 | |
| 25.09.2025 | Fremo-natta | DH -12 | 18.51 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2025 | Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 20.34 | 3 /8 | 0.32 | 11.03 | 0.17 | 11.47 | 0.49 | |
| 13.09.2025 | Tour de Trondheim dag 2 og Ungdomsløp | D 11-12 | 19.17 | 4 /9 | 1.11 | 11.18 | 0.42 | 11.47 | 0.49 | |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | D 11-12 | 10.33 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | STOK Ungdomløp 7 | D 11-12 | 16.40 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | D 11-12 | 14.47 | 3 /11 | 0.06 | 11.24 | 0.05 | 12.25 | 1.04 | |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | D 11-12 | 22.25 | 4 /6 | 4.38 | 13.20 | 2.45 | 12.25 | 1.04 | |
| 12.06.2025 | STOK Ungdomsløp 4 | D 11-12 | 23.49 | 1 /2 | 1.51 | 12.40 | 0.59 | 12.42 | 0.55 | |
| 08.06.2025 | Trondheim Open, KM-sprint | D 11-12 | 8.21 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2025 | KM Sprintstafett - Inviduelle klasser | D11-12 | 11.40 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | D 11-12 | 13.00 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2025 | Ungdomsløp 1 | D 11-12 | 22.35 | 6 /10 | 0.52 | 12.59 | 0.30 | 13.04 | 0.56 | – |
| 07.05.2025 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 11-12 | 12.00 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 4 | D 11-12 | 11.22 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 23.02.2025 | NM sprintstafett - Publikumsløp | D 11-12 | 17.48 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.02.2025 | NM Langdistanse og publikumsløp | D 11-12 | 23.41 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 02.02.2025 | SkidO, DM, lång, Jämtland-Härjedalen + JH SkidO-serie, #5 | D12 | 19.23 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2025 | SkidO, DM, medel, Jämtland-Härjedalen + JH SkidO-serie, #4 | D12 | 17.19 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2025 | Ski-O-treff mellom | D 11-12 | 10.54 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2025 | Ski-O-treff sprint/mellom | D 11-12 | 11.30 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | D 11-12 | 7.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | D 11-12 | 33.40 | 10 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | STOK - Ungdomsløp 2 | D 11-12 | 29.22 | 4 /17 | 1.23 | 12.28 | 0.35 | – | – | – |
| 03.03.2024 | NC finale ski-o | D 11-12 | 22.04 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2024 | NM sprint ski-o | D 11-12 | 17.24 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2023 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 28.45 | 3 /6 | 4.12 | 19.08 | 2.48 | – | – | – |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | N1-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | D 9-10 | 10.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2023 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | D 9-10 | 14.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 3 | D 9-10 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 2 | D 9-10 | 12.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2023 | NM mellom ski-o | N - åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2023 | NM lang ski-o | N - åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | D 9-10 | 18.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | D 9-10 | 22.43 | – | 3.21 | 11.42 | 1.44 | 11.00 | 0.38 | |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | D 9-10 | 8.14 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | D 9-10 | 18.01 | – | 0.15 | 9.37 | 0.08 | 10.44 | 0.30 | |
| 02.06.2022 | STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene | D 9-10 | 28.08 | – | 0.57 | 11.43 | 0.24 | 10.44 | 0.30 | |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | D 9-10 | 15.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2022 | Trondheim Sprintcup 5 | D 9-10 | 16.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2022 | Trondheim Sprintcup løp 4 | D 9-10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.03.2022 | Wing Vinter-4er nr 4 | Kort | 30.47 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 12.02.2022 | NM mellomdistanse skio | N-åpen | 28.54 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | Åpent klubbmesterskap Byåsen IL - mellom | N-åpen | 26.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | N-åpen | 8.47 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | Tour de Trondheim | N-åpen | 14.27 | – | 0.22 | 8.58 | 0.14 | 11.00 | 0.34 | |
| 03.09.2021 | Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 | N-åpen | 10.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | N-åpen | 17.06 | 3 /18 | 1.08 | 10.29 | 0.42 | 11.46 | 0.40 | |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | N-åpen | 17.13 | – | 0.42 | 10.07 | 0.25 | 12.31 | 0.44 | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | N-åpen | 12.51 | – | 0.09 | 11.30 | 0.08 | – | – | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | N-åpen | 14.46 | – | – | – | – | – | – | – |