Løperprofil
Lukas Skjærvold Hammern
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
10 løp
N-rankingen
9 løp
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.14
- Løpskapasitet
- 11.23
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.07
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1167 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4881 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1488 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1409 |
| bomVekt | 2,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4054 |
| bomStorSigma | 0,7379 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0823 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2679,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3111,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.22
- Løpskapasitet
- 11.50
- O-evne
- 2.32
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 27.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0774 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,045 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1087 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0606 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1044 |
| bomVekt | 43,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6862 |
| bomStorSigma | 0,9144 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0477 |
| havariVekt | 3,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0103 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7365 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2793,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3392,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.56
- Løpskapasitet
- 8.49
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 15.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,358 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3323 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0886 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,102 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,946 |
| bomVekt | 18,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2801 |
| bomStorSigma | 0,6786 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0342 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0474 |
| havariVekt | 3,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5227 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2105,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2376 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 18.09.2025 Ungdomsløp 8, bom 4.50 | 58 | – |
| Bom over fem minutter | 33 | 21.08.2025 Ungdomsløp 5, bom 6.50 | 99 | – |
| Bom over ti minutter | 73 | 19.09.2024 STOK Ungdomsløp 9, bom 18.30 | 212 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2025 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | H 11-12 | 21.32 | 1 /2 | 0.52 | 13.28 | 0.33 | 15.53 | 2.49 | |
| 18.09.2025 | Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 40.48 | 8 /8 | 9.20 | 21.56 | 5.01 | 15.53 | 2.49 | |
| 13.09.2025 | Tour de Trondheim dag 2 og Ungdomsløp | N2-åpen 9-16 | 23.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | H 11-12 | 17.07 | 6 /10 | 0.49 | 13.12 | 0.38 | 15.48 | 2.39 | |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 33.57 | 4 /8 | 9.51 | 20.12 | 5.52 | 15.48 | 2.39 | |
| 12.06.2025 | STOK Ungdomsløp 4 | H 11-12 | 23.18 | 3 /10 | 0.29 | 12.24 | 0.15 | 15.49 | 2.41 | |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | H 11-12 | 15.26 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2025 | Ungdomsløp 1 | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2024 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | H 11-12 | 43.30 | 1 /2 | 6.51 | 16.37 | 2.37 | 18.33 | 3.32 | |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | H 11-12 | 53.27 | 16 /17 | 21.20 | (28.44) | 11.28 | 18.33 | 3.32 | |
| 12.09.2024 | STOK Ungdomsløp 8 | N2-åpen 9-16 | 7.10 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | N2-åpen 9-20 | 20.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2024 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | N2-åpen 9-20 | 15.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Ungdomsløp nr. 5 | N2åpen | 21.48 | – | 1.16 | 13.36 | 0.47 | 12.41 | 1.00 | |
| 06.06.2024 | STOK Ungdomsløp 4 | N2-Åpen | 17.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | H 11-12 | 51.40 | 10 /13 | 11.44 | 22.52 | 5.12 | 17.55 | 2.15 | – |
| 23.05.2024 | STOK - Ungdomsløp 2 | H 11-12 | 46.24 | 9 /11 | 7.15 | 19.43 | 3.05 | 17.55 | 2.15 | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | H 11-12 | 27.43 | 10 /20 | 0.44 | 16.49 | 0.27 | 17.55 | 2.15 | – |
| 21.10.2023 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | H10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2023 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 40.02 | 5 /6 | 2.31 | 26.39 | 1.41 | – | – | – |
| 14.09.2023 | STOK Ungdomsløp | H 9-10 | 19.54 | – | 1.46 | 13.17 | 1.11 | 13.28 | 1.07 | |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | H 9-10 | 18.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | H 9-10 | 26.01 | – | 4.03 | 15.38 | 2.26 | 13.46 | 1.12 | |
| 15.06.2023 | STOK Ungdomsløp 5 | H 9-10 | 19.12 | – | 1.09 | 14.10 | 0.51 | 13.35 | 1.08 | |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | Tradisjonsbæreren - KM langdistanse STOK | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | H 9-10 | 18.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | H 9-10 | 13.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2022 | Åpent kubbmesterskap Byåsen IL | H10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | H 9-10 | 29.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 9-10 | 21.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | H 9-10 | 27.06 | – | 1.51 | 13.58 | 0.57 | 14.07 | 1.16 | |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | H 9-10 | 11.46 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | H 9-10 | 41.21 | – | 10.39 | (22.06) | 5.42 | 14.07 | 1.34 | |
| 02.06.2022 | STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene | H 9-10 | 31.15 | – | 1.05 | 13.02 | 0.27 | 14.07 | 1.34 | |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | H 9-10 | 20.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2022 | Trondheim Sprintcup 5 | H 9-10 | 28.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | Åpent klubbmesterskap Byåsen IL - mellom | N-åpen | 29.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | N-åpen | 7.38 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2021 | Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 | N-åpen | 11.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | N-åpen | 20.54 | 8 /18 | 0.00 | 12.49 | 0.00 | 13.35 | 0.53 | |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | N-åpen | 27.27 | – | 2.06 | 16.08 | 1.14 | 14.18 | 1.04 | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | N-åpen | 13.33 | – | 0.00 | 12.08 | 0.00 | – | – | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | H 9-10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |