Løperprofil
Martin Kristoffer Lona
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
9 løp
C-rankingen
14 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.38
- Løpskapasitet
- 11.06
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0188 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2821 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0821 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2679 |
| bomVekt | 3,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,488 |
| bomStorSigma | 0,7471 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0437 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2953,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3362,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 234 av 302
Nr. 234 av 302 blant menn i Norge · nr. 99 av 109 i klassen H13–14 · nr. 59 av 67 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 16.44
- Løpskapasitet
- 12.07
- O-evne
- 4.37
- Jevnhet ±
- 12,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 150 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 15.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,059 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,022 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1248 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0406 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2692 |
| bomVekt | 47,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0109 |
| bomStorSigma | 0,9811 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0495 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0569 |
| havariVekt | 5,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0122 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1052 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0037 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2850,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3935,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.22
- Løpskapasitet
- 11.23
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 19.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1146 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0956 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0954 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,092 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,8 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0051 |
| bomVekt | 39,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5458 |
| bomStorSigma | 0,9084 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0462 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0658 |
| havariVekt | 2,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7233 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2687,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3158,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.04
- Løpskapasitet
- 7.52
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 12,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.55
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 09.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4736 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,466 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1201 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1909 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,948 |
| bomVekt | 6,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3032 |
| bomStorSigma | 0,7326 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0345 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,031 |
| havariVekt | 0,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7301 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1881,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2169,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 15.06.2026 Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap, bom 14.15 | 39 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 15.06.2026 Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap, bom 14.15 | 76 | – |
| Bom over ti minutter | 2 | 15.06.2026 Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap, bom 14.15 | 216 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.06.2026 | Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap | H 13-14 | 1.06.03 | 1 /1 | 17.20 | 20.03 | 5.16 | 17.28 | 4.45 | |
| 11.06.2026 | Ungdomsløp nr. 5 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2026 | STOK Ungdomsløp 4 - Skogskarene | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | Ungdomsløp 3 | H 13-14 | 41.58 | 7 /14 | 4.20 | 14.56 | 1.34 | 16.33 | 4.02 | |
| 26.05.2026 | Åpent Klubbmesterskap Sprint | Dudes | 25.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2026 | Wing4er 2026 - løp 1 | H 13-14 | 45.47 | 1 /1 | 4.09 | (10.50) | 0.59 | 16.33 | 4.02 | |
| 01.10.2025 | Byåsennatta | B-åpen | 34.14 | 4 /8 | 0.39 | 13.44 | 0.16 | 18.39 | 5.30 | |
| 28.09.2025 | Høsttreffet | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 30.56 | 38 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 6 | 30.56 | 34 /39 | 7.18 | 18.59 | 4.29 | – | – | – |
| 20.09.2025 | Loffelunken | H14 | 43.36 | 23 /26 | 14.10 | 18.40 | 6.04 | 19.24 | 6.08 | |
| 18.09.2025 | Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 27.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Tour de Trondheim dag 2 og Ungdomsløp | H 13-14 | 49.52 | 8 /12 | 7.42 | 15.54 | 2.27 | 19.24 | 6.08 | |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2025 | Wing4er 2025 - løp 4 / fellesstart | H 13-14 | 52.41 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | STOK Ungdomløp 7 | H 13-14 | 24.58 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | H 13-14 | 1.14.06 | 5 /8 | 25.31 | 28.55 | 9.58 | 23.11 | 6.50 | |
| 26.05.2025 | Wing4er 2025 - løp 1 | H 13-14 | 1.33.53 | 3 /3 | 40.24 | 31.21 | 13.29 | 23.04 | 6.49 | – |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | H 13-14 | 17.55 | 9 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2025 | Ungdomsløp 1 | H 13-14 | 1.06.09 | 7 /12 | 15.26 | 25.57 | 6.03 | 23.04 | 6.49 | – |
| 20.02.2025 | HLP Kveldssamling #2, Camp Åsvang | H 13-16 | 38.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.01.2025 | HLP kveldssamling 1 3D-orientering | H13-16 | 19.38 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | H 11-12 | 22.31 | 6 /17 | 0.03 | 12.06 | 0.02 | 15.18 | 2.04 | |
| 19.08.2024 | Wing4er 2024 - løp 3 | H 7-12 | 36.35 | 3 /5 | 0.55 | 13.41 | 0.25 | 15.47 | 2.11 | |
| 01.06.2024 | Trondheim Open, JWOC uttak mellom | H 11-12 | 24.59 | 5 /5 | 6.32 | 20.30 | 5.22 | 16.11 | 2.18 | |
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | H 11-12 | 8.46 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2024 | Wing4er 2024 - løp 1 | H 7-12 | 35.24 | 2 /3 | 0.58 | 15.54 | 0.26 | 16.19 | 2.07 | |
| 23.05.2024 | STOK - Ungdomsløp 2 | H 11-12 | 33.54 | 5 /11 | 0.56 | 14.23 | 0.24 | 16.19 | 2.07 | |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | H 11-12 | 42.28 | 15 /20 | 17.17 | (25.45) | 10.29 | 16.19 | 2.07 | |
| 02.05.2024 | Trondheim sprintcup, løp 4 | H 11-12 | 19.34 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | H 11-12 | 24.30 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | DH -12 | 40.27 | 7 /11 | 4.23 | 18.18 | 1.59 | 15.57 | 2.01 | |
| 14.09.2023 | STOK Ungdomsløp | H 11-12 | 39.50 | 5 /15 | 6.41 | 16.19 | 2.44 | 15.57 | 2.01 | |
| 09.09.2023 | Tour de Trondheim dag 2 | H 11-12 | 47.26 | 4 /5 | 13.05 | 21.43 | 5.59 | 15.57 | 2.01 | |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 19.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 19.32 | 17 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 49.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2023 | Wing4er 2023 - løp 3 | H 7-12 | 31.21 | 3 /6 | 5.10 | 15.45 | 2.36 | 14.30 | 1.33 | |
| 19.06.2023 | Wing4er 2023 - løp 2 / klubbmesterskap | H 7-12 | 25.37 | 2 /8 | 1.49 | 14.13 | 1.00 | 14.11 | 1.21 | |
| 15.06.2023 | STOK Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 30.20 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | Trondheim Open, dag 2 | C-åpen 10-16 | 26.16 | 3 /5 | 2.46 | 12.51 | 1.21 | 14.11 | 1.21 | |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | H 11-12 | 33.17 | 3 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | H 11-12 | 33.24 | 4 /15 | 1.56 | 14.19 | 0.50 | 15.21 | 1.45 | – |
| 22.05.2023 | Wing4er 2023 - løp 1 | H 7-12 | 50.30 | 7 /8 | 7.21 | 18.07 | 2.51 | 15.21 | 1.45 | – |
| 20.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 2 | H 11-12 | 11.51 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | N2-åpen 10-20 | 29.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | Wing4er 2022 - løp 3 | H 7-12 | 48.29 | 6 /6 | 5.22 | 20.15 | 2.15 | – | – | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | H 9-10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | H 9-10 | 8.52 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | H 9-10 | 29.54 | – | 2.50 | 15.58 | 1.31 | 13.22 | 0.57 | |
| 27.05.2022 | Trondheim Open, dag 1. KM-sprint. | H 9-10 | 12.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2022 | Wing4er 2022 - løp 1 / klubbmesterskap sprint | H 7-12N | 26.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | H 9-10 | 19.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2022 | Vårløpet 2022 | H 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Vårsleppet | H 9-10 | 25.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Vårsleppet | H 9-10 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2021 | Wing4er 3 / Klubbmesterskap | N-Åpen | 20.55 | – | 1.31 | 13.40 | 0.59 | 13.36 | 0.55 | |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | N-åpen | 9.23 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2021 | Tour de Trondheim og KM lang | N-åpen | 30.06 | – | 0.45 | 12.44 | 0.19 | 13.36 | 0.55 | |
| 03.09.2021 | Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 | N-åpen | 16.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | N-åpen | 25.08 | 11 /18 | 1.51 | 15.24 | 1.08 | 14.03 | 1.18 | |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 2 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | N-åpen | 28.10 | – | 4.31 | 16.32 | 2.39 | 13.45 | 1.25 | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2021 | Trondheim Open, sprint | N-åpen | 20.03 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | N-åpen | 12.38 | – | 0.14 | 11.19 | 0.13 | – | – | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | N-åpen | 14.09 | – | – | – | – | – | – | – |