Løperprofil
Ann Helen Hvesser
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
9 løp
C-rankingen
8 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.19
- Løpskapasitet
- 9.01
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 16.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1078 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1179 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0526 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0368 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9683 |
| bomVekt | 41,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5512 |
| bomStorSigma | 0,7552 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0666 |
| havariVekt | 2,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6747 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3346,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3453,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.00
- Løpskapasitet
- 15.09
- O-evne
- 2.51
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 156 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,168 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1782 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0962 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0365 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7628 |
| bomVekt | 50,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0478 |
| bomStorSigma | 0,9729 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0524 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1102 |
| havariVekt | 5,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0146 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9879 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,003 |
| fartSesongSin | 0,0122 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3565,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4236,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.27
- Løpskapasitet
- 10.38
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1854 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2023 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1124 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0455 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,35 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,006 |
| bomVekt | 48,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4252 |
| bomStorSigma | 0,937 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0434 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0701 |
| havariVekt | 4,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8958 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0033 |
| fartSesongSin | 0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2508,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2937,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 13.09.2026 O-karusell 7 Ultralang, bom 2.02 | 139 | nr. 6979 |
| Bom over fem minutter | 4 | 13.09.2026 O-karusell 7 Ultralang, bom 15.34 | 169 | nr. 7627 |
| Bom over ti minutter | 4 | 13.09.2026 O-karusell 7 Ultralang, bom 15.34 | 187 | nr. 8057 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | O-karusell 7 Ultralang | C3,5 | 1.00.08 | 3 /6 | 18.57 | 13.04 | 4.07 | 13.11 | 2.06 | |
| 09.09.2026 | O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) | C2 | 23.35 | 4 | 2.31 | 11.29 | 1.14 | 13.11 | 2.06 | |
| 02.09.2026 | O-karusell 6 | B | 40.37 | 5 | 1.24 | 14.28 | 0.30 | 18.04 | 2.51 | |
| 30.08.2026 | KM lang og finale SMN-cup Inderøy | C-åpen 17- | 33.36 | 1 /1 | 3.59 | 14.36 | 1.44 | 13.54 | 1.21 | |
| 20.05.2026 | O-karusell 3 | B 3 km | 1.13.35 | 8 /14 | 12.23 | 17.56 | 3.01 | 18.48 | 3.21 | |
| 06.05.2026 | O-karusell 2 | B | 39.07 | 9 /13 | 0.30 | 17.06 | 0.13 | 18.48 | 3.21 | |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | B3 | 1.10.18 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2026 | O-karusell 1 | B | 19.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | SMN-cup nr. 1 | Åpen 2,0 | 22.07 | 5 /7 | 5.57 | 13.06 | 3.34 | 9.33 | 0.20 | |
| 15.04.2026 | Treningsløp | B | 25.24 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2026 | Påskeløp | C1,5 | 24.37 | 6 | 1.26 | 14.56 | 0.52 | 14.20 | 1.11 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | Orange 3,0 | 39.01 | 9 /32 | 6.28 | 16.42 | 2.46 | 18.59 | 3.47 | |
| 11.09.2025 | TA-cup 9 finale | Åpen 2.5 | 27.55 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | TA-cup 8 | Åpen 2,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | KM Lang NTOK | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | O-karusell 5, VM-lang | B 3,5 km | 1.20.58 | 15 /19 | 18.31 | 21.22 | 4.53 | 19.45 | 3.57 | |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | C-åpen 17- | 21.17 | 1 /5 | 0.23 | 12.14 | 0.13 | 13.57 | 1.31 | |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | C-åpen 17- | 24.15 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2025 | TA-cup 7 | Åpen 2.0 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | O-karusell 2 | B 3 km | 56.01 | 13 /16 | 17.17 | 21.09 | 6.32 | 19.13 | 3.35 | |
| 11.05.2025 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 1.08.07 | 8 /12 | 13.09 | 23.00 | 4.26 | 19.13 | 3.35 | |
| 30.04.2025 | O-karusell 1 | C 2 | 11.50 | 3 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | TA-cup 3 | Åpen 2,0 | 16.12 | 2 /4 | 0.02 | 9.09 | 0.01 | 9.07 | 0.14 | |
| 21.04.2025 | Påskeløp | Kort | 56.47 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2025 | TA-cup 2 | Åpen 2.0 | 20.54 | 1 /5 | 1.50 | 9.19 | 0.49 | 9.07 | 0.14 | |
| 03.04.2025 | TA-cup 1 | Åpen 2.0 | 19.05 | 2 /9 | 1.28 | 9.32 | 0.44 | 9.07 | 0.14 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Medelsvår 3 km | 40.42 | 30 /39 | 2.11 | 17.12 | 0.55 | 16.21 | 1.24 | – |
| 15.09.2024 | O-karusell 6 | B5km | 1.06.51 | 6 /9 | 2.07 | 14.42 | 0.31 | 16.21 | 1.24 | – |
| 14.09.2024 | U-cup 8 | Å2,0 | 17.07 | 1 /3 | 0.58 | 8.58 | 0.30 | 9.05 | 0.11 | – |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | C-åpen 17- | 26.47 | 2 /5 | 0.49 | 15.01 | 0.27 | 15.19 | 1.45 | |
| 23.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | C-åpen 17- | 20.04 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2024 | O-karusell 5 | C 2 | 1.14.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | U-cup 3 | Åpen 2.5 | 22.23 | 16 /22 | 0.53 | 9.39 | 0.23 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Lätt 2,5 km | 35.55 | 3 /21 | 7.50 | 14.59 | 3.16 | 14.19 | 2.15 | |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | C2 | 39.26 | 18 | 6.33 | 15.08 | 2.31 | 13.43 | 1.35 | – |
| 26.05.2021 | Treningsløp | C2 | 19.20 | 4 | 0.09 | 10.59 | 0.05 | – | – | – |
| 11.05.2021 | Treningsløp skogsprint | C 1,5 | 39.31 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2021 | Treningsløp | C 2 | 48.11 | DSQ | – | – | – | – | – | – |