Løperprofil
Isak Røddesnes
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.12
- Løpskapasitet
- 11.09
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 30.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0179 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1368 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,116 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0698 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2956 |
| bomVekt | 19,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1463 |
| bomStorSigma | 0,6672 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 1,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2966,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3247,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.30
- Løpskapasitet
- 7.18
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1037 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0567 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,114 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9586 |
| bomVekt | 4,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2709 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2782,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.13
- Løpskapasitet
- 12.13
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 21.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0462 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0678 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0827 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0554 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9658 |
| bomVekt | 20,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6103 |
| bomStorSigma | 0,8034 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0617 |
| havariVekt | 2,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0076 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9837 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2874,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3346,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.49
- Løpskapasitet
- 12.04
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 10.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0584 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0266 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,124 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0661 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0374 |
| bomVekt | 49,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5413 |
| bomStorSigma | 0,7033 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0445 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0713 |
| havariVekt | 3,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7067 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0081 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2851,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3262,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.39
- Løpskapasitet
- 7.13
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.42
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5577 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5706 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0996 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,18 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0459 |
| bomVekt | 6,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2742 |
| bomStorSigma | 0,8678 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0375 |
| havariVekt | 0,96 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1726,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2070,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 14.05.2026 KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2, bom 3.02 | 79 | – |
| Bom over fem minutter | 50 | 11.04.2026 Vestfold 2-dagers, dag 1, bom 5.26 | 303 | – |
| Bom over ti minutter | 429 | hele karrieren siden 2021 | 429 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.05.2026 | KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 | H1314 | 27.19 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Stjørdalskarusell nr. 3 - 2026 | B3 | 44.50 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | SK 2 | B4 | 22.10 | 4 | 1.14 | 14.31 | 0.48 | 16.05 | 2.17 | – |
| 12.04.2026 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | H 13-14 | 1.03.17 | 9 /15 | 8.48 | 17.40 | 2.27 | 16.05 | 2.17 | – |
| 11.04.2026 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | H 13-14 | 40.42 | 13 /18 | 9.00 | 18.26 | 4.06 | 16.05 | 2.17 | – |
| 30.09.2025 | Nattcup #4 | N/C | 19.49 | – | 2.45 | 14.29 | 2.01 | 14.00 | 1.07 | |
| 02.09.2025 | SK#10 | C | 21.30 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | H 11-12 | 13.49 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2025 | Stjørdalsmesterskapet 2025 | H11-13 | 16.30 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2025 | Stjørdalskarusell nr. 6-2025 | C2 | 29.47 | 3 | 4.23 | 15.24 | 2.16 | 15.09 | 1.53 | |
| 05.06.2025 | TA-cup 5 | H 11-12 | 24.07 | 6 /7 | 7.50 | 19.41 | 6.24 | 15.09 | 1.53 | |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | H 11-12 | 27.36 | 9 /9 | 4.14 | 17.21 | 2.40 | 14.52 | 1.35 | |
| 24.04.2025 | TA-cup 3 | H 11-12 | 12.56 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 38.27 | 36 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 38.27 | 36 /48 | 2.55 | 20.26 | 1.33 | 17.26 | 1.17 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | H12 | 26.16 | 19 /26 | 3.15 | 14.47 | 1.50 | 14.41 | 1.33 | |
| 29.08.2024 | U-cup 7 | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | H 11-12 | 28.56 | 10 /13 | 4.17 | 16.12 | 2.24 | 14.41 | 1.32 | |
| 23.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | H 11-12 | 18.13 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2024 | SK6 Svartkamhytta | C2 | 28.59 | 1 | 3.00 | 12.42 | 1.19 | 14.41 | 1.32 | |
| 15.08.2024 | U-Cup 6 | H 11-12 | 13.21 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | Vårløpet | H 11-12 | 32.44 | 9 /10 | 1.22 | 18.32 | 0.46 | 16.14 | 1.33 | |
| 28.05.2024 | Stjørdalskarusell nr. 4-2024 | N1,5 | 24.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett - Individuelle klasser | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett NTOK og STOK | H 11-12 | 12.26 | 2 | 0.29 | 7.59 | 0.19 | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 19.30 | 4 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 3 | 19.30 | 13 /30 | 2.40 | 12.49 | 1.45 | 13.59 | 1.25 | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Lätt 2,5 km | 1.06.53 | 17 /21 | 8.17 | (27.53) | 3.27 | 18.11 | 1.47 | |
| 12.09.2023 | Treningsløp SBO | C 2,0 | 24.24 | 2 | 0.52 | 13.40 | 0.29 | 18.11 | 1.47 | |
| 29.08.2023 | Stjørdalskarusell nr. 8-2023 | C 2,0 | 27.16 | 3 | 4.11 | 18.57 | 2.54 | 17.41 | 1.46 | |
| 22.08.2023 | Stjørdalskarusell nr. 7-2023 | C 2,0 | 42.53 | 7 | 3.37 | 23.44 | 2.00 | 17.41 | 1.46 | |
| 13.06.2023 | Stjørdalskarusell nr.5-2023 | C2 | 49.21 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2023 | Treningsløp Åstjønna | C2 | 34.36 | 4 | 2.15 | 21.07 | 1.22 | 17.58 | 1.28 | – |
| 23.05.2023 | Stjørdalskarusell nr.3-2023 | N1,5 | 24.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2023 | Treningsløp SBO | C2 | 30.28 | 3 | 1.18 | 17.30 | 0.45 | 17.58 | 1.28 | – |
| 18.04.2023 | Treningsløp Håmmårsbukta | N | 8.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2023 | Treningsløp SBO | N-kort | 21.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 3 gemensamma kontroller | 40.27 | 38 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 40.27 | 27 /27 | 3.32 | 19.15 | 1.41 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | H10 | 34.06 | 17 /18 | 9.15 | 16.06 | 4.22 | 12.07 | 1.35 | |
| 13.09.2022 | Stjørdalsmesterskap 2022 | N | 13.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | SK07-2022 | C2 | 54.00 | 8 | 10.09 | 22.04 | 4.09 | – | – | – |
| 23.08.2022 | SK07-2022 | N1,5 | 15.52 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2022 | Treningsløp SBO | N | 32.29 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Treningsløp SBO | N1,5 | 14.24 | – | 1.26 | 9.50 | 0.59 | 10.32 | 0.43 | – |
| 10.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 1-2022 | N1,5 | 23.31 | – | 1.48 | 10.40 | 0.49 | 10.32 | 0.43 | – |
| 01.05.2022 | Vårløpet 2022 | H 9-10 | 19.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Treningsløp Håmmårsbukta | N-åpen | 13.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2021 | Treningsløp natt golfbanen | N-åpen | 24.27 | – | 2.05 | 9.55 | 0.51 | – | – | – |
| 14.09.2021 | Stjørdalsmesterskapet | Dir C | 1.06.50 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2021 | Vårløpet 2021 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |