Løperprofil
Sebastian Bjerkan
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
4 løp
N-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.14
- Løpskapasitet
- 6.58
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 6.29
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.09.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4844 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0814 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5802 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0016 |
| bomVekt | 0,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4658 |
| bomStorSigma | 0,8294 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1853,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2191,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.18
- Løpskapasitet
- 5.06
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.51
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.06.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4636 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1695 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5453 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9978 |
| bomVekt | 0,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1890,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1967,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.11
- Løpskapasitet
- 8.13
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 7.16
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 12.09.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4403 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4724 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0909 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5391 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9998 |
| bomVekt | 0,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5523 |
| bomStorSigma | 0,8883 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1939,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2403 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.31
- Løpskapasitet
- 6.02
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 12,7 %
- Usikkerhet ±
- 5.54
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 06.09.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,7419 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,8983 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,127 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5789 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9955 |
| bomVekt | 0,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4079 |
| bomStorSigma | 0,8155 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1440,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1798,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 40 | 12.09.2013 Ungdomsløp 9, bom 4.20 | 63 | – |
| Bom over fem minutter | 43 | 12.09.2013 Ungdomsløp 9, bom 6.25 | 263 | – |
| Bom over ti minutter | 307 | hele karrieren siden 2011 | 307 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.09.2015 | STOK Ungdomsløp Nidarøst OK | H 13-14 | 25.50 | 17 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2014 | Trondheim Open, Individuelt | H 11-12 | 11.56 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2014 | Trondheim Open, Sprint | H 11-12 | 26.01 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2014 | KM Sprint Sør-Trøndelag, STAR-cup løp nr. 1 | H 11-12 | 13.38 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2013 | Ungdomsløp 9 | H11-12 | 41.09 | 12 /17 | 11.28 | 19.09 | 5.20 | 14.14 | 2.08 | |
| 08.09.2013 | Tour de Trondheim, Langdistanse | H 11-12 | 19.27 | 8 | 1.00 | 12.21 | 0.38 | 14.14 | 2.08 | |
| 17.06.2013 | Wing4-er 2-2013 | H7-12C | 20.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2013 | Ungdomsløp 4 | H 11-12 | 18.06 | 4 /18 | 0.48 | 11.58 | 0.32 | 13.08 | 1.24 | – |
| 02.06.2013 | Trondheim Open | H11-12 | 14.05 | 5 /10 | 0.02 | 12.00 | 0.02 | 13.08 | 1.24 | – |
| 02.06.2013 | Trondheim Open | H11-12 | 12.27 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2013 | Sprint | H11-12 | 12.27 | 7 | 0.17 | 11.51 | 0.16 | – | – | – |
| 23.05.2013 | Ungdomsløp 1 | H11 | 23.37 | 11 /18 | 4.55 | 14.07 | 2.56 | – | – | – |
| 11.04.2013 | Trondheim Sprintcup 2 | H11-12 | 10.10 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2013 | Trondheim Sprintcup 1 | H 11-12 | 8.15 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2012 | Wing4er 4-2012 | H7-12C | 22.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2012 | Jaktprøven | Løype: 6 | 19.00 | 10 | 2.00 | 13.34 | 1.26 | – | – | – |
| 06.09.2012 | Ungdomsløp nr 7 | H -10 | 15.23 | – | 3.11 | 9.57 | 2.04 | 9.32 | 1.09 | |
| 01.09.2012 | KM mellomdistanse STOK | H -10 | 15.53 | – | 0.42 | 8.34 | 0.23 | 9.32 | 1.09 | |
| 31.08.2012 | KM sprint STOK | H -10 | 8.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2012 | Ungdomsløp Nr. 6 | H -10 | 13.16 | 1 /8 | 0.20 | 8.43 | 0.13 | 9.42 | 1.08 | |
| 20.08.2012 | Wing4er 3-2012/Klubbmesterskap sprint - Lade | H7-12C | 13.15 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2012 | Ungdomsløp nr 5 | H -10 | 16.30 | – | 2.46 | 11.19 | 1.54 | 9.42 | 1.08 | |
| 10.06.2012 | Trondheim Open | Direkte C | 18.22 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2012 | Trondheim Open | H-10 | 9.13 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2012 | Trondheim Open | H-10 | 21.35 | 2 /4 | 2.11 | 8.52 | 0.54 | 9.22 | 1.09 | |
| 08.06.2012 | Trondheim Open, NC sprint, Ungdomsløp 3 | H-10 (UL) | 9.52 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2012 | Wing4er 1 2012 | H11-12C | 26.59 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2012 | Ungdomsløp | H -10 | 13.19 | 1 /6 | 0.04 | 7.55 | 0.02 | 9.39 | 1.17 | |
| 24.05.2012 | Ungdomsløp | H -10 | 21.34 | 5 /5 | 5.52 | 12.27 | 3.23 | 9.39 | 1.17 | |
| 17.09.2011 | Tour de Trondheim/Ungdomsløp | N-åpen | 13.40 | 1 /39 | 0.22 | 7.00 | 0.11 | 9.13 | 0.42 | – |
| 12.09.2011 | Wing4er Løp 4 | H7-12C | 28.14 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2011 | KM-lang | N-åpen | 17.59 | 1 /8 | 1.43 | 8.41 | 0.50 | 9.13 | 0.42 | – |
| 01.09.2011 | Ungdomsløp | N-åpen | 13.38 | 2 /57 | 0.38 | 9.23 | 0.26 | 9.13 | 0.42 | – |
| 27.08.2011 | Midt-Norsk Mesterskap | N-åpen | 14.33 | 1 /48 | 0.01 | 7.38 | 0.01 | – | – | – |
| 18.08.2011 | Ungdomsløp | N-åpen | 12.57 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2011 | Ungdomsløp | N-åpen | 14.04 | 4 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2010 | Tour de Trondheim | N-åpen | 17.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2010 | Ungdomsløp 7 | N åpen | 19.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2010 | Wing Ok klubbmesterskap normal | H7-12N | 20.17 | – | – | – | – | – | – | – |